Pitbull köpeğimin aşırı kaşıntısı var, vücudu nokta nokta kabardı, yardım

Arkadaşlar acil yardımınız Laz'ım.. Burda veteriner olan varsa bana ulaşabilir mi? Köpegimiz kasıntıdan uyuyamıyor vücudu nokta nokta kabardı.. Veteriner pahalı olduğundan bakmıyor belediye veterinerleri de pitbull olduğundan alıkoyarız getirmeyin diyorlar.. Veteriner arkadaşlar ilaç varsa gelip bi baksın durumu nedir diye??

com-acd1npwbwhp3dqjdwqu1.jpg
B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

Kac yasinda bu cocuk? Birsey mi yedi? Pitbullar cok hassas kopekler ve cokca alerjik olabiliyorlar benim 9 yasinda bir cocugum var onceki yer silme deterjanina bile alerjikti. Tavuk vs.. M alerjik gida yediyse o yapar kasinti da kabariklik da. Veterinar degilim ama 11 senedir bu cins sahibiyim deneyimlerim uzerinde konustum....

H

Alerji büyük ihtimal

G

Bir an önce veterinere götürün alerjiler öldürebilir bile yediği bişey dokunmuş olabilir farketmeden bişi yemiştir nerde oturuyorsun

Gulsah Kuyruk 2 yıl

Yediğine içtiğine dikkat et deri lezyonu yoksa eczaneden alabileceğin ilaç söyleyebilirim

U

Benim oğlanda böyle olmuştu her yeri kabarmıştı veteriner alerji deyip avil vermişti hala bazen sıkıntı yaşıyoruz avil bizim kurtarıcımız.

Z

Semptomatik tedavi....

Doğaç Basüt 2 yıl

mama değişikliği oldu mu ?

M

ve koku var mı

M

Burdan biz nasıl anlayalım. Kapsamlı bir kliniğe gideceksiniz ve gerekli testleri yaptıracaksınız.

A

Ayrıca veteriner pahalı olduğundan bakmıyor ne demek? Siz mi pahalı tutacak diye götürmüyorsunuz. Biz de para sıçmıyoruz ama kendi hayvanlarımızı bırakın sokaktakileri bile tedavi ettiriyoruz. Bir an evvel kliniğe gidin hayvanınızı seviyorsanız

A

Kimsenin sizin ahlak dersinize ihtiyacı yok yardımcı olacaksan ol olmayacaksan boş duyar kasma

Osman Baskar 2 yıl

Belki paraları yetmiyordur veterinerde para tamamlanmadan bakmıyordur olamaz mı? Neden direkt yargılıyorsunuz? O kadar biliyor ve sokaktakileri de tedavi ettiriyorsanız bu zor durumdaki insanlara da yardım edebilirsiniz o zaman. Bilmeden konuşmak kolaydır. Şahsın maddi durumunu bilmiyoruz ön yargı ile yaklaşmayınız.

Cemre Ortegen 2 yıl

Cemre Ortegen telefonumu satıp kızımın mr'ını çektirdim ben siz neden bahsediyorsunuz??

Asena Bicek 2 yıl

Osman Baskar duyar kasma ne demek? Peluş mu o can taşıyor. Siz hasta olunca lütfen doktora gitmeyin buralardan çare arayın olur mu

Asena Bicek 2 yıl

Parayla hayvanı alırlar "mal" gibi. Hasta oluna verecek para bulamazlar bırakın bu işleri. Şu internete girdiğimiz telefonlar bile en az 1000-1500 lira. telefona bilgisayara marka ayakkabıya sigaraya para bulunur hasta hayvana bulunmaz dimi

Asena Bicek 2 yıl

Alerjik bir durum gibi gözüküyor. Ciddi bir cilt hastalığı da olabilir pitbullar cilt olarak çok hassas ırklardan. Ama kesinlikle veterinere gitmenizi öneririm. Pahalı olduğu için bakmıyor ne demek? Böyle bir lüks mü var ?! Neye göre pahalı kime göre pahalı ?

