Göbeklitepe'de bulunan taşların üzerine oyulmuş şekiller neyi sembolize ediyor?

Göbeklitepe'de bulunan taşların üzerinde oyulmuş sembollerin yıldızlarla bağlantılı olabileceği keşfedildi.
Telegraph gazetesinin haberine göre Edinburgh Üniversitesi'nde çalışma yürüten bilim insanları işaretlerinM. Ö. 11 bin yıl önce dünyaya çarpan ve küçük bir buzul çağının başlamasına sebep olan kuyrukluyıldız grubunu ifade ediyor.
Bilim insanları Göbekli Tepe'deki 'Akbaba Taşı'nın üzerindeki sembollerin o dönem Anadolu'dan izlenebilen ve gökyüzünde gözlenen takımyıldızları temsil eden astronomik semboller olduğunu ortaya koydu

com-v3xwkxfeo91n0c7jvvdo.jpg
G
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
2
2 CEVAP

Suna bak kendi ülkemizdeki zenginlikleri baska ülkelerin gazetelerinden ögreniyoruz

G

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j... Biz de ki akademisyenler ne zaman ulusalcı olur, ideolojiyi, siyaseti bırakırsa, belki paylaşımda ki haberleri, Türk bilim insanlarından alırız.

Ahmet Cengo 3 yıl

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j... Siyaseti siyasetçiye bırakıp, 99 depremindeki felakete sebep olan eksikleri araştırıp, iktidara bu yönde baskı yapman üniversite öğrencisi görmek isterdik.

Ahmet Cengo 3 yıl

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j... Milletin giyim kuşamına karışacağına, bilim üretselerdi, bu tip haberleri, Türk bilim insanlarından duyabilirdik.

Ahmet Cengo 3 yıl

Ahmet Cengo siyasete girmek istemiyorum ama o akademistlere haksizlik yapildi ve T.C tarihinin hic bir döneminde bilime ve bilim adamlarinda bu kadar düsman olunmadi

Gökhan Waha 3 yıl

Sence türban neden yasakti universitelerde

Gökhan Waha 3 yıl

Bir de Göbekli Tepede yilla önce olmuş bir nükleer savaştan bahsediyor diyorlardı. Hangisine inanacaz bu bilgilerin.

İ