Karbonat kullanım tarifleri

Karbonat ( Sodyum Bikarbonat - İngilizce: Sodium bicarbonate - Kimyasal formülü: NaHCO3 )
İngiliz Karbonatı, Solvey Karbonatı, Karbonat, Cep sodası, Garra Karbonat
Önleyici olarak;
Hasta olmamak için her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3dk bekleyip iyice karışmasını bekleyin sonra tekrar karıştırıp için. Her beden ve her bedenin göstereceği tepki farklı olucak'tır. Çünkü herkesin farklı beslenme biçimi var. Bundan dolayı herkesin kendi bedenini dinleyip buna bağlı olarak karbonat miktarını ayarlaması gerekir.
Grip-Nezle;
Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz.
*3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz.
TANSİYONUNUZ VARSA;
Eğer Tansiyonunuz yüksekse yada hipertansiyonunuz varsa, hazırladığınız karbonatlı suyu tek seferde içmeyin, gün içinde yudum yudum az az içip öyle bitirin yani güne yaarak ve bol alkali su tüketin.
Eğer yüksek Tansiyonunuz varsa yada yaşlıysanız Karbonatlı suyu içtikten sonra Kanape yada yatağa uzanı 10 - 20 dk uzanıp dinlenin. Bazı insanlarda tansiyonda yükselme yaratabilir ama kısa sürer bu. O yüzden TANSİYONUNUZUN YÜKSELMESİNDEN ENDİŞE EDİYORSANIZ UZANIP 10 - 20 DAKİKA DİNLENİN. ARKADAŞIMIN ANNESİ YÜKSEK TANSİYON HASTASIYKEN ŞUANDA YÜKSEK TANSİYON HASTASI DEĞİL! AMA KARBONATLI SU İÇTİKTEN SONRA VÜCUDUNU DİNLİYOR EĞER ÇIKARMIŞ GİBİ HİSSEDERSE YATAĞA UZANIP DİNLENİYOR SONRA KALKIP GÜNLÜK İŞLERİNE DEVAM EDİYOR!.

YILLARIN BİRİKİMİ;
“Eğer şu zamana kadar çok asidik beslendiyseniz, vücudunuz asit tutmuşsa ishal olup sıvi şeklinde wc'ye çıkarabilirsiniz. Ben abartarak 5 gün günde 5 defa içerek her gün 5 -6 defa wc e gittim sırf asitli su çıktı. O 5 gün devamlı salatalık edim, bitkisel beslenmeye ağırlık verdim. 6 cı gün normal sağlıklı bir şekilde dışarı çıktım ve vücut biriktirdiği asitleri attı, 10 cu gün laktik asitler eridi kuluçlar kalmadı. 15 ci gün sigara içtiğim için alt ciğerlerime nefes almakta zorluk çekiordum ama nefes alma sorunum yoktu sadece derin nefes almakta zorluk vardı, o kalktı derin nefes alabilmee başladım. “

GÜMÜŞ SUYU VE D VİTAMİNİ;
Hangi hastalık olursa olsun, her hastalıkta ayrıca kolloidal gümüş suyu kullanılmasını tavsiye ederim. D vitamini almayı unutmayın çünkü zamanınızın çoğu kapalı alanlarda geçiyor. Kanser dahil pek çok hastalığın nedeni D vitamini eksikliği. Türkiye Cumhuriyetinde eczanelerde Devit-3 ampul satılıyor 300.000 İU bunu ayda 1 kere şekere yada ekmeğe emdirip tüketmeniz gerekir. Bunu hasta olsanızda olmasanızda herkese tavsiye ediyorum. Yetişkinler için 1 ampul 1 aylık D Vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar.

