Alerji için süt diyeti en az kaç ay olmalı?

Denemelerimiz güzel gidiyordu kı yoğurt kabusumuz oldu 8 aydır diyetteyiz. Süt diyeti en az kaç ay olmalı? Doktorumuz 3 diyor ama 6 ay diyenler var?

B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Benim oğlumda 3 aylıkken farkettik. Şuan 2 yaşında doktor 2 ila 3 yaş arası geçiyor dedi

B

Ne tepki verdi?

Z

Tepkimiz mukuslu nokta kanlı kaka

Burcu Boztekin 2 yıl

Hımmm. Sadece mukussa önemsemeyin diyecektim. Biz tam 14 ay süt diyeti yaptık.

Zeynep Dağıtır 2 yıl

İlk kaka mukusluydu ikincide kan gördüm

Burcu Boztekin 2 yıl

Üzülmeyin geçecek bunların hepsi. 15 aylık çoklu gıda ve süt alerjisi var. 13 aydır diyetteyim. Bağırsaklar toparlansın başka şeyler deneyin. Yoğurdu da yaşından sonra fırınlanmış deneyin.

Zeynep Dağıtır 2 yıl

Bizde sadece mukus var önemsemem gerekir mi

Meltem Oturaklıoğlu 2 yıl

Biz 7 ay yaptik

Ö

Toplamda 7 ay mı?

Burcu Boztekin 2 yıl

Evet

Özge Sökmen 2 yıl

8 ay oldu hala tolere edemiyor.

Burcu Boztekin 2 yıl

Biz sukur atlattik sanirim firinlanmis sut firi lanmis peynir peynir yedik 2 gundrde yogurt denemesindeyiz bakalim tepki yok suan

Özge Sökmen 2 yıl

Sıfır tolerans ile 8-12 ay diyet yaparsan atlatırsın dedi ama sıfır tolerans yani iğne ucu kadar bile vücuda girmeyecek

G

7 yaşını bitirdik hala diyetteyiz 2 aylıktan beri. Böyle bir süre yok. Sadece bağırsakta tepki veren ve non ige olan bebekler 1 yaş ya da max, 2 yaş ta iyileşiyor ama ige kökenli alerjilerin alerji değerine göre iyileşmesi daha geç oluyor. Benim oğlum da ciltte ve ödem tarzında tepki verdiği için ve anaflaksi geçirdiğimiz için iyileşme henüz olmadı. Sadece fırınlanmış süt ürünü ve keçi yoğurdu peyniri az miktar tüketiyor.

N

Net bir sure yok 22 ayda atlatti oglum

Z

Biz 6 yıldır yapıyoruz. Bunun süresi yok ki...

E

Ben tamamen yanlış anlaşıldım. Tekrar deneme yapmak için beklememiz gereken süre ile ilgiliydi sorum. Tamamen benim hatam. Oglum alerjik proktokolit ve non-ige grubunda. Doktorumuz dokunan gıdaları 3 ay sonra tekrar denetiyor ve genellikle geçiyoruz çok şükür son denemelerde. Bir ara bir arkadaşımız başarısız süt denemesinden sonra 6 ay beklemek gerekir diye duymuş doktorundan. özellikle süt ürünleri alerjisinde. Bizim dr 3 ay diyor tüm gıdalar için.

B

4 ay demişti haluk hoca cansın hoca da 3 ay dedi

N

Teşekkür ederim

Burcu Boztekin 2 yıl

Bunun suresi yok. Oğlum 4.5 yaşında 4 yıldır devam ediyoruz...

M

En az 6 ay ama biz 9 ay yaptık hiç deneme yapmadan doktor umuz ilk 6 ay yetersiz süre olarak gördü

B

Fügen çullu mutlaka ara vermeden haftada iki kez az az vermeye devam edilmeli diyor. ( benim fikrim değil). Kızımın da süt ürünlerine bağırsak tepkisi çok yüksek.

A

Bazi doktorlarda sifir tolerans diyormus bnm de mantigima gore ara ara verilmesi gerektigi ama bilemedim habgisi dogru hangisi yanlis

Nazan Sungar 2 yıl

Nazan Sungar ben sıfır tolerans konusunda eminim ( kendi kızım için en azından). Çünkü ver diyen en iyi doktorları dinleyip süreci böyle uzattım.

Ayça Tavukçu 2 yıl

Ayça Tavukçu ne zman farkettiniz ve ne kdr boyle uzattiniz sifir tolerans konusu kendiniz icinde gecerli degil mi yani ben arada kaciriyorum mesela sut urunlerini

Nazan Sungar 2 yıl

Nazan Sungar ben 2 aylıkken farkettim. Doktorunu inandıramadım. 4. Ayından itibaren çok sıkı süt ürünü diyetine girdim. Daha sonra tavuk yumurta vs. ( çoklu gıda alerjisi). 8. Ayda Tufan Kutlu ya gittik. Alerjiye inanmadı süt diyetini açtırdı ( hem bende hem kızımda). Be yazık ki tüm emeklerim boşa gitti. Kızım perişan oldu. Üstelik bana açtırdığı için haftalarca emerken de süt aldı benden. 11. Ayda endoskopilik oldu kızım. 15. Ayda Fügen Çullu kızımda açtı. Tekrar başa sardık. Yani diyeceğim o ki, benim 4. Ayda başladığım diyet 8. Ve 15. Aylarda açılınca kızım hiç ilerleme kaydedemedi. Bu arada ben hiç kaçak yapmamıştım

Ayça Tavukçu 2 yıl

Ayça Tavukçu mantikli diyorsunuz sizin bagirsak tepkilimiydi cilt tepkilimiydi bizde egzema oluyor yuzu vucudu kizariyo.

Nazan Sungar 2 yıl

Ara ara gıda denenmesi düşük alerjenlerde oluyor sadece hafif kizarikliklar mukus gibi vücudun alışması için yüksek alerjenlerde hayatını etkileyecek olan bulgular da kesinlikle kacaksiz diyet olmalı yoksa süre uzar ve yön değiştirir biz bu şekilde yaptık

B

Tepkiye göre değişiyor aslında ve doktora göre de. Örneğin anaflaksiye yakın tepki gösterdiğinde haluk hoca 6 ay katı diyet hiçbirsekilde süt proteini almayacak demişti fakat 1 yıl sonra cansın hocaya giderken epey süt ürünlerini aşmıştık ve birgün ciddi bir tepki verdi sonra geri dönüş yaşandı kase kase yediği yoğurdu yiyemez oldu fakat fırınlanmış olarak sorun yaratmıyordu ben cansın hocaya tamamen kesip katı diyet yapalım mı bir süre dedim hayır ne yiyebiliyorsa onu yesin sadece miktar artırmayın stabil kalın ama tamamen kesmeyin dedi. Yani bu süre ve diyetin durumu çok değişken. Tepkiye çocuğun durumuna ve doktorun yaklaşımına göre. Cansın hoca bana bunu söylerken belki başka bir hastaya tamamen kes diyebilir onun durumu öyle gerektiriyordur çünkü.

N