İnsanlar neden mutsuz?

Günaydın... Arkadaşımız nasılsınız diye bir soru sormuş... Şöyle bir yorumlara göz attım da mutsuz, umutsuz, bıkkın, şükürsüz verilen cevaplar? İnsanlar neden bu kadar mutsuz ???

S
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
48
48 CEVAP

Ben şükür dedim, çok şükür gerisi boş, sağlıklı uyanabilmek zaten rabbimin izniyle Ne güzel, ,,

Y

Cünkü insanlar ellerinde olanlara bakip mutlu olmak yerine, olmayanlara daha cok odaklaniyorlar

M

maddiyatsızlık ve ülke şartlarının zorlukları yüzünden....

H

Ben soracaktim benden önce sordunuz önce tebrik ediyorum. Sonrada teşekkür

S

Öyleyse cevabı da biliyor olmalısınız

Sevda Sami 3 yıl

Hayır bilmiyorum valla.

Serhat Kocadağ 3 yıl

Aslında sebep çok bence. Bunlardan biri amaçsız yaşamak

S

Mutluluğu ararken nasıl birşey olduğunu unutup elimizdekilerle mutlu olamıyoruz

T

Nefisi isteklerin ruhlarin onune gectigi icin olabilirmi?

A

Her halimize Elhamdülillah

H

Herkesin her istediği olsaydı o zamanda mutluluk anlamını yitirirdi. Mutlu olmak için mutsuzluk vardır.

I

Eskiden herşey zor elde edilir ve zor elde edilen isteklerin her zaman değeri bilinirmiş fakat günümüzde herşey o kadar elimizin altında ki çok çaba sarf etmeden elde edebiliyoruz çoğu şeyi sadece istememiz yetiyor ve o şeye ihtiyacımızın isteğimizin hiç bir önemi kalmıyor böyle oluncaya elimizdekinin kıymetini bilmeyip hep daha farklılarını arıyoruz arayışlarımız sırasında da mutsuz hissediyoruz kendimizi (şükürsüzlük ve nankörlük gibi bir nevi )

A

Tamamen psikolojik yani aslında insanlar sadece biraz daha mutlu olabilmek adına mutsuz oldukları yargısına kapılıyorlar.

I

İman zayıflığından.

F

Burada gerçeğini yazabildigi icin belkide

Y

Insanlar mutsuz veya zorluklar icerisinde olabilir ama sadece oradaki yazilanlara bakarak neden sukursuz diye yargilamaniz cok yanlış.!! Kimse kimsenin ALLAH'a olan şükür dereceseni bilemez.

F

Aynen fatma koroglu kimin hidir kimin hizir odugunu ancak rabim bilir

Ahmet Hızıroğlu 3 yıl

Aynen Fatma hanım, 3 sene oldu hastanelerdeyiz kızımla birlikte, nasıl mutlu olabilirim.. Elbette ki beterin beteri var diyede şükürsuzde değilim.

Hülya Fakı 3 yıl

Geçmiş olsun, tabiki bazi durumlar olaylar bizlere yol göstericidir. Birde ALLAH'a olan inancımiz, kul'luğumuzda sınanıyor. İmtihanlarimızı HAK'kıyla gecer, layık Kul'lar oluruz, inşAllah.

Fatma Yumer 3 yıl

""Çünkü herkez kendi için farklı yaşamlar farklı kombineler beklerken alakasız yaklaşık bile olmayan hayatlar sürüyolar,,,""... Şimdi mutsuzluun sebebi temelde bu gibi gözüksede mutsuzluk kişisel be abi.. İsviçre yapmadı bu araştırmayı ben yaptım ama kişisel abi.. Lütfen kişisel ayarlar menünüzden kendinizle oynayınız...!?;0)))

E

Tüketim toplumu haline getirilmişiz. Hep daha fazlasını istiyoruz.

C

Sağlıklı olmak dışında insanın mutlu olabilmesi için hiç bi neden yok ki neden olsun ki

M

Sabır ve şükür...

Ş

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır. Güzel görmek güzel düşünmek dileğiyle.

M

Başkalarının işleri için gününün yarısını istemediği bir işte çalışşarak geçirdiği ya da istedikleri gibi bir yaşam sahibi olmadıkları için. Buna ben de dahil

A

Mutlu olmak icin bi sebep yol

Ç

bedeni ne kadar mutlu ederseniz edin, mutluluğun etkisinin azaldığı ilk saniye yine mutsuz olur. Mutluluğun kalıcı olmasını istiyorsanız sürekli mutlu olmak istiyorsanız ruhu mutlu edin.