BİRAZ ARAŞTIRIN;
Karbonatlı su içerek alkoloz olunsaydı, ben ve beni takip eden herkez ciddi sıkıntılara girerlerdi kimse girmedi. En fazla gaz apar geğirirsiniz geçer yada gaz olarak alttan çıkarırsınız. Yada ishal olursunuz, asit atarsınız.
Fazla bitkisel beslenmei doğru bulmuyorum, fazla magnezyumda ishal yapar. Kalsiumla dengelemeniz gerekir, kalsiyum almak için yoğurt yiğin. Ben laktozsuz süt içilmesini daha doğru buluyorum.
En Önemlisi Şu bilgileri Lütfen Anlamaya çalışın!!!!.
******Sodyum Bikarbonatın Önemi*******
Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür'le çevrilidir. Sodyum su ve karbon dioksitle birleşerek alkali TUZ yani SODYUM BİKARBONAT OLUŞTURUR. Biyokimyada bu şu şekilde formüle edilir: H20 + CO2 + NaCl = NaHCO3 + HCL. Bundan dolayı midemiz aslında yediklerimizi ALKALİ yapmaktan sorumludur. BRUNNER BEZLERİ (12 PARMAK BAĞIRSAĞINDA BULUNUYOR) yüksek miktarda karbonat salgılayarak yediklerimizin alkali halde sindirilmesini sağlıyor. Pankreasımız Yüksek miktarda Sodyum Bikarbonat salgılayarak mideden gelen asitleri nötralize etmek ve yediklerimizi alkali yapmaktan sorumlu. Karaciğerde safra salgısındada yüksek miktarda karbonat içerir. Bedenimiz çürümemek için (kanser olmamak için) kendisini hep karbonatla alkali hale getiriyor. Böbreklerimizin kendisi karbonat ürettir. Böbreklerimiz kanın pH seviyesini alkali tutmakla sorumludur...

com-sfjw3qheuckitunuaxov.jpg
H
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

Hikmet bey eşim ve 3 yaşındaki kızımda kusma var ağır mide bulantısı karbonatlı su icse iyi gelirmi

F

Ilık su bir cay kasığı verin. Her kiside aynı etkiyi yapmayabilir. Faydası olabilir..

Hikmet Sare 3 yıl

Sağolun tsklr

Fırat Turkdogan 3 yıl

Ben birsurahi suya bir çay kaşığı karbonat koyup akşama kadar ne kadar içebilirsem içiyorum sizce doğrumu hikmet

Sema Tugay 3 yıl

Dogrudur... Önemli olan vücudun sodyum bikarbonat dengesine katkı vermek...

Hikmet Sare 3 yıl

Hayırlı sabahlar benim sağ kaburgamin altında ağrı oluyor zaman zaman normalde elimi degdogimde sanki yara var gibi aciyor bir bardak karbonatlı su ictigimde şiddetli ağrı, yanma, oluyor nedenini bilemedim

Ilgaz Çoker 3 yıl

Bademcik iltihabına faydası olurmu çocuklarda karbonatın ?

A

Hem gargara yaptırın hem de bir cay kaşığı suda eritip icirin .

Hikmet Sare 3 yıl

Teşekkürler

Arife Sulak 3 yıl

Benim iyi geldi Arife Sulak

Ebru Özdoğan 3 yıl

Ebru Özdoğan içtiniz mi gargara mı yaptınız? Ve ne kadar süre devam ettiniz ?

Arife Sulak 3 yıl

İçtim canım sabah kalktığımda boğazlarım acıyordu ertesi güne bişeyim kalmadı

Ebru Özdoğan 3 yıl

Bu karbonat dediğiniz normal market lerde satılan korbanotmu resim atabilirmisiniz

D

Eczanelerde bulunuyor ingiliz karbonatı derseniz yardımcı olurlar. Normal karbonat değil yani.

Arife Sulak 3 yıl

Sodyum bikarbonat. Eczaneden de alabilirsiniz aktardan markettende.. Basa tutturulan gönderi yorumlarına bakın.

Hikmet Sare 3 yıl

Teşekkürler

Deniz Ikim 3 yıl

Arife Sulak sizde okuyun.. Yorumları.. Aradaki farkı anlarsınız.

