Tese ile sperm bulunma olasılığı nedir?

Arkadaşlar herkese merhaba. Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim. Sperm tahlili en son mart ayında 115milyon %51 hızlı %16 yavaş hareketliydi. Ocak ayında %70 olan dna hasari mayis ayında %55 e düştü. Temmuz veya ağustos ayında dna hasarı ve kruger morfoloji testi yapilacak. Kaan hoca hasar düzelmezse tese yaparız demişti. En olumsuzu düşünürsek yani eşimin kullandığı iğne ve ilaçlar hiç fayda etmezse şuanki durumunu korursa teseden sperm bulunma olasılığı nedir sizce? Bulunmazsa diye çok korkuyorum

E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
22
22 CEVAP

bence kaan aydosun tedavisine devam et sana tafsiyem

C

Teşekkürler cevap için. Zaten devam ediyoruz ona çok güveniyoruz. Ne derse yapmaya hazırız. Allah hayirlisini versin cumlemize

E

hangi ildesiniz ki

C

Biz çankırıdayız ankaraya gidip geliyoruz

E

dr celaletine gitmeyi düşünüyonzmu

C

şuan için doktorumuzdan memnunuz. Sonuç alamazsak ilerde düşünebiliriz belki.

E

"115milyon %51 hızlı %16 yavaş hareketliydi, Kaan hoca hasar düzelmezse tese yaparız demişti." Bugün aldığım en komik haber... esra hanım, bu sonuçlarla tese yaptıracaksınız eşinize lütfen önce aşağıdan yukaru doğru bütün yazıları okuyun.

O

bence iyi yapıyosunuz kaan aydos iyi

C

ozan bey neden güldünüz? Sperm değerleri öyleydi ama dna hasarı % 70 ti. O hasar düzelmezse tese yaparız dedi Kaan Hoca. Yanlış bir soru mu sordum?

E

yani yaptirmamasini mi onerirsiniz? Degerler duzgun ama hasar kafa karistiriyor. Yoksa bizde tese yaptirmaya merakli degiliz ama umut dunyasi iste

E

esra hanım, ben doktor değilim kusura bakmyın, %50 DNA hasarı olupta teseyle hasarsız sperm bulunan oldumu ben duymadım. Ama tedavi edildiği duydum bu problemin. Sperm analizini nerde yaptırdınız? Mümkünse Celalettin hocaya uğrayın.

O

suan esim tedavide zaten. Emodeks tablet ve merional igne kullaniyor. Kaan hoca direk tese demedi zaten. İlaclar fayda etmezse o yola gidilecek. Ki fayda ediyor sükür. Hasar %70 ten 55 e düştü. Temmuz ayinda tekrar tahlil verecek esim. Sonuca gore Kaan hoca ne dicek bilemiyorum.

E

Suan icin dr degistirmeyi dusunmuyoruz.

E

bilemiyorum iste tavsiyelerinize ihtiyacim var. Pgt nedir ?

E

Tedavinizi kesmeyin devam edin, benim tavsiyem iş teseye gelirse meselesi.. Tese konusu gerçekten son çare ama tese içinde bazı değerlerin hastada mevcut olması gerekiyor. Yani pirince giderken eldeki bulgurdan olmayın. Özetle bizim başımız yandı sizinde yanmasın dert o.

O

bu arada morfolojiye hic bakilmadi. Temmuz agustos gibi bakilacak.

E

tesekkur ederim evet dediginiz gibi tese den bende korkuyorum. Tedaviye devam ediyoruz ama dogal yoldan olmazsa nolacak en son care tup bebek degil mi? Sorun erkek kaynakli olunca tese gerekmeyecek mi ?

E

Basinizi agritiyorum ama tese yerine mikroenjeksiyon yontemiyle tup yaptirsakta sansimiz olur degil mi bu degerlerle ?

E

esra hanım bu konu "sizin için önemliyse" lütfen, emek verip aşağıdan yukarıya doğru okuyun, emin olun sorularınıza cevap bulacaksınız. Buradan direk bir teşhis veya tedavi edici bir çözüm yolu, doktor olmayan üyelerden almanız zaten mantıklı değil. Sadece bir şekilde kısmet olup Celalettin hoca veya diğer doktorlarla buluşan hastaların tecrübe edilen tedavileri ve durumları paylaşılmaktadır. Sizinde tedaviniz devam etme gözüküyor. Dikkat edeceğiniz konu TESE konusu, iş oraya geldiğinde benim şahsi tavsiyem Celalettin hocaya bir uğramanız.

O

Hemen okuyacagim. Teşekkürler cevaplariniz için..

E

tese olmamanızı tavsiye ediyorum

T

Kesinlikle Tese en son care mutlaka Celalettin hoca ile irtibata gecin o size en güzel cevabı verecektir.

S