Amerika tarafından etrafımız sarılıyor ne düşünüyorsunuz?

ABD çevremizi çepeçevreliyor....
Bu konuda ne düşünuyor sunuz?
Ayrıca bununla ilgili yazı gelirse zevkle okuruz.

com-1s8s7yyznryqpu5kuh4b.jpg
D
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
19
19 CEVAP

İncirlikteki belirtilmemiş

D

Doğru, bizim ülkemizde de var

Diyarcan Akçagöz 3 yıl

Rusya ile ermenistan ortak ordu kurdu onuda eklemek gerek

E

Yeni bi gelişmemi bu ?

Kağan Susli 3 yıl

Hiç rastlamadım

Kağan Susli 3 yıl

Yeni evet

Emir Gokdemır 3 yıl

O ordu Azerbeycan için herhalde

Ömer Kameroglu 3 yıl

Azerbaycan turkiye ayni ona yapilan bize yapilmis oluyo

Sabri Ypr 3 yıl

ABD ye çevriltiliyor...

B

Aslında bu son dediğin daha çok Rusya'yı İngililendiriyor

F

Askerleri, her coğrafyayı tanımalı, her sahada talim yapmalı ve ezberlemelidir. Ani bir operasyonda hızla takviye gönderebilir. Bu sadece bizim sorunumuz değil; birçok ülke Amerika'dan korkmalı.

O

Şu devirde askerlik pek bir şey kaldığını düşünüyorum Askerler artık uzak menzillere ateşlenecek olan silahların düğmesine basıyor özel timler ne kadar kullanılır gelecek bilemiyorum

Ekrem Kastar 3 yıl

Abd'nin en büyük üslerinden biri incirlik ayrıca ülkemizde onlarca nato üssü var Abd ülkemizi çevrelemiyor biz onlarla beraber şangay beşlisini sıkıştırıyoruz şuan yaptığımız politikalara göre. Bir gün bunun cezasını çekeceğiz bakalım ne zaman.. Bu arada abd rusyayla sınırı olan tüm nato ülkelerine yığınak yapmakta binlerce tank ve zırhlı araç her gün yollara çıkıyor.

F

İmamlar nikah kıyamaz

A

Çevremizde abd üsleri kadar üs bizim içimizde var...

B

ABD nin amacı Rusya'yı çevrelemek, Gürcistanda asker bulundurma sebebi bu. Kırım'da ise ABD değil Rusya mevcut.

O

Bizim ülkedeki ABD NATO üstleri ne ozaman Ah kardeşim Ah lütfen siyaset ile uğraşmayın çünkü mantıklı bir iş değil

U

Bu ABD nin NATO bünyesinde Rusya ya karşı yaptığı bir hamle

O

suriyeli kadına taciz olayından sonra bunu provoke edip suriyeliler masumdur kıvamına getirmeye çalıştırlar ve başarılı da oldular. Bakın şuandaki pkklı kürtlerden bile daha tehlikeliler. Suriyeliler beklenenin aksine başımızı öyle ağrıtacak ki amerika füze yollasa bu kadar ağrıtmaz. Erbakanın dediği gibi bir gün mevzu suriye olursa bilin ki hedef türkiyedir. Aynı şekilde siyonistlerle iş birliği yaptığı dediği erdoğan şuanda başımızda.

berrak kafayla düşündüğünüzde neyin ne olduğunu anlıyorsunuz. Suriyelilerin memleketine dönmeleri için suriyedeki iç savaşın bitmesi gerek gibi algı var. Bu algıyı da erdoğan yapıyor. Gerçek şu ki iç savaşın bitmesine ihtimal vermiyorum. Suriyeliler iyice yerleşti. Görüyorsunuz dükkan açtılar, ev aldılar vs. Erbakanın dediği her şey çıkıyor. Ve buna karşı duyarlı olmayan çok insan var. Yaptığımız tek şey sanal alemde küfür etmek. Onun dışında benim gibi arada bir konu açan, twit atan insanlar var. Siyasilerden hiçbir tepki yok. Ohalinde sürekli uzatılma sebebi olarak suriye mevzusunu görüyorum. Çünkü eylem yaptırtmıyorlar.

ve geleceği söylüyorum çok değil 10 yıl sonrası için ki şuanda bile epey başımızı ağrıttı suriyeliler. Bunların çocukları büyüyecek ve sayısı 10 milyona yakın olunca ve özerlik istediklerinde nolacak? Kürtlerle birleşebilirler. Aynı şekilde devlet bize bakmıyor edasıyla avrupanın, amerikanın desteğini alabilirler. Osmanlı döneminde olduğu gibi ayrıcalıklar verilebilir ki hükümetimiz sever bunları. Kendileri belli başlı mahallelere yerleşerek amerikada olduğu gibi ghetto denilen oluşumlar oluşabilir ki bir türkü geçtim türk polisinin bile içeri girmesine izin vermezler hal böyle olunca da suriyeliler için ayrı polislik birimler oluşturulabilir. Bununda ne demek olduğunu biliyorsunuz zaten. Tc vatandaşı olacakları için ve de cumhurbaşkanı olmak için türk olmak şartını kaldıracaklarını düşünüyorum(seçimler iptal edildi ama belli bir süre sonra o da gelebilir) parti kurup adaylık kurabilirler şuandaki hdp bile %15'e yakın oy alıyorken suriyelilerle birleşmesi sonucunu düşünemiyorum. Geri gelelim kısa sürede yaptıkları ve yapabilecekleri;