Hikmet Sare 3 yıl

ikiside ingiliz karbonatı

com-gi73v3ry10jendl4uxqo.jpg

Arife Sulak 3 yıl

Bagirsaklarimda ve midem de ağrı var önerileriniz nedir

H

Burda ingiliz karbonati bulunmuyor bu olurmu acaba? Yanitlarsaniz memnun olurum hikmet bey tesekkurler

com-d13088hn4gqo103ovxnd.jpg

Sabriye Zerde 3 yıl

Sodyum bicarbonat Muhtemel kendisi...

Hikmet Sare 3 yıl

NaHCO3

Hikmet Sare 3 yıl

hikmet bey benim bir sorum olacak vucudun belirli bölgerinde yağ bezesi diye adlandırılar kitleler var genellikle kol ve bacaklarda bu kitleler için ne önerirsiniz az kilo alımında damarları sıkıştırıyor

Hatice çetin 3 yıl

Market karbonati olurmu yoksa İngiliz kbr şart mı

A

Hikmet bey troit bezleri az çalışan kişilerde nasıl etkieder yada nasıl kullanmalı

L

Hikmet Sare isiniz coook zor hala hangi karbonattan gidiyoruz

G

Kimse bir şeyleri okumak araştırmak istemiyor.. Kendine özel cevap peşinde...

Hikmet Sare 3 yıl

Bir doktor söylemişti ing karbonatına para vermeyin boşuna normal cep sodası da aynı diye

H

Benim idrarimda ki ph I bir turlu yukseltemiyorum. Alman karbonat kullaniyorum. Ama maalesef

S

D vitamini ignesini 11 yasindaki ogluma kullanabilirmiyim.. Oglumun alerjik bi bünyesi var

H

Bir doktora sormakta fayda var..

Hikmet Sare 3 yıl

Elma sirkesi yarım bardak yarım cay kasığı karbonat ilave edin. Köpürecek. Biraz su iave edin. İki günde bir verin. Olumsuz bir reaksiyon olmazsa bir süre devam edin.

Hikmet Sare 3 yıl

hikmet bunu ben kendim icin yapmistim elma sirkesi karbonat tarifinizi agzimda aftlar cikti buraya yazdim cok tehhlikeli falan dendi

Hanife Börekçi 3 yıl

Elma sirkesi ve karbonat aft ların çıkmasına mı sebep oldu? Hanife Börekçi

Hikmet Sare 3 yıl

AFT VE AKTİF KARBON SÜREKLİ ÇIKAN VE GEÇMEK BİLMEYEN AĞIZİÇİ YARALARINI(AFT, STOMATİT) AKTİF KARBONLA GEÇİREBİLECEĞİNİZİ, Aktif Karbondan 1 tatlı kaşığı, 1/2 çay bardağı suya koyup kıvamlı bir hale getirip ağızınızı çalkalayın. Bu esnada yutmaktan çekinmeyin. Daha sonra 2 dakika ağzınızın içinde bu karışımı tutup tükürün. Uygulamayı günde en az 4 kez yapın. Devamında her akşam 1 çay kaşığı 10 yaşa kadar, 10 yaş üzerinde 1 tatlı kaşığı bir bardak suya koyup için. 20-28 gün sonra ağız floranız eskisinden daha güçlü olacaktır... Kozgur Kabal...

Hikmet Sare 3 yıl

karbonat elma sirkesi ile karışım yapılıyordu oranlarını tekrar yazarmisiniz birde nasıl kullanacagimizi teşekkürler

H

Muhabbet kusum cok hastalandi. Olumcul bi hastalik onlari iki uc gun icinde ishal ve kusma ile olduruyor. Bu sefer Allah-u Alem bi damla limon suyuna azicik katbonati karistirip verdim ve muvcize hizla iyilesti cok sukur .

M

Kusunuzami?

Sonem Karay 3 yıl

Evet muhabbet kusu

Meryem Meviş 3 yıl

Super yat gerçekten, gecmis olsun .

Sonem Karay 3 yıl

Tesekkurler

Meryem Meviş 3 yıl

Allah cc razı olsun sizlerden

R