Tip 2 diyabetin tedavisi ilaçsız mümkün mü? mümkünse ilaçlı tedavi kimin işi?

TİP2 DİYABETİN TEDAVİSİ İLAÇSIZ MÜMKÜN MÜ, MÜMKÜNSE İLAÇLI TEDAVİ KİMİN İŞİ?

''Günümüz tıbbının Tip 2 diyabet tedavisi palyatiftir, semptomatik ilaçlar kullanılır. Yani, bu ilaçlar diyabeti tedavi etmez; sadece kan şekerini düşürürler. Hasta iki gün ilacını almayı unuttuğunda kan şekeri yine fırlar. Bu ilaçların kullanımıyla hastalık iyileşmez, hatta ilerlemeye devam eder. Kan şekerinin yükselmesi diyabet hastalığının belirtisidir, hastalığın kendisi değildir. Bu ilaçlar da sadece belirtiye yönelik tedavi verirler. Kan şekerini düşürürler ama hastalığı tedavi etmezler.

Diyabetin tedavi edilmemesi vücuda çok ağır bir yük getirir. Yakınlarında diyabet olan herkes bilir, diyabetin yanı sıra hastanın ayak yaraları, böbrek problemleri, göz problemleri olur. Diyabet, hastanın bir sürü komplikasyon yaşamasına yol açar.

Bu kullanılan ilaçlar diyabet hastalığının ilerlemesini de durduramaz. Peki, niye kullanılır? Sadece semptomları düzeltmek, kan şekerini düşürmek için. Bizim elimizde diyabet hastalarını tam şifayla tedavi edebilen yöntemler varken, ömür boyu bu ilaçları bu hastalara vermenin manası nedir? Neden diyabet hastalığına yol açtığı aşikâr olan buğdaylı ürünleri bu hastalara vermeye devam ediyoruz? Bu çok mantıksız değil mi? Hasta açısından baktığınızda mantıksız ama ticari açıdan bakarsanız çok mantıklı bir hareket! İlaç sektörü, para kazanabilmek için yapılabilecek her şeyi yapıyor, bu kadar basit! Uzun lafın kısası, ilaç sektörüne para kazandırıyorlar. 50 yaşında diyabet teşhisi konmuş bir kişinin hayatının sonuna kadar sigorta sistemine maliyeti 250 bin dolardır. İşte, bu kişi başı 250 bin dolar parayı kazanmak için bu hastalara bol bol tam buğday ürünleri tavsiye ediliyor, bu hastaların bol bol ilaç almaları sağlanıyor. Kimse bu hastaların diyabetlerini tedavi etmek gibi bir kaygı gütmüyor.''
Dr. Ümit Aktaş

İbrahim Serbes
İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

Teşekkür ediyorum güzel bilgi paylaşımı için

Sabahat Tombul
S

Aydinlatici bilgi icin tesekkurler

Güler Karaoğlan
G

Teşekkürler bizler için çok yararlı oldunuz

Nermin Ulakçı
N

Katılıyorum insülin kullanıyorum ölene kadar devam diyorlar bı çaresi varsa ne yapmalıyız nasıl kurtulacagim bu ignelerden

Sevgi Basara
S

haklisiniz ne yapilmasi gerekir

Turgut İzgi 1 yıl

Hiç duymadım nereden temin edebilirim Teşekkürler

Sevgi Basara 1 yıl

Bu platformda reklam gibi algılanmaması açısından özelden bilgi versem uygun mu Sevgi hanım

Mesut Zıngıl 1 yıl

Olur

Sevgi Basara 1 yıl

Herkes faydalansa daha iyi olmaz mı

Sevgi Basara 1 yıl

Süper bılgı. Insulın degerlerı normale donunce ıgne bırakılmalıdır bence .

Sibel Caba
S

ekmek yerine ne yiyelim tam buğday zararliysa

Fatma Büyükdişli
F

Ceviz badem kuruyemiş

Sibel Caba 1 yıl

sabah kahvaltisinda ceviz ohlen aksam yemehindedemi ceviz badem

Turgut İzgi
T

melemennen ceviz yenmez

Turgut İzgi 1 yıl

Bence direnmek yerine kendinize bir iyilik yapıp özellikle buğdayı hayatınızdan çıkarmaya bakın.

İbrahim Serbes 1 yıl

sayin cok deherli ibrahim abim buhdayın yerine ne yemeliyim tatliyi tamemen hayatimdan cikardim

Turgut İzgi 1 yıl

badem kilo 45 ceviz de öyle. Fakir olan nasıl yesin

Fatma Büyükdişli 1 yıl

Buğdayın yerine bir şey koymak gerekmiyor. Tüm ilaçların en değerlisi az yemektir. Az yiyip iyi çiğneyen insanlar bir de bunu faydalı gıdalardan yaparsa hemen hemen hiçbir kronik rahatsızlığa yakalanmadan hayatlarını sürdürebilirler.

İbrahim Serbes 1 yıl

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederiz ne yapabiliriz soylerseniz bizleri mutlu edersiniz

Necla Yirmibeş
N

Yapılması gerekenler, sadece faydalı gıdaları yemek, ama çok iyi çiğnemek, günde iki öğün beslenme ve arasıra aralıklı açlık uygulamak...... Hiç bunları yapamayıp buğdayı, pirinci, şekeri, patatesi ve kızartmaları beslenmemizden çıkarmak bile çok iyi sonuçlar verir.

İbrahim Serbes
İ