T

Dunya gozumde yok. İnsan elindeki imkan ve firsatlara sukretmeli. İnsanin sagligi ve insanligi benligindeyse o insan insandir... İnsanligini yitirmemistir. İnsanligini yitirirse zaten insan kendini bitirir...

Z

Mutlu yada mutsuz.. Bence psikolojik bir durum yani insan kendini nasıl hissetmek istiyorsa yada o gün içerisinde ne yaşıyorsa olayın heyacanina göre kendince bir tempo içerisine giriyor.. özellikle çevresine karşı bir işaret eylemi bence.. Yani araçla kaza yapan bir insanın maddi hasarı varken kendisinin hayatta kalması mutluluk yada mutsuzluk diye tabir ettiğimiz kavramın çok dışında henüz anlamı kesf edilmemis bir duygu.. Onun için kendinizi kasmayin hayatı rn güzel nasıl yasamaya ve elinizde bulunan işi ne olursa olsun zevkle ve şevkle yaparsaniz her zaman mutlusunuzdur..

I

İnsanlar ne zaman Mutlu oldular ki?

U

Dogru tespit

Y

günaydın da. Yalnız ben yorumumda sükretmiştim herşeye rağmen.. Onu es geçemeyelim lütfen

Z

insanların mutsuz olması için birçok etken varken mutlu olması ıcin çok fazla yok. O yüzden de mutsuz etkenlerin arasından geçiyolar. Ama bu bence de biraz da insanların kişiligine bağlı bir sey.. Mesela ben. Ne kadar sinırli de olsam mutsuz da olsam karamsar da olsam. Bunu hiçbir zaman dışarıya vermem. İçimde yaşarım. Ama mutsuz olduğum herşeyi unutup tekrar mutlu olduğum şeylere dönerim. Bir nevi kendimı kandırim yani

Z

Herşey var lakin ya eksik yada hiçbirşey yok gibi

N

Hayatımızda o kadar çok şey, hızla değişti ki..
Bu hıza yetişeyim diye koştururken, mutlu olmaktan iyice uzaklaştık, hatta unuttuk..

B

Turkiyede gelir dengesizliği olduğu icin insanlar mutsuz ben diyorumki her aileye aylik asgari ücret bağlansin zengin olsun fakir olsun fark etmesin insanlar mutfak giderleri icin cok mutsuz olur

B

Bana mutlu olunabilecek tek bir şey söyleyin.
Her şey eksik, tam diye bir şey yoktur.
Mutlu olanlar sadece kendi atmosferlerinde yaşayıp mutlu olanlardır. Bu insanların sosyal yasamlarida mutlu olan insanlarladir. Aslında nefes alan her kes mutsuz. Anneniz babanız, dayıniz teyzeniz, kapı komşunuz, ülkeniz insanları, dünya insanları mutluysa sizde mutlu olun. Çöpte yiyecek arayan insanlar varsa mutluyum demeyin.
Akismiyor yüreği olan birine

C

Bence asıl soru, bazı insanlar neden bu kadar umursamaz, vurdumduymaz bilinçsiz, basit ve sahte bir mutluluk içerisinde??

D

Günaydın, hayatımızda o kadar çok netleşemeye şeyler var ki kişisel olmasada çevremiz, Ülkemiz, dünya bu haldeyken kendini iyi hisetmek çok zor evet kendi adıma çok şükür bu günüme diyorum fakat dilimden düşüremediğim duam ise yüreğimin acısını dindirmeye çalışmak yoruyor beearkadaşlar ... Depremler, trafik kazaları, terör, çaresiz kalan halklar, çocukların ölmesi, hastalanması, hayvanlara yapılan eziyetler sırf benim iyi olmam yetmiyor kısacası bazen bunun farkında olup etkileniyoruz bazende içimizde anlamsız huzursuzluklar oluyor az önce karanlık için yaptığım yorum burayada olur belirsizlik kol gezerken dünyada 'kelebek etkisi' nden kurtulmak zorlaşıyor ve yinede bin şükür bu günlerime/mize maşAllah ... Allah tüm dünyaya kalıcı barış nasip etsin Amin...

H

Bunun nedeni ibadet eksikliği başka bir şey yook

A

Evet çok haklısınız fakat ibadet eden kişiler aşağıda yazdığım durumlar karşısında bir şey hissetmeyip mutlu olabiliyorsa o zaman biraz kendini sorgulasın derim !

Hülya Büşram 3 yıl

Hülya Büşram hanım o sandığınız olayların çoğu için Allah'ın merhametinden daha fazla merhamet sürmektir ve bu doğru değil.

Abdullah Özberk 3 yıl

Abdullah Özberk bizde var olan esmalarla yaşamıyormuyuz ?

Hülya Büşram 3 yıl

elindekilerine..
kanaatsızlık ve şükürsüz bir hayat...
kendisine verilen bir ömrün ve verilen rızkın dısına çıkma isteği..
insani mutsuz eder....
başka sebeb aramayın...!!

Y

İnsanlar kendilerini özgür hissetmedikleri sürece mutsuzdurlar.

G

şükretmek lazım diye düşünenlerdenim..

R

http://trend.mynet.com/dunyanin-en-mutlu-10-ulkesi-belirlendi-turkiye-kacinci-sirada-1049803 ulke olarak mutsusuz

A

Dünyanın en mutlu ülkesini ben sıralıyorum not al kesin bilgidir,,1)kuzey kore 2)eski Sovyet! ;0)).. 3)Yugoslavya4)Birleşik Arap Emirlikleri adamlar mutluluu ibadet haline getirmişler 5)avusturalya aborjinleri adamlar liseden mezun oldukları an işleri hazır 6)İsviçre 7)İsveç 8)Japonya 9)Belçika Belçika ben birinci olmalıydım diyerek pislik çıkarttı ama şuan naaptı bilmiyorum ;0)))) 10).. Tayland.. Taylandda telefon kılıfı üreterek ve onuda tüm dünyaya satarak huzura kavuşmuş..;0)).... Yaa şaka bitarafa bundan yüz. Binerce yıl evvel süper kıtayken daha mutluymuşuz Bee.. Valla bak en çok nere mutlu dediklerinde LAN NE EN ÇOĞU TEK KITAYIZ İŞTE denirmiş herkez mutlu kısacası..;0)

Evrim Ahu 3 yıl

bu insanlar uzerinde yapilan anket cikarimlari, kafa yurutme degil

Aylean Saliha 3 yıl

tabi koredekiler mutludur

Aylean Saliha 3 yıl

Türkiye'de yaşamak. Bile mutsuz olman için yeterli sebep hoş o yaşama da yaşamak denirse gençliğini her şeyini .....

H

Türkiye gibi İzzetli bir ülke göster bana

Abdullah Özberk 3 yıl

Valla beğenmeyen gidecek. Sanmayın ki diğer ülkelerde yaşamak çok kolay davulun sesi uzaktan hoş gelir. Ne olursa olsun taşı toprağı altın vatanımızın.

Nurcan Etgü 3 yıl

kim kime beddua ettiyse geri çeksin, hepimiz mutsuzluktan gebericez

M

beyinleri mutsuzlukla yüklü.
Yonlendiremiyorlar....
beyinlerini...
Ben mutluyum dese kendi kendine mutlu olacak

M

Mutluluk gorecelidir arkadaslar. Mutlu olmak cok basit aslinda. Yasiyorsun daha ne olsun. Ama oyle ama boyle nasilki her malin bir alicisi vardir. Mutlu olmaninda bi zamani vardir. Simdi mutsuzsun 1 saat sonra mutlusun. Soyle dusunun en yakininizdan birini kaybettiginizde hic kimse mutlu degildir. Lakin en fazla 1 yada iki hafta sonrra sizi mutlu edecek elbet bir olay cikar. Surekli mutsuz insan ben hayatimda gormedim surekli mutlu insanda gormedim. O yizden mutluluk ve mutsuzluk gorecelidir ne zman nerde mutu yada mutsuz olacagini bilemedigin icin bence yasadiginiz icin mutlu olun bu herseye bedeldir. Gamsiz olacaksin bu hayatta

Ö

Hayata bakış yanlış. Sorun sadece hayattaymis gibi zannediliyor. Sucluyu disarda aramak kolaycilik.

O

Manevi hastalık, mutluluğu maddede aramak

M

Elhamdülillah

F

ALGİ BIRHAK EDISTIR... Bu Hakkı kullanmayı bılenler yasamayı da nefes almayıda hak ederler..... Sadece yasadıklarının sonrakı mutlulıkları olacakşarını bılıyorlarsa

H

çünkü koşuşturmalarla geçıyor hayatımız. Bunun yanında her istediğimiz çogunlukla elimizin altında. Şükretmiyoruz hiçbirseye hal boyle olunca da mutlu olamıyoruz. Lezzet alamıyoruz .

M