her şeyden önce ekonominin içine ettiler. İnşaatta çalışanların çoğu suriyeli. Türk neden yok? Çünkü çok düşük ücrete çalıştırıyorlar. Adam diyor ya bu ücrete çalışırsın ya da iş arayan çok kişi var. Aynı şekilde suriyeliler 15-20 kişi yaşarlar. Gidiyorlar bir ev kiralıyorlar. Biizm vatandaşa gelince 1000 lira kiralar. Kiraların artmasındaki en önemli sebeplerden birisi bu. Suriyelilerin olduğu bir yere turist gelmeme olasılığını da düşünmemiz gerek.

güvenliğinde içine ettiler. Tecavüz, hırsızlık oranları vs. Aynı şekilde dileniyorlar. Bir çocuk kaçırsalar nolacak? Bacınızı, yeğenizi, kuzeninizi, sevdiğiniz kızı, sınıf arkadaşınızı, komşunuzu tecavüz etseler nolacak? Plajları işgal ettiler. Millet rahatça ailesiyle plajlara gidemiyor. Yakında izmir, muğla, antalya gibi yerleride işgal edeceklerini düşünüyorum. Bu hem bizim huzurumuzu hemde turistlerin huzurunu kaçıracaktır. Aynı şekilde bu suriyelilerin çocukları okullara yazılacak. Örgütlenip haraç kesmeler, tacizler, dayak kavga gibi olaylarda başlayacaktır.

kültürümüzünde içine ettiler ve edecekler. Arapça tabelalar her geçen gün artıyor. Ve kendi gelişmemiş kültürlerini de yayacaklarını düşündüğümüzde ulusçuluk anlayışımız(15 yıldır yok zaten) git gide daha da azalacak. Ve belli bir süre türk, kürt, arap gibi kavramlar yerine türkiyeli kavramı ortaya çıkacak.

gerçekten yazarken bile içim bir hoş oldu. Bütün bu tehlikelere rağmen neden kimse bir şey demiyor anlayamıyorum. Gerçekten ilk paragrafta bahsettiğim gibi erbakanın dedikleri bir bir oluyor ve kimse ses seda çıkaramıyor. Akpliler biat etmiş durumda. Bir gün pişman olacaklar ama neye yarar? Dibi gördükten sonra pişman olmanın ne anlamı var? Güzelim ülkenin ve her şeyden önce geleceğimizin içine ettiler. Mecbur ömrüm boyunca burada yaşayacağım. Ve bu olacaklar için çok endişeliyim. Belli bir süre sonra kyk daki yurtlar tamamen suriyelilerle dolacak. O zaman napacaksınız? Her şeye muhalefet olan chpde ses seda yok. Meral akşenere güvenelim diyoruz onunda suriyelilerle ilgili söylediği tek laf yok. Medyaya bakıyorsun tek laf yok. bakıyorsun bazıları din kardeşimiz diyor bazıları imam hatipler kapatılsın diyor. Başkada bildikleri şey yok.

A

Sonuna kadar katılıyorum mükemmel bir yazı ama gene de Türkiye büyük bir devlet bir Lübnan bir Yemen değiliz düştüğümüs gibi de kalkacağız bir gün onlar çoksa da biz Türküz üstünlük kıt beyinli Suriyelilerde değil olamaz da üremek dışında hiçbir vasıfları olmayan, ülkeye hiçbir şekilde faydası dokunmayacak sadece millete yük olacak bu itler de yediği kaba sıçarsa bir gün, bedelini çok ağır öderler

Furkan Topak 3 yıl

Ayrıca Suriyeliler masumdur mevzusunda başarılı olmadılar salya sümük diyanet işleri bakanı bile ağladı ama gene de başarılı olmadı bir gün bunlar için referandum duzenlense en az %70 gitmeli kararı çıkar çıkar bu oran ileride de gittikçe artar halk istemiyor kardeşim milyonlarca kültürsüz korkağı bir millete zorla entegre edemezsin

Furkan Topak 3 yıl

Furkan Topak git gide azınlık durumuna düşmemiz kuvvetle muhtemel ki şuandaki hükümet destekçilerinin sayısı çok fazla. Görüşleri kolay kolay değişmez. Ulusçuluk anlayışı yok ediliyor ve bunda da başarılı oluyorlar. Dibi görmeden uyanamazsak çok zor ki dibi gördükten sonra herkes uyanacak ama o zaman bizde onlarda ağır bedeller öder ve biz kaybederiz. işte sorundao. Ülkenin büyük bölümü akplilerