Gürültücü komşu nereye şikayet edilir?

Merhaba. Gürültü yapan komşularla ilgili ne yapabiliriz? Bahçeli kendi evimiz var. Arka bahçeli eve kiracı geldi 2 sene felan oldu. Kışın neysede yazın gece geç saatlere kadar bahçe tarafında oturuyorlar. Kalabalıklar 6,7 kişi varlar sanırım. Yüksek sesle konuşuyorlar, gülüyorlar, kavga ediyorlar bazen müzik bile açıyorlar. Dün gece 3e kadar bağırış çağırış kakara kikiri gülüşmeler felan sınırı aştılar artık. Bu gibi durumlarda ne yapılabilir? Güzel güzel gidip uyarıcam ama fayda edeceğini sanmıyorum. Bariz cazgırlık yapıcaklar. Ne yapmam gerekiyor nereye şikayet edebilirim? Bu tip durumla karşılaşan var mı?

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
21
21 CEVAP

Bahçeli ev deiğine göre evler ayrı ve müstakil sanırım?

E

Evet

Muharrem Tekdoğan 10 ay

Vallahi o zaman istediği kadar ses yapar. sitelerde de bu durum böyledir tamamen komşunun eğitim seviyesine bağlı açıkçası sana ve diğerlerine duyduğu saygı. Gidip konuşmayı deneyin. Şikayet etsen de sonuç alamazsın.

Erkan Birçek 10 ay

Zabıtayı arayın faydası oluyor anında geliyolar

Demirer Okul 10 ay

Benim yaşadığım yer müstakil değildi ama yan dairemi polise şikayet ediyordum, hemen de gelşyorlardı

Mahmut Polatkan 10 ay

Uyarican aga cahil. İnsanlar onlar anlamaz. Ama uyar sen bn uyarmistm. Anlamadilar topladm. Milleti.sabah 5lere. Kdr ses yaptik onlara uyurken yola geldilr:)))

S

Ondan anlarlar zaten

Muharrem Tekdoğan 10 ay

Evin bahçeli dimi o konuda hemfikiriz ?

E

Evet bahçeli yanyana müstakil evler.

Muharrem Tekdoğan 10 ay

Evin reisini karşınıza alıp medeni bir şekilde konuşun. Anlamazlarsa ev sahibine veya polise bildirin.

Ş

Daha kendileriyle hiç konuşmadan şikayeti düşünmeniz bence pek doğru değil. Belki seslerinin size geldiğini bahçeli evler olduğu için düşünmüyor olabilirler. Bu kadar sert yaklaşırsanız tabii ki sağlıklı iletişim kuramazsınız. Yerinizde olsam önce iletişime geçerdim.

T

Kendileri ile konuşun, olmadı şikayetinizi iletin evsahibine, olmadı mercilere... Yine de olmazsa bahçe duvarını yükseltin..

M

gece gürültü yasaktır. Önce konuşun, terslerse polisle tehdit et. Olmadı huzuru bozduğu için mahkemeye vereceğini söyle, hakkındır da bildiğim kadarıyla

S

karşı apartmandaki komşum sürekli yüksek sesle müzik çalıyordu. 500 watt lik kolonu camdan onlara doğru çevirerek bir saat kadar hiç hoşlanmayacagi bir müzik türünü dinledim. Bir daha sorun yaşamadım.

A

uyarıdan anlamayacaklarsa bence uyarma çünkü uyarına uymadıklarında şikayet gelince senden olduğunu anlayacaklar.

G

Once uyar farkında değillerdir. Kafada senaryo kurmaya başlamayın hemen

F

12 den sonra yapamazlar

Y

Uyarma Sakın! Direk 12 den sonra sürekli polise şikayet et Yan komşu da deme polise

C

Malesef bir şey yapamazsın yasal olarak seni savunan kanun yok

S

Meskun mahalde insanların huzurunu bozmak diye bir suç var tck'da bildiğim kadarıyla.

E

Gürültü için 12 den sonra polisi arayabilirsin gelip müdahale ediyorlar. Polise de sonradan huzursuzluk çıksın istemiyorum adımı vermeyin lütfen dersen komşulardan şikayet var diye genelliyorlar. Zabıta artık bu işlere bakmıyormuş

D

Polisi arayın gece geç saatte. Isminin verilmesini istemediğini belirt polise, yarin bir gün sana karşı cazgirlik yapmamalari için. Konuşmakla uğraşmak yerine direk polisi ara anlattığın kadarıyla bu insanlarla konuşmak boşuna gerginlik sebebi olacaktır sana.

E

;( aynı dertten muzdaribim

M

Aynı derdi çok çektim (öğrenciliğim esnasında üst katımdaki ikinci öğretim arkadaşlar sağ olsun), tatlı dille uyardım, sert uyardım, dövmeye kalktım olmadı; polisi arayınca uyarıp gidiyordu onlara da kızdım "işlem yapalım" o zaman dediler, ne duruyorsunuz dercesine bakmıştım Hepsini toplayıp önce alkol testine sokup sonra nezarete attılar, sabaha karşı şikayetimi geri çekince serbest kaldılar, (çekmezsem de mahkemeye sevk ediliyor hani), hasılı o hafta evi boşaltmak zorunda kaldılar.

İ

Sen durumu açıkla ne gibi sorunlar yaşadığını anlat eminim ki anlayışlı olacaklardır

G

Açıkcası ben böyle bir davranışta bulunuyorsam ilk önce rahatsız olanın gelip konuşmasını isterim, kapıma polis gelirse ki en nefrettiğim türdeki insan, polis ne yapabilecek ki derim onu bağlayan bir konu yok sonuçta susucağım zamanda bile susmam artık, çünkü saygı sevgi kanundan baskıdan çok daha önemli bir duygudur.

E

Arkadaş şakamısınız polise haber ver gelir uyarır devam ederlersd tekrar şikayet edin. Bi şekilde akılları başlarına gelicektir.

E