Aliexpress siparişim hala gelmedi. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar Nisan ayında aliExpress'ten saat siparişi vermiştim fakat hala gelmedi. Şöyle bir cevap aldım. Ama ne demek istediklerini pek anlayamadım. Yardımcı olacak bir arkadaş var mı acaba

com-98rs46ni93jzst7h5af7.jpg
S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

10 15 iş günü içinde bekle gelmezse kargo şirketinle görüş diyor özet olarak

A

Teşekkür ederim

Sevtap Menek 10 ay

kargoyla iletişime geçmişler ve ürünün şehrinize yollandığı cvbını almışlar, normalde 10-15 gün içerisinde elinize ulaşması lazımdı diyor. Kargo şubenize gelmiş bile olabilir gidin kontrol edin, elinize ulaşmazsa tekrar iletişime geçin yardımcı olalım diyorlar.

H

Teşekkür ederim sanırım PTT ye gelmesi gerekiyor değil mi

Sevtap Menek 10 ay

aynen ptt şubesi

Hasan Küyük 10 ay

bir keresinde bana da okduydu, İstanbul'daki genel ptt merkezimi ney var idi orada bekletmişlerdi. istanbuldakini aramanizi öneririm.

S

takipsiz kargo gelmeyebilir.

D

Bazen sorumsuz postacılar bırakıp gidiyor öylesine o arada art niyetli birine denk gelirse alıp götürüyor

G

PTTyi aradım bu barkod numarasında bir kayıt görünmüyor dediler.

S

barkod no nun başındaki harfler ne ile başlıyor

Devrim Tütüncüler 10 ay

com-4e07ao8s5e9abagm665y.jpg

Sevtap Menek 10 ay

http://www.17track.net/zh-cn/track?nums=BZ012556938CN burdan da kontrol edince çinden başka veri girilmemiş. Takipsiz kargo olduğundan ptt bu numarayla ilgili sorularınıza cevap veremez. takipli kargo olsa zaten ptt kargo takipte görülür. Sizin burda yapmanız gereken, alışverişinizdeki geri sayım süresinin sonlanmamış olması gerekir. Genelde satıcı şu zamana kadar bekleyelim derken geri sayımı uzatır. Uzatmayı unutursa yada uzatmazsa ve geri sayım biterse, bir süre sonra siz alışverişi onaylamış sayılırsınız ve paranız satıcıya aktarılır. Bence bu saatden sonra o saat gelmez. Satıcı da bunu bilir. Son bir kez verilen süreye uyun ve geri sayımı kontrol edin. Süre bitiminde satıcıyla iletişime geçin ve para iade yada tekrar ürün isteyin... Satıcı iletişimde kaldığı sürece yol gösterdiği sürece o yoldan gidin. İletişimi keser cevap vermez yada teslim süresini belirten geri sayımı uzatmazsa DİSPUTE açıp ürününüzün gelmediğini ve para iade işlemlerini başlattığınızı aliexpress e bildirmiş olursunuz.

Devrim Tütüncüler 10 ay

Saticinin basinin etini yiyin. Her bos vaktinizde cevap yazin bikicaktir. Paranizida iade edicektir. Sonra urun gelirse size hediye gelmis gibi olur

B

Tamamdır öyle yapıcam teşekkürler

Sevtap Menek 10 ay

normalde 10-15 gün içinde alabilirsiniz diyor

N

Umarım alabilirim teşekkürler

Sevtap Menek 10 ay

rica ederim

Nihan Kaçalın 10 ay

Adamlarda hic bi sikinti yok. Bizim ptt cok gerzek. 4 gunde ülkye giriş yapiyor. 1 ayda elime gecmiyor. Merak etmeyin 45-60 gün süren kargolar oluyo. Cep tel vs gumruk ürünu değilse gelir kesin.

A

Neredeyse 4 ay olucak ama pek umudum kalmadı

Sevtap Menek 10 ay

Şaka mı bu Türkçe soruya İngilizce cevap

Y

aliexpress google translatele direk çeviri yapıyor.

Tahir Alkur 10 ay

ptt şubeye gelecekse önce gidin sorun isimle baksınlar eve gelecekse biri hacıya götürmüş onu

F

Eve gelmesi gerekiyordu aslında ama PTTyi aradım bu barkod numarasında öyle bir kayıt olmadığını söylediler. Tekrar satıcıyla iletişime geçeceğim.

Sevtap Menek 10 ay

benim bir paketimi postaki iki sokak ileri evin onune birakip kacmisti

Filiz Hakkoymaz 10 ay

Çok ayıp ya

Sevtap Menek 10 ay

Sunu alıp translate e yapıştırmak daha kolay halbuki

Ç

takip numarası yoksa PTT'de hiçbir şey yapamazsın. Diğer konu onay süresini geçirmişsin otomatik onaylanmış. Diğer konu disput açıp paranı geri Alman zor.

H

Teşekkür ederim ilk deneyim kötü oldu

Sevtap Menek 10 ay

Normalde alıcı güvence süresi dolmadan itiraz etmeniz gerekirdi. Ya süreyi uzatırlardı ya da para iadesi alırdınız. Aradan çok uzun zaman geçmiş, böyle birşey mümkün değil artık.
Şu an tek yapabileceğiniz beklemek. aliexpressten gelen hiçbir ürünümü ptt ile takip edemedim. Ama her siparişim geldi.
Sizinki gibi aylar sonra gelen oldu, adres yazılı yer tam okunmuyor diye.

S

Teşekkür ederim umarım benimki de gelir:)

Sevtap Menek 10 ay

Maalesef ptt paketi atıp gidiyor. Komşuların insafına kaldınız..

N

Diyor ki,

Sevgili arkadaşım,
Çok özür dileriz. Kargoyla şu an konuştuk daha yeni çıkıyormuş ürün. Normalde 15 gün içinde elinizde olması lazım ama bu sefer sorun çıktı. Bölgenizdeki kargo firmasıyla da(ptt sanırım) konuşabilirsiniz ürün direk oraya gidecek. Birazcık daha beklerseniz çok memnun oluruz ve ürün elinize geçene kadar her türlü desteği vereceğimize emin olabilirsiniz, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin

B

Çok teşekkür ederim demek henüz yola Yen'i çıkmış

Sevtap Menek 10 ay

Aslında bu bi yalan. Şöyle ki (arkadaşım ticaret yapıyor buradan) adama eğerki extra bi fark verirsen sana 10-15 güne gelir mesela 50 değilde 70 $ gibi. Standart süresi 1 aydır zaten neden öyledir özetliyim Konteyner ile geliyor ve adam onu doldurmadan ürün çıkışı sağlamıyor bu kadar.

E

Hangi kargo şirketini seçtiğiniz ile alakalı. Satıcının kendi kargosu olması aşırı derece düşük ihtimal. DHL mesela hızlıdır ama fiyatlar über olabilir.

Emre Duvan 10 ay