Windows 10 da fare donma sorunu, fare hareketinde lag oluşuyor kesik kesik hareket ediyor yardım

Windows 10'a geçtim lakin farede donma sorunu yaşıyorum. Fare modeli Razer Ouroboros. Bazen durduk yere lag oluşuyor farede ve kesik kesik hareket ediyor.

16Gb Ram var bilgisayarda %25'i anca kullanımda oluyor ramden kaynaklı değil. Işletim sistemini silip tekrar yükledim aynı sorun devam etti. USB Portlarının hepsine taktım yine çözüm olmadı. Internette yazan Xbox olayını kapattım oda bir işe yaramadı. Kablosuz kullanıyordum kabloyu taktım fareye yine birşey fark etmedi. Bunu yaşayan ve çözen varmı ?

com-vyf73yi26flnxi25hsx1.jpg
S
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Razerin çok güzel problem desteği var. Sitesine girip bir baksan belki cozum bulursun

E

farenin sürücüsü yüklü mü

U

Usb ve ya fare ile ilgili bir sorun olmayabilir. Arka planda çalışan uygulamalar, sistemi anlık kararsız bıraktığında olur genelde bu tür sorunlar.

Başlat-calistir-msconfig yolunu izle... çıkan pencereden gerek görmediğin uygulamaları kapat. Bu çözüm olmazsa; Advanced sistem care programını denemeni öneririm.

A

Dedigin sorunu simdi anladım. Bende yasıyorum. Mouse pad ve harici mouse ile de farketmedi ayni sorunlari yasadim. Win 10 kullaniyorum bende

E

Sorun Windows10'da genel bir sorunmuş, tamamen deneme-yanılma ile şansım varsa çözebileceğim birşey belliki

S

Bulursan lutfen paylas.

Emir İşlek 2 yıl

Ben de Windows 10 kullanıyorum benim fareyi bırak bilgisayar chromu açınca bi donuyor kitlenip bir daha açılmıyor. 16 gb ram 4 gb ekran kartı i 7. Henüz çözüm bulmuş değilim garantiye yollayıp değiştireceğim.

Muhammet Veyseli 2 yıl

Muhammet Veyseli Harddisk mi kullanıyorsunuz ?

Metin Savtak 2 yıl

Evet hdd

Muhammet Veyseli 2 yıl

Windows 10 aşırı fazla disk kullanımı ile meşhurdur görev yöneticisin de fark edebilirsin HDD kullanacaksan 7200 RPM yada şiddetle SSD almanı tavsiye ederim

Metin Savtak 2 yıl

Benim chroma Mouse'ta da arada buna benzer sorun yapıyordu. USB 3.0 portunda kullanmak benim sorunumu çözdü.

H

Anniversary Update yapılı mı? (Ya da cmdye winver yaz sürümü söyle)

G

Win 10 yüklü bende de de ne mousede ne de ped de sıkıntı var

M

Bende de win10 logitec g500 kullanıyorum. Bu sorun olduğunda driver güncelledim oldu. Eğer windows un orjinalse otomatik yapar. Olmazsa eğer ya temassızlık vardız ya da başlangıç ayarlarında sıkıntı vardır.

M

Dış birim driverleri güncel mi ?

M

Görev yöneticisine bak. Genellikle orijinal olmayan işletim sistemi yazılımlarında sürekli olarak update'i kullanmaya çalışan bir uzantı oluyor. Onu bul ve işlem merkezinden devre dışı bırak. Bir iki defa başıma geldi bu şekilde hallettim.

S

Başka bir mouse denedin mi

H

Malwarebytes ve avast free yükle bir denetle.Bende bir virüs var bu antivirüsler çalışmadığında görev yöneticisinde bi 20 tane svchost.exe ve cmd.exe diye program açıyor, kasıyor bilgisayar.Bu antivirüsleri dene

S

Sorunun çözümü: Ekran kartının driverını güncel sürümünü indir.

B