Bebeklerin alerjisi olduğu nasıl anlaşılır?

Bebeğinizin alerjisi olduğunu ilk nasıl anladınız ve ne kadarlıktı acaba?

Y
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
24
24 CEVAP

Geçmiş olsun. Şuan nasıl durumu? Bu kaşınma sırasında başka belirti var mıydı? Kilo alımı falan nasıldı?

Y

Sadece süt proteini mi yoksa başka alerjisi de varmı et yumurta falan.

Y

Hımm ne kadar emzirdiniz?

Y

Kusması oldu. reflü dediler. Sonra kakasında kab oldu. Sürekli geniz akıntısı oldu ve kızarmaya başladı. Test negatif çıktı ama mama değiştirdik hersey toplamaya başladı.

E

Anladım. Bazı bebekler öyle malesef. Büyük oğlum 7 ay zor emdi. 3 ay da sağıp vermiştim. Onda alerji olmamıştı hiç. Küçük oğlum 2,5 aylık. Normal kontrole götürdüğümde atopik dermatit dedi doktor ve süt alerjisi olabilir dedi. Şaştım kaldım. Hiç ummadığım aklımın ucundan bile geçmeyen birşey. Ne kadar da yaygınmış meğer. Başa gelmeden bilinmiyor.

Y

Sizin ne kadarlıktı bebeğiniz

Y

Gidişat nasıl oluyor. Alerji doktoruna götürücem 10 günün dolmasını bekliyorum. Bir doktora gidince başkasına gidilmiyormuş. Nolur noşmaz diye eti sütü yumurtayı kestim yemiyorum.

Y

4 aylıktı. Bizi kendi çocuk doktorumuz takip etti çok şiddetli tepkiler görmedik çünkü

E

Ben şuan misafirlikte eskişehirdeyim. Kendi doktorumuzun haberi yok henüz. Çocuk uzmanı takibi yeterli olur mu acaba?

Y

6.5 aylıkken ek gıdaya geçince, 1 çay kaşığı yoğurt ve hemen hastane öncesinde olan mukus ve yeşil kazanın normal olduğuna ikna etti doktoru ilk kez bebek görüyordum bilemedim hala çok üzülürüm daha erken anlayabilseydim diye

G

6 aylikken ek gidaya gecince

E

37 gunlukken kilo kaybi en sonunda da nefes darligi ve tum vucudun sisip morarmasiyla fark ettik

B

Bizim teshisimizi 5 gunlukken emzirme danismani koydu inanmadik. Ama bir yandan da ben sut diyetine girdim, belki ise yarar gazi azalir diye. Ne zaman bir misafirlikte yogurt corbasi ictim o zaman ilk kanamamiz oldu ve teshis kesin koyulmus oldu. Henuz 2,5 aylikti.

Ö

Çok doktor gezdik ama kimse oğlumun derdini anlamadı. Ta ki 1 yaşını geçene kadar

S

Evet kakada kanama oldu Canan , aceleyle onu belirtmemisim.

Ö

O zaman çok şanslıyım 2 aylıkken öğrendik. Boşuna çocuğu alerjene maruz bırakmayacağım inş. Seda Sirkeleri

Y

Ben de besin alerjisi ile buyudum, oglum ile ikimize dokunan ortak besinler de var, farkli besinler de. Bunun birebir uymasi mumkun degil. Anne tarafimda herkesde alerji var ama farkli farkli besinlere. Siz ancak oglunuzda doktor onayi ile deneme yaptiginizda anlayabilirsiniz tam olarak neyin dokundugunu. Tabi testlerde sonuc alabiliyorsaniz o zaman deneme yapmaya da gerek yok.

Ö

Oglumda ilk yoğurt verdiğimde anladik o zamana kadar 6ay atopik dediler ... Kumda bir aylikti teşhis ben koydum. Kan testi 0.1 çıkıyor ama belirtiler abisi gibi malesef ..

F

Yeliz Eylen çok sanslisiniz evet. Erken teşhis önemli

S

Canan hn ne guzel demek ki bebeginizin sadece sut ve sut urunleri alerjisi var ve siz diyetinizi dogru uyguladiginiz icin herhangi bir tepki yok. Zaten alerjik tepkiler sadece alerjen ile temasta ortaya cikar. Alerjen yoksa tepki de yoktur. Tepki varsa alerjen olup olmadigina bakmak gerekir.

Ö

Ozlem Ibanoglu Ceylan benim oğlumunda belirtisi konak kuru cilt ve yüzündeki döküntülerdi. Süt ürünlerini keseli ve nemlendirme yapalı konak çok azaldı yüzü advantanla geçti vücudu da önceye göre baya düzeldi. 1 hafta olmak üzere. Alerjen kesilince düzelme ne kadar zamanda olur yaklaşık.

Y

3 gündür tam kestim süt ürünlerini.

Y

Ilk haftadan itibaren duzelme gormeye baslarsiniz ama alerjenin ne kadar suredir tuketildigine bagli olarak tam duzelme suresi degisir. Yani cok uzun sure siddetli tepki veren vucut daha uzun surede toparlanir.

Ö

Zaten bebişim çok küçük. İnş çarçabuk toparlar. Allahtan ben süt sevmem içmedim hiç nerdeyse. Peynir de hemoroide yaramadığından pek yiyemedim doğumdan sonra. Sadece yoğurt tükettim. Pek fazla kek börek de yemedim. Şükürler olsun.

Y