Darp raporu alıp dava edilebilir mi?

İyi gunler size bir sorum var dun akşam oğluma Bi çocuk yumruk atmış dun gece ailesi ile konuştum ama bu gun uyandığında gözu ve yanağı mosmor. Çok üzüldüm daha ben çocuğuma vurmadım Bi başkası nasıl vurur.. Şimdi ben darp raporu alıp polise şikayetçi olabilirmiyim. Not kaza ile oynarken olsa bişey deme hakkım yok ama sen bana abi diyeceksin diye birkaç kez yumruk atmış
E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
12
12 CEVAP

Hastaneye gidin darp raporu alın, rapor ile emniyet e gidin

Ö

Özkan Alımcı cocuk 7 yasındaymıs vuran küçük daha

Seda Solak 3 yıl

Seda olsun

Özkan Alımcı 3 yıl

Benim biri 8 biri 4 yaşında iki çocuğum var

Özkan Alımcı 3 yıl

Şikayetçi olsun

Özkan Alımcı 3 yıl

O çocuğu dari ağacında sallandirmak lazım ailesi yetistirememis.. Bırak deymez mahkemelerle uğraşma

Z

Atan kim

Ö

Özgür Bayraktutan 7 yasinda bir cocuk.

Didem Tezel 3 yıl

Sizin çocuğunuz kaç yaşında

Özgür Bayraktutan 3 yıl

Ailesiyle konusmussunuz konu kapanmis bir daha tekrar ederse ona gore onleminizi alirsiniz. Suan bahsi gecen cocuk 7 yasinda ve siz ilk tepkinizi gosterip zaten ailesi ile konusmussunuz. Simdi tum o konusmanizi cope atip, ustune darp raporu alip, 7 yasindaki bu cocuga kendini duzeltmesi icin manevra imkani vermeden olayi polise tasimayi dusunuyorsaniz bir kez daha dusunun derim.

D

15 yasindaOglum arkadaşıyla (2 kisi) parkta oturuyor. Yasi 17 olan tanimadiklari 3 kisi yanlarina geliyor. Bizimkilere durduk yerde hakaretler ediyorlar. Siz adammisiniz diyor, benim oglum degiliz diyor. Sizde ciger varmi lan diyorlar, benim oglum yok diyor. Tam saldiracaklarken oglum beni ariyor. O sirada kaciyorlar. Fakat bi sekilde elebaşını tespit ettik. Ertesi gun okul acildi. Okulda tesaduf annesi oldugunu ogrendigimiz bayani gorduk. Esimle birlikte yanina giderek kibarca konusalim dedik. Pardon oglunuz dun parkta ne yapmış biliyormusunuz dedik, demez olaydik. Bizde sizi ariyoruz zaten. Benim cocugumu oldurmek istemissiniz ciglik ustune ciglik. Biz Erzurum karayaziliyiz. Biz asiretiz. 8 oglum var. Kardesim savci. Bekleyin burda cagiriyorum bilmemne vs vs kufrun bini bin para. Esime dedim biz bununla anlasamayiz direkt karakola gidelim burda rezil oluyoruz dedim. Karakolda biz ifade verirken ifade verdigimiz odayi basıp kufur ve tehdit savurdular. Savci uzlasin dedi. Tamam dedik. Fakat bunlar uzlasmadi dava acildi. Mahkeme ilk celsede herkese beraat verdi. Iki yil sonra oglumu yine sıkıştırdılar. Esim ve beni demir cubukla darp ettiler. Yine biz uzlasalim dedik bunlar uzlasmadilar. Şimdi bakalim ne olacak. Sonuc şu. Artik bu toplumda yaşamak cidden zor. Kimse kanunlardan korkmuyor. Hapı icen kral koltuguna geciyor. Serefinle Yaşamak zor zenaat..

S

Sinan işte bu, bazı kişiler anlamıyor abi

Özkan Alımcı 3 yıl

Gerceden iyi araştırın oynerken olabilir ama kasıtlı olduysa geç kalmayın

S

konuşmaya gidin özür dilesin çocuğun sicilini yakmayın

S

Sevtap Aladjova yumruk yiyen çocuğun gururunu değil atanin sicilinimi düşünüyorsun

Ibrhm Öğet 3 yıl

Şikayet edin ki ailenin şımartmasıyla topluma bir serseri daha katılmasın. Ağaç yaş iken eğilir.. Ailede terbiyesini verir.. Ya çocuk kafayı düşüp çarpsa ölseydi.

K

Kamuran haklısınız

Ibrhm Öğet 3 yıl

Şikayet et

I

Darp raporu alıp şikayetçi olun. Hem hakkını sorumlu ebeveynleri olarak orospu çocuklarına yedirmemiş olursunuz hem çocuğunuza kendisini bir mücevher gibi hissettirmiş olursunuz. Hataya 1 kez göz yumdunuz mu gerisi gelir. Siz çocuğunuzun hakkını savunuyor olunca güçlü ve değerleri olan bir aile gibi görünürsünüz. Sonra da kimse çocuğunuza pişt bile diyemez. Çocuk yetiştiremeyen ailesine de ders vermiş olursunuz. Olursa zaten davadan önce uzlaşmaya döner, geçer hem özür diletir hem de manevi tazminat adına para talep edersiniz. Sağlık gideriniz olmuşsa onu da söyleyip. Bir avukatla görüşün.

T

Hiç birşey yapamazsın çocuk çünkü

H

Şikayetçi olun tabi. Duyar kasanlara aldırmayın

M