Ödenen nafaka çok az nafaka artırım davası açabilir miyim?

Mrb arkadaslar birsey sormak istiyorum.
6 ay önce eşimle anlasmali bosandim. Iki tane kizim var velayeti bende her ikisi icin aylik 300 lira ödüyor ve bu miktar cok az eski esimin aylik 50 bin lira geliri var. Nafaka arttırım davasi açabilir miyim.
C
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
26
26 CEVAP

Tabiki acarsin

O

aylık geliri bu kadar yüksekken iki çocuk için bağlanan para çok komik kalıyor. Geliri yok görünmesi lazım böyle bir durum için. Gelirini ispatlayamadınız mı ?

N

Nilüfer Özlimoncu anlaşmali olunce demiştır ay ben çocuklara buna yetınmem ama bü şekilde anlaşalom dıye. Kadın da kabuletmiş olabilir.

Begka Gelen 3 yıl

Nilüfer Özlimoncu geliri nsl ispatlnr

Saliha Ulutas 3 yıl

Saliha Ulutas mahkeme zaten tüm kayıtlı maaşlarını çıkartıyor. Eğer kayıtlar doğru değilse kredi kart harcamalarından da bir sonuca varabiliyor. Kendi işletmesiyse gelir vergilerine bakılıyor. Kira geliri var mı ya da bağ bahçelerden bir gelir var mı bunları da siz bildiriyorsunuz. Gerçek gelirine tam ulaşamasanız da hakimin yorum yapabileceği bir düzeye getirebilirsiniz.

Nilüfer Erbek 3 yıl

Nafaka artırma davası hersene veya ikiyılda bir açabilirsin.

A

Muhtemelen gelirini düşük göstermiştir. Ispatlamanız gerekli

K

Açarsın durduğun kabahat yanlız 50 bini belgeli ispat edeceksin benimde başıma geldi belgeli ispat edemedim

G

4 yıl sonra arttırabilirsin

I

Ayda 50 bin lira geliri olan bir baba çocuklarına nasıl 300 er lira nafaka ödediğini bir türlü anlamadım. Madem eşinizin aylık bu kadar geliri var nafakanın artırılması için dava açın, her çocuk için enaz 1.000 lira nafaka talebinde bulunun. Aylık 300 lira nafaka bana çok komik geldi.

K

milletuekılı. Bıle. 50mlyar. Maaş. Almıyor. Eşiniz ne iş. Yapıyor

S

Şu nafaka yüzünden ne yuvalar yıkıldı be kadın 800 TL nafaka için yuvasını sıkıyor şahit oldum resmen

S

Devlet çocukları adama verir geliri bukadar yüksekse doğu olan babada kalmasıdır gelecekleri icin

M

sizden anlaşmalı boşandıktan sonra mı aylık 50.000 lira gelire sahip oldu öncesinde de böyle miydi geliri, ki henüz 6 ay olmuş nafaka arttırımı davası için belirli bir süre şartı vardır mutlaka, bir de konuşarak çözmeye çalışın davadan önce bu denli geliri olan bir baba çocuklarına vermeyecek te kime verecek

K

beş bin mi yazacaktı ki ... 50 bin gelirli adamdan hiç mi birsey biriktirmedin ilginç

T

Benmde iki kızım var velayetleri bende nafaka istememdim ama masrafları büyüdükçe çoğalıyor nafaka açmam için neyapmam lazım

D

Senin gene 300 bana 200 tl bağladılar ???? onuda vermyr

S

Saliha Ulutas ver avukata alır Avkatık ücretinde paradan düser, birikmiştir para al.

Çiçek Sharif 3 yıl

Çiçek Sharif avukat 2000lira alır borçlu çikarsin ;)

Adem Gokdemır 3 yıl

5 bin olmasın o.

Y

Mal varlığı eski kocanın üstüneyse verir

E

Babanın parasıyla babaya düşman yetiştirilen çocuklardan olmaz inşallah

A

Bence eşinin toplamda 50 bini var.????

Y

Evet açabilirsiniz

F

Acarsın cocuklar İcin nafaka cogalır cunku onların okul ve diyer giderleri İcin

M

Aylık 50 bin lira gelire hangi akla hizmet 300 liraya anlaşma yaptınız diye ben de merak ettiğim bu soruyu sorayım dedim ????

M

1 sene geçmeden açamazsınız nafaka artırım talebi

A

Ne değişti 6 ayda 300 tlnin değeri mi düştü aylık 50.000 tl gelirden bahsediyoruz ama açabilirsiniz dava

E

Nafaka arttırımı talebinde bulunabilirsiniz. Hakimin soracağı ilk soru 6 ayda ne değişti olacaktır. Çocuklarınızın giderleri ile ilgili önemli bir değişiklik olduysa ve bunu ispatlayabilecek belgeleriniz varsa nafaka arttırımı talebinde bulunun aksi durumda boşa zaman kaybı olur.

T

Alırsın kardeşim benim 15 bin gelirim var 1500 TL nafaka verme hakkım var ama ben 3000 bin veriyorum tabi bu kişiden kişiye değişiyor o parayı aldığına dair bir ispatın olacak varsaispatin her türlü alırsın çocukların ne günahı var kardeşim madem ortak karar verdiniz yaptınız bakacaksınız da benim çocuğum ne kadar yanımda olmasada arkadaşından bir eksiği olmayacak köşede oturup ağlamayacak aslan gibi dik duracak madem yapmışsın bakacaksın da kadına yüklenmeyin zor bir durum belkide haklı olan odur hakkını savunmak en doğal hakkıdır bir baba evladından esirgiyorsa ben o baba ya baba demem arkadaş aç gözlü köpek derim yarası olan gocunur
Savun hakkını kardesim

V

Adam ister 50 bin ister asgari ücretle çalışan olsun ortada 2 tane çocuk var ve bu çocuklar tombaladan çıkmadı, baba evlatların geleceği ile ilgili çabalayacak çocuklar annede diye o çocuklar sadece annenin değil, hanımefendi iyi bir avukat bulun, nafaka artırım talebinde bulunun, 300 TL nedir ya, Allah yardımcınız olsun.

S