Gözde sürekli arpacık çıkmasının nedeni ne olabilir?

Merhaba hayırlı cumalar arkadaşlar kuzenim 50 yaşında son 1 yıldır sürekli gözünde Arpacık çıkıyor çokta temiz ve titiz bi gözü geçiyor öbüründe çıkıyor kremle geçiyor ama tekrarliyor sürekli neden olabilir acaba yada bi çaresi varmı teşekkürler Rabbim herkese şifa versin (amin )

S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

Okunursa geçer kesinlikle.
Doktorda hekimde bulamadiğini çareyi Kur'an'da arayın Şifa Allah'tan Geçmiş olsun

M

Ne okuyabiliriz aga duayı söyleyebilirmisin

Sevda Ekizoglu 6 yıl

Ehli olan kişi okuması gerekiyor düzgün okunması lazım yanlışsız okunması lazım şifa ayetleri var Kuranı Kerim'de Türkçe olarak okunursa olmaz Allah'a emanet olun

Muhammetali Kış 6 yıl

Limon sürün veya bebe şampuanı ile yıkayın

TCŞener Burakhan 6 yıl

Elini yüzünü kişisel bakımını dalinle yıkayın evdekilerle havlusunu ayırsın

S

Emziren kadinin sutunu sagyin gozune

P

ELINIZE BIR KÜÇÜK YESIL YAPRAK ALIP CESMEYI YANI SUYU HAFIF ACIP 3KULHUVALLAH 1ENAMYESIL YAPRAGISUYA TUTUP OKUYARAK GOZE SUR DUA BITINCEYE KADAR BIR DAHA CIKMAZ 2 GOZUNUZEDE YAPIN DENENMIS VE BIR DAHADA CIKMAZ

H

Fatiha suresimi acaba Hicran hanim enam süresi uzun bir süre hepsinimi okuyacagiz teşekkürler ⚘

Sevda Ekizoglu 6 yıl

Evet FATIHA SURESI BITTIKTEN SONRADA YAPRAGI AKAN SUYA AT CESMEYI AC SUYLA BIR GITSIN INANIN BIR DAHA CIKMAZ ALLAH SIFA VERSIN

Hicran Sarısözen 6 yıl

Aaaaaa

Neşe Hafizoğlu 6 yıl

Sana sorarım birinde çıkarsa ha bu arada elin ugurludur

Neşe Hafizoğlu 6 yıl

AYNENN CANIM

Hicran Sarısözen 6 yıl

Oku tun sarımsak sürün krem teramisingöz

N

Arpacık gözün zayıf olmasından da çıkarmış.

Y

Arpacık, kirpik dibindeki yağ bezlerinin tıkanması ve iltihaplanması ile oluşur; makyaj artıkları, uykusuzluk, kirli ellerin sürekli göze götürülmesi gibi nedenlerle olur.

Halk arasında arpacık olarak bilinen rahatsızlık göz kapaklarının akut bir enfeksiyonudur. Kapakta kızarıklık, şişlik, ağrı, çapaklanma, görmede bulanıklık gibi şikayetlere neden olur. Tedavi edilmezse daha da ilerleyerek göz çevresine yayılabilir, kulak önü lenf bezlerinin şişmesine yol açabilir, hatta bazen çok daha geniş bir alana da yayılabilir. Tedavi edilmediği ya da geç kalındığında kapakta şişlik kalıcı olabilir ve bu durum ancak ameliyatla tedavi edilebilir. Bu nedenle erken tedavi daha çabuk, daha kolay, sorunsuz, izsiz bir sonuç almamızı sağlar.

Öncelikle tıkalı olan bu bezlerin ucunun açılması için sıcak pansuman ve antibiyotikli göz damlası veya pomadı ile tedavi edilmelidir. 1 aydan fazla devam eden kistleşmiş arpacık; biz buna "şalazyon " diyoruz; artık kendi boşalamayacağı için lokal anestezi ile küçük bir kesi yapılarak boşaltılır, kistin içi temizlenir.

Küçük boyutta ise ve ucu varsa boşalıp geçebilir, ama büyük boyuttakiler tedavisiz geçmez ve kiste daha çabuk dönüşürler.

Ev çareleri: Kaynamış gözün dayanacağı kadar ılımış sıcak su veya çay ile 5-10 dakikalık pansuman en iyi başlangıç tedavisidir. Azalmazsa göz doktoruna görünmekte fayda vardır, uygun antibiyotik tedaviye eklenmelidir.

Sürekli tekrarlıyorsa dikkat edin

Kırma kusurları yani gözlük ihtiyacı olabilir, alerji ve yetersiz kirpik hijyeni de sık arpacık çıkmasının nedenleridir.

Göz temizliğinize özen gösterin

Kirpik hijyenine dikkat edilmeli; yapılan göz makyajı iyi temizlenmeli, temiz olmayan ellerle sürekli gözler ovuşturulmamalıdır.
Kirli ortamlarda çalışanlar ve sürekli göz makyajı yapanlar akşamları düzenli kirpik temizliği ve sıcak pansuman uygulayabilirler; piyasada kirpik temizliği için solüsyonlar, kirpik şampuanları mevcuttur, ya da en basitinden göz yakmayan bebek şampuanları aynı işlevi görecektir

A

Konu ile ilgili bilgi ve yorumlara ulaşmak için grup içi aramaya kelime yazın.

H

Özür dilerim unuttum aslında öyle yapmaliydim Teşekkürler

S