ANNE dizisi ve Zeynep Öğretmen hakkında yorumlar

ANNE dizisi ve Zeynep Öğretmen hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim

B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
46
46 CEVAP

Hımm izlemedim yorumları merak ediyorum. Yazın bakalım!..

A

Bu dizide geçen kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür.

A

O kadına hiç güvenmiyorum her an eyşan olacak gibi

H

Eyşan ne?

Burcu Budin 1 yıl

Ayıp hocam ya üzüldüm ezel vardı eski dizi Cansu Deren'in adı orda eşyandı

Hacı Erva 1 yıl

İzlemedim ki hiç

Burcu Budin 1 yıl

Efsane dizidir tavsiye edilir

Hacı Erva 1 yıl

Keşke her annede zeynep öğretmen gibi vizdanli olsa. Geçenlerde haberlerde izledim bir anne çocuğunu denize attı şok dayım halen.

M

Güzel kadındı ama yaşlandı

Ö

Ratingcimisin

U

O nasıl söz öyle Kabalaşmayın!!

Burcu Budin 1 yıl

Iklim hocam ilk aklıma o geldi

Umut Melikesi 1 yıl

Sizce en çok izlenen dizi hangisi diye sormadım ki ben

Burcu Budin 1 yıl

Sebep?

H

Benim bu konuda kafam çok karışık. Öğretmen yasal olmayan şeyler yapıyo yani doğru da olsa yasal değil ne bileyim

Burcu Budin 1 yıl

Hem Doğru Hem Yasal Değil Nasıl Oluyor Acaba Yasal Olmayan Yanlıştır Bir Nevi

H Tugrul Emik 1 yıl

Ben olsam bende aynısını yapardım

E

Izlemeyrummmm

Y

Dizi izlemiyorum

K

Bendensin;);)

Aziz Khrdbn 1 yıl

Ahh ah ben de izlemiyordum ama annem alıştırdı çok fena

Burcu Budin 1 yıl

Oy oy hocam ;);) hangi dizi onu bile bilmiyorum;);(

Aziz Khrdbn 1 yıl

Şu an Star TV de yayında Cansu Dere ile ödüllü çocuk yıldız Beren Gökyıldız başroldeler

Burcu Budin 1 yıl

Hiç ilgi alanıma girmiyor ;););

Aziz Khrdbn 1 yıl

orijinal seneryo japon birine aitmiş

K

Allahım ya;);)

A

Acıklu

Z

Duygusal dizileri hiç izlemezdim ama dizinin ilk bölümünde Zeynep'in öğretmen oluşu dikkatimi çekti. O gün bugündür izliyorum. Zeynep yapmaması gereken leri yaptı ama sonuçta dizi yani ayrıca Zeynep ücretli öğretmen. Asıl mesleği doğa üstüne bir şey sanıyorum.

G

İyi ki

Burcu Budin 1 yıl

Ney iyi ki hocam

Gülşen Keren 1 yıl

İşletme mezunu ücretli öğretmen gibi bir şey

M

Ornitolog du mesleği.

Nuray Ayata 1 yıl

Hiçbir diziyi izlemiyorum.

N

Ahh ah ben de izlemiyordum ama annem alıştırdı çok fena

Burcu Budin 1 yıl

Ah bu anneler... Onlara uyacak olsak. Sabah kayıpları bulur, öğleyin bulduğumuz kişilerin arasını yapar, akşama da evlendirme programlarında evlendiririz.

Nasuh Karateke 1 yıl

Deneyimim yok lakin bir öğretmen bence vazife olmayan islere karışması gerekiyor işini yapsın. Arka Sıradakiler kemal öğretmen gibi kahramanliklar yapiyor uyuşturucu tacirlerinin bile peşinden kosmusti adam. Ülkenin polisi var onu geçtim okulun okulun rehberliği var. Profosyonel bir yardım gerekebilirken öğretmenler saçma sapan kahramanliklara gorismemesi gerekiyor

S

Katılıyorum sümeyye hnm Herkes üstüne vazife olanı yapmalı Devletin bi memuru yasal olmayan işlere bulaşmamalı

Burcu Budin 1 yıl

Neden olmasın. ?

