Çocuğum silahla vuruldu. Tazminat davası açabilir miyiz?

Selam aleyküm arkadaş lar 1 yıl önce iki taraf kavga etmiş bunlardan biri silahla ateş etti ve mermi benim oğluma kapının önünde ötürürken oğlum ağından vuruldu matti manevi tazminat davası açabilirmiyiz sayğılar
E
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
2
2 CEVAP

Hüküm verildi mi

K

Kahraman Perkin mahkeme henüz olmadı hocam

Efsane Tunçtan 13 gün

Efsane Tunçtan nasıl yani bir yıldır kamu davası açılmadı mı kimlerin yaptıgı belli degil miydi

Kahraman Perkin 13 gün

Kahraman Perkin şahız belli bize mahkeme teprikatı gelmedi

Efsane Tunçtan 13 gün

Efsane Tunçtan hüküm verilince tazminat davası acabilirsiniz

Kahraman Perkin 13 gün

Kahraman Perkin hocam oğlum 17 yaşında baro avukat görevlendirirmi şuan avukat tutucak durumum yok

Efsane Tunçtan 13 gün

Tazminat davası açmak için ceza davasının açılmasını beklemenize gerek yok. Zamanaşımı yönünden hala vaktiniz var geciktirmeksizin açın. Yukarıda kahraman beyin dediği gibi avukat ücretini karsı taraftan ALMAZ. Bu bilgi kafalarda nasıl yerleşti bilmiyorum ama tamamen yanlış.
Siz özel avukat ile anlasır yani vekalet çıkarırsanız ücretini ödemek zorundasınız. Avukatın dava kazanıldıgında karış taraftan alacağı ücret sizi ilgilendirmez. O tamamen mahkemenin avukat için takdir ettiği ücrettir. Bunu bi düzeltin.
Diyorsanız ki barodan avukat görevlendirilmesini talep edeceğim, o zaman bulunduğunuz il barosunun adli yardım bürosuna başvuracaksınız belgelerinizi sunacaksınız eğer maddi durum araştırmanızda avukat için ücret ödeyemeyeceğiniz tespit edilirse, size baro tarafından avukat görevlendirilecek. O avukatın vekalet ücretini siz ödemeyeceksiniz ama davanızı açmak için mahkemeye ödenmesi gereken harç ve masrafları siz ödeyeceksiniz. Evet oğlunuz henüz ergin ol adıgından onun adına siz başvurabilirsiniz(tazminat davası bakımından)
Tüm bunları avukat olarak söylüyorum.
Kulaktan dolma herkesin söylediğine bakmayın. Bilmeyen de rica ediyorum konusmasın. Bu platformda çözüm aramaktansa gidin bir avukata danışma ücretini ödeyip adam akıllı bilgi alın. İyi günler

A