Yüksek ateşe kaç dereceden ya da hangi bulgulardan sonra müdahale edilmeli?

Ateşe kaç dereceden ya da hangi bulgulardan sonra müdahale edilmeli? Sirkeli su doğru değil diye biliyorum. Ilık duş, limonlu çorap hangi aşamada yapılmalı? Düşürmeye çalışmak, çok soymak doğru değil bildiğim kadarıyla. İştahsız ve halsiz, hafif ishal, tonsillite de benziyor. Gümüşsuyu kullanmalı mı gümüşsuyu ile ilgili postları ve bilgileri de bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Eğer aile geçmişinde havale yoksa ateşten korkmayın ... Genel durumu kötü değilse ateşle baş edebilir ... İştahsızlık ateşte olur ... Yedirmeye zorlamamak lazım ... İçebilirse az limonlu su ... Hafif uyku hali varsa ve bilinci acıksa bırakın uyusun ... Benim Dr 39 üstüne müdahale ettiriyor ... Gerçi ben onu dinlemedim 40.1 gördük sabahına iyileşti ... Ama benim oğlum 39.3 de oyun oynuyordu ... Birde eller ayaklar soğursa bu ateşin daha da çıkacağını gösterir o yüzden el ayaklar ısıtılır ve Ateş dengelenir ... Ateşte birden ılık uygulama yapılıp ateş yarım saat içinde yarım dereceden fazla indirilmez ... Bu iç harareti yükseltir ve havaleye sebep olur ... İnce badi yada sadece beziyle durması yeterli ... Gümüş suyu en azından bir kaç gün vücudun mikropla savaşması beklenmeli ... Sonra başlanmalı ... Limonlu çorap 38.5-39 larda kullanılabilir ... Tabi bunlar çocuğunuzun bağışıklığına güveniyorsanız yapacağınız şeyler

S

Bu arada tonsilit, orta kulak iltihabı Ateş yüksek olur
Geçmiş olsun

S

Serçin Ülken çok teşekkür ederim. 40.0 gördük, 38.5 dan sonra yatmak istedi. Halsiz, uyuyor. Eli ayağı soğursa ısıtacağım Babası hastaneye götürelim deyince gümüşsuyu vermiş oldum. Devam etmeyeyim o zaman. Limonlu çorabı tutmadı, çok uğraştım. Sonunda çıkardı. Bir de Odasına soğan koydum.
Dr a götürüp sebebini öğrenmek istiyorum. Şayet tahmin ettiğim gibi tonsillitse boşuna üç gün yüksek ateşle yorulmasın diyorum... Bir haftadan sonr eklem romatizmasına çevirme riski varmış tonsillit in

M

Tabi ki Dr gidin ... Bi muayene ettirin ... Teşhisi bilince tedavi yolu kolay

S

Önce teşhis ettirin. Ben yine diştir deyip 3 gun bekledim. 3 gun 40 dereceyle yandi tutustu ne yapsam dusmedi. Eridi cocuk resmen. Meger kulagiymis. Bir kere de kulagim agriyor demedi. Yuruyemiyrum basim dönüyor deyince göturdum.
Bi ögrenin sonra ona göre müdahale edersiniz ates zaten düser.

E

Size de Geçmiş olsun. Ben de olsam hiç aklıma gelmezdi. Rotavirüsü... Şu an ishal ve mide bulantısı ile boğuşuyoruz...

M

Rota miymis? Allah sifa versin bircok arkadas bol sıvı alarak ve gümüs suyunla atlatmisti çevremde

E

Sağolun. Ya gümüşsuyu veriyorum 4 gündür ama ben mi anlamadım pek faydasını görmedim sanki...

M