S

Zeynep karakteri kuşları araştıran bir fotoğrafçı. Bir araştirma ekibinde çalışmak için üniversitedn haber bekleme sürecinde boş kalmış biri olarak ücretli sınıf öğretmenliği yapıyor ve öğrencisi olan Melek karakterinin ailesi tarafından ilgi görmeyip şiddete maruz kalması sonucu onu öldü gbi gösterip kaçırıyor ve hikaye sürüyor. İzliyorum ama çok sıkıcı ve soğuk bir dizi

Ö

Arada sıksa da Devam edemez kaygısı verse de Duygu yüklü Bizim millet de zaten ya gülmek ya ağlamak istiyor Ağla dur

Burcu Budin 1 yıl

Hayat Bazen Tatlıdır dizisindeki Hayat öğretmen de ücretli. Bu günlerde ücretli öğretmenlik revaçta:)

T

com-dv9jq41y0jycbwv8xvk2.jpg

Burcu Budin 1 yıl

saçma bi dizi

S

Kadının sonsuz merhameti sevgisi anlatılıyor ama bakarsak biraz saçma. O ne ya sen al başkasının çocuğunu kacir benim cocugum de peh peh

H

Türk dizisi takip etmem, Türk filmi de izlemem pek. Bir ikisi dışında kalitesiz uyarlama ve taklittir çoğu. Tv. Kumandasını bile kullanmayı bilmem. Bazen devamlı değil de ailem açarsa tesadüfen takıldığım olur. Bu dizideki konu vicdan meselesi. Öğretmenlik mesleğiyle alakalı değil. Çocuk, her türlü kötülüğün döndüğü ailede neredeyse ölümden dönmüş. Ne de olsa gerçek dışı bir film. Gerçekte olsa, durumu en iyisi sosyal hizmetlere bildirmektir. Yani bilmeden, yaşamadan konuşmak çok kolaydır.
Benim de buna benzer durum yaşayan öğrencilerim oldu, bazısının ailesinin tümünü okula getirip konuşmak için mücadele verdim. Bazılarının evine, yanıma arkadaşlar alarak gidip konuştuk. İnanır mısınız, bazı, öğretmen demeye hâyâ ettiğim şeytandan bozma insan kılıklılar, idarenin de desteği ile dövemediği çocukları ailelerine disiplin suçu işledi yalanıyla dövdürüyorlardı, çocukların yüzü gözü mosmor okula geliyordu, düştüm diyorlardı yalandan ve ben kahroluyordum, uyku bozukluğu gibi sendromlar yaşadım. Çocuklar, dilsiz olduğu için iletişim kuramazdı ailesiyle. Ben ise işaret dilini çok iyi bildiğim için her şeylerini benimle paylaşırlardı, yardımcı olurdum. (Bazen çok sevilmek de birilerinin gözüne çok batar, dikkat edin) kaç yıl, o çocukların inanılmaz baskı ve dayaklara maruz kaldığını gördüm. Üstlere, müfettişlere, (kendilerine yakın tercümanlarla çoçuğun beyanını alıp) hep yalan yanlış beyanatlar verirlerdi. Benim, çocuklara maddi- manevi destek olmam idare dahil, bu öğretmen(!) grubunu rahatsız ediyordu. Bu uğurda çok sıkıntı, psikolojik baskı yaşadım ama onlara ve dolduruşa getirdikleri bazı velilere karşı dimdik durdum. Çocuklar, anne- babalarından nefret ettiklerini bile söylüyorlardı. Şimdi o okuldan ayrıldım ve dört aydır, daha yorucu olmasına rağmen başka bir okuldayım. En önemlisi, uyuyabiliyorum nihayet... Yani demek istediğim, böyle durumlar ne yazık ki memleketimde vardır, dünya sadece bizim algıladığımız değildir. Esen kalın.

Ç

Hocam bahsettiklerinizle ilgili soruşturma açılmış diye anladım ama birsey çıkmadı mi yani?

Bilal Sapaz 1 yıl

Maalesef, bir şey çıkması istenmeyen durumlar üstünkörü kapatıldı hocam. Okulda müfettiş eksik olmadı gerçi..

Çiğdem Plus 1 yıl

Dünyanın en kötü annesi bile olsa hiçbir çocuk annesini bırakmaz bence

T

Eğer imkanları olsaydı emin olun birakırlardı. Ama kendi ayaklarının üzerinde duramayacaklarının farkında oldukları için evden ayrılamıyorlar. Günümüzde ruhen hasta olanların çoğu ailesinde ilgi görmeyen veya sürekli şiddet gören çocuklar topluluğundan oluşuyor. Bu yüzden Bir an evvel büyüyüp istediklerini özgürce yapmak isterler. Büyüdüklerinde ise hayat çoğunluğunun istediği gibi gitmez ve yaşadıklarını unutmak için yanlış yollara saparlar.

Bhr Hasret 1 yıl

Gecenki haberde küçücük kızını denize atan gazeteciye de oğlum da var onu da öldürecem diyen de bir Anne (!) İdi hatirlatirim. Doğuran değil büyüten annedir bence!

Serpil Kadak 1 yıl

BehzatÇ. Isteriz

M

O bir efsane tekrar gelmez keşke gelse

Hakan Köylüceli 1 yıl

Yardım etme cabası anlasılır bısey amaa kacırmasıı akıl dısı ve sacma.

H

İçerde... Evlaaaaattt...

H

Ya milletin derdi bizimi gerdi altı üstü bir dizidir;);)

A

Çok güzel bir dizi

N

Tam bir saçmalık ben. O kadından nefret ediyorum

A

İzlenilecek dizi cesur yürek gerisi tırt

A

bence ćok güzel bir dizi

R

Cansu dere soğuk bır karakter.. Donuk gelıyor bana.. Ama kucuk kızı sewdım onun hatrına ızlenmeye deger.

Ö

Aynen oyle valla

Umut Melikesi 1 yıl

Izlemiyorum

S

Ortada ogretmen mi varki

Z

Öğretmenliğin işlendiği bi dizi değil anne olmanın annenn kim olduğu işleniyor... Ben dizi hatta tv izlemiyorum ama bu diziyi basladığından beri izliyorum.... Her bi karekter in ayrı bi hikayesi beni etkilio.. Annelik ne doğurmakla ne de doyurmakla oluyo.. Sadece gercek sevgiyle ve emekle oluyor... Ayrıca dizideki karakterlerin yarısı anne ve annelik mücadelesindeler... Bi diziye ismi ancak bu kadar uyar... Bi de son bölümde mini mini bi kuş sarkısı insanı nasıl ağlatıomuş yasadım...

N

Benzer bişey yaşamak üzereydim çocuğun ailesi bana gönüllü vermek istedi çok çocuklu iki anneli hırsızlıkla geçinen bir ailenin küçük masum sevimli kızıydıo. Herkes olumlu bakıyordu babam müsade etmedi.

M

Aman Allahım hocam. Aileniz doğru düşünmüş bence. Çocuktan yana bir sıkıntı çıkmazdı ama aile er geç öyle ya da böyle sizi rahat bırakmazdı. Yani değişik olaylar gelişebilirdi.

Burcu Budin 1 yıl

mihrican hocam yerinizde olsam hiç babamı dinlemez alırdım 39 yaşında tüp bebekle çok zor anne oldum bir çocuğu koklamak ve sahip olmak muhteşem sahip olamasam evlâtlık alacaktım zaten ikinciyi düşünüyorum evlâtlık almayı Eşimle bence benim yazdıklarımdan sonra tekrar düşünün alırsanız o çocuğu asla pişman olmayacaksınız emin olun

Gamze Sartekin 1 yıl

Türk halkının içinde gizli bir arabesk vardır, onları çıkarmayı bilenlerden birinin yaptığı bir dizi. 'Çok güzel çok ağlatıyor mutlaka izle'. Şeklinde tavsiye edilen bir dizi hakkında düşünmek bile zaman kaybı benim için hocam, öğretmenliğe çok değinilmiyor, sevgiler..

E

Akşamki bölümünde "öğretmen öğrencisini kaçırdı" diye çıktılar gazeteye

Burcu Budin 1 yıl

Zeynep ögretmende kendimi buluyorum galiba. Fakat onunki biraz daha abartili. Ben de ogrencilerimle biraz fazla ilgiliyim. Onlarin hayatlarinda guzel izler birakmayi seviyorum. Bunlar daha cok onlarin faydasina ama beni yoran işler. Onlarin mutluluguna sahit olmak bütun yorgunlugumu aliyor. Ogretmenlik demek sadece dersini anlat çık demek degildir bana gore. Boyle düsünen biri varsa daha hamdır. Ya pişmemistir ya da yanlış meslek seçmiştir.

N

Tebrik ederim hocam

Burcu Budin 1 yıl

Ole bi dizi mi var

M

Turna harika rol yapıyor. Büyükler sanatçı ama o yaştaki çocuk gerçekten çok başarılı

A

Tabiki izliyorum ve savunuyorumda Zeynep öğretmeni. Belki yanlış yollarda çare aramış olabilir, belki hukuku aykırıda olabilir, ama yaptıkları tamamen doğru ve ben insanım diyen birinin o tür bir hayatı yaşayan çocuğa karşı sessiz kalınmaması gereken bir tavrı sergiliyor. Keşke her çocuk Turna kadar şanslı olabilse. Keşke bütün Şule'ler belasını bulsa. ''Zulme sessiz kalan, zulum işlemiş gibidir'' dolayısıyla zulme, şiddete, özellikle çocuklara karsı ise daha cok karısıyım.

R

Aslında bu Kohlbereg tarzı bir soru olabilir değil mi root Muhammed.. Böyle bir durumdasınız ne yaparsınız şeklinde.

Burcu Budin 1 yıl

Evet aynen

Root Könü 1 yıl

Aslında Şule de iyi karakter ama hayat

A

Dizi öğretmenlık değil annelik hikayesi.. Anneliği her yönden ele alıyor bu açıdan faydalı.. İyi kötü fedakar evlatlık alan bırakıp giden istismar eden engelli çocugunu kabul eden vb.
Ama Zeynep bir öpretmen değil her seyden önce- ülkemizin eğitim sistemi içinde olan bi şey - öğretmen yokken yerine bir haftalığına bakan işi fotografcılık olan bir bayan.. İşsizlikten öğretmenlik yapıyor - öğretmenlerin işsiz oldugu bir dönemde..
Seçtiği yol yanlış- bunun yasal bir çözümü olmalı... Bir suçtan kurtarmak için ikinci bir suç
İşlenmesini doğru bulmuyorum.

S

Herşeyin resmi bir yolu vardır, kotu ornek olarak düşünüyorum. Bir öğretmen resmi olarak ne yapacağını bilir. Şikayet eder, gerekirse koruyucu olur, anneyle dost olur yardim eder. Ama kimsenin çocuğunu ne olursa olsun çalmaz

M

O bir öğretmen değil zaten ücretli bir hafta öğretmenlik yapmış fotoğrafçı

Serpıl Yurttakal 1 yıl

Her izlediğimde bu detayı bende sorguluyorum. Davranış biçiminden ziyade neden yaptığını anlamaya çalışıyorum ve temelinde kendisinde de aitlik duygusu olmayışı ve hatta üstüne suçluluk hissetmesi çünkü bir sahnede annem saçımı taradığında suclu gibi hisdediyorum demisdi. Zeynep hocanın psikolojik boyutu simdilik güzel işleniyor. Bence olay çocuğa karsiliksiz yardımdan ziyade kendi içindeki öksüz çocuğa sahip çıkıyor.

S