Ö

Arkadaşlar 4.5 yaşında bir Boxer oğluşum var ve bebekti bana geldiğinde şu 4.5 yılda anladığım tek şey veterinerlerin inanılmaz derecede para tuzağı olduğudur, benim oğlum küçüklüğünden beri ara ara kaşıntı ve döküntü sıkıntısı yaşar bir sürü veteriner gezdik hepsinde tedavi süresince dünya para döktük her veteriner başka teşhis koyup başka iğneler yaptılar hayvan bünyesine ilaç almaktan mahvoldu en son tekrar aşıları dışında veterinere gitmez olduk artık hiç birine güvenmiyoruz hepsinin tek derdi para koparmak.

Z

tavuk etli kuru mama yediriyor musun? Egzama yapar ve kaşıntı yapar.

A

Öncelikle herkesin dediği gibi alerjik muhtemelen yediği herhangi bi şeyden de olabilir mamasından da olabilir. Derisinde kızarık benekler varsa bu genelde egzama oluyor kaşırsa yara olur daha çok uğraşırsınız o yüzden prednol krem surun çok çabuk iyileştiriyor. Bizimkine özel köpek kremleri dahi yarim iş görürken o ertesi güne tüm alerjisini geçiriyor. Ama vete götürün kazık vetler tabiki var kimisi sadece para derdinde ama araştırdıktan sonra çok da iyi vetler var ve evet gerekirse uzakta da olsa götürmeniz gerekiyor ben kızımı en ufak şeyde götürüyorum burdan çoğu vet olmayan bizlerden alacağınız tavsiyeyle hareket etmeniz doğru değil. Evet çoğumuz kopegimizdeki belirti ve sonuçlara göre konuşuyoruz ama her köpek farklıdır ve her sağlık sorununu ve çözümünü onlar kadar derin bilmiyoruz çoğumuz. Vete götüremem dediginiz şey de duyduğumuz klasik "ay çik minnis kipikmis aliyim bin bini" şeklinde alıp daha ilk aşıları bi milyar tutunca ya bunu barınağa mi versem diyenlerden çok da farklı değil. Köpek bu can, can yoldaşı. Ben kendim acıdan ölmedikçe doktora gitmem onun en ufak şeyinde vete götürüyorum evde müdahale etmeden olabildiğince. Çünkü uzmanı ben değilim. Ne yapıp edip kendi masrafımdan sıkıp onun masrafını ödüyorum. O yüzden şu klişe lafı söylemekten çok sıkıldım. Bakamayacaksanız almayın. Bu on yargı değil yazdıklarınıza cevaben tamamen. Bir köpek alıyorsanız lütfen maddi manevi sorumlulukların farkında olarak sahiplenin ve onların ömrü boyunca da bunun bilincinde olun. Geçmiş olsun.

H

Alerji? Uyuz? Mantar? İç parazit? Otoimmun? Müneccimin daha fazla yardımı dokunabilir size.

D

Problemli bölgeyi flaşlı ve flaşsız olarak resim çekip paylaşır mısınız lütfen.. Ama şuan ki foto yeni ise göz etrafında uyuz veya mantar başlangıcı var ama daha net foto gerekli..

N

Alerji ihtimali olabilir, foto cok net degil fakat goz cevresinde de bir problem mevcut gibi. Her ne kadar veteriner hekim pahali desenizde uzaktan bu isler olmuyor. Alerji icin apoquel tablet oneririm. ozellikle mamaya dikkat edin hypoallergenic mamada alabilirsiniz. Ama baska bir sey olma ihtimali de var buradan teshis koymak dogru degil. Son olarak sunu eklemek isterim hayvan bakmak cocuk bakmak gibidir, maddi imkan ve sorumluluk meselesi bunu karsilayamiyorsaniz hayvan sahiplenmemeniz gerekirdi.

T

Çok fazla tavuk yediriyorsaniz ondan yapar.

K

Uyuz değildir inşallah

T