Mirasçı olduğumuz arsa açık arttırmayla satılırken ihale sırasında bizim bir avantajımız var mı?

Merhabalar. Mirasçısı olduğumuz arsamız açık arttırma yoluyla ihaleye çıkacak. Şimdi sorum şunlar; Ben arsanın ortağı olarak avantajım varmı varsa bu avantajlarım neler? Birde arsa değerini kim belirler bölünmesi için dava açmıştık o dava sırasında bilir kişi inceleme yapıp bir fiyat belirlemişlerdi bu fiyat ne kadar etkili olur. Cevaplar için teşekkürler.

İ
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
2
2 CEVAP

avantajınız şu olur, dışarıdan biri arsanın tamamı için para ödemesi gerekirken siz kendi payınızın avantajını kullanıp daha az para ödersiniz veya daha rahat artırıma gidersiniz. Hisseniz ne kadar çoksa o kadar rahat olursunuz dışarıdan birine karşı. Açılış bilirkişinin belirlediği değere göre başlar bildiğim kadarıyla. Avukat değilim.

N

ihaleyi şayet ben kazanırsam sadece arsa sahiplerine haklarını öderim değilmi başka herhangi bir kuruma filan para ödüyormuyum. Cevabınız içinde teşekkür ederim.

İsmail Dag 6 yıl

sadece harçlar ödeniyor. Bunun dışında bir şey olamaz zaten.

Nilüfer Erbek 6 yıl

harç bedeli sabit bir fiyatmı ve ne kadardır acaba?

İsmail Dag 6 yıl

arsanın satış değeri üzerindendir sanırım. Çok zaman oldu ama böyledir

Nilüfer Erbek 6 yıl

saqolon.

İsmail Dag 6 yıl

Alım önceliğiniz vardır. Tabi pay sahibi olduğunuz için alım konusunda kolaylık olur. Önceden bilirkişi tarafından yapılan incelemenin mahiyeti nedir bilemem kıymet takdiri olsa dahi tekrar bilirkişiye gidilmesi talep edilebilir. Başka herhangi bir sorunuz var mı?

D

Cevabınız için çok teşekkürler. Ben arsa sahiplerinden biriyim ihalede belirlenen fiyatın sadece diğer arsa sahiplerine olan kısmını öderim değilmi(tabi ihaleyi ben kazanırsam).

İsmail Dag 6 yıl

İsmail Dag aynen öyle kendi payınız mahsup olur.

Doğukan Vursun 6 yıl

teşekkür ederim hocam.

İsmail Dag 6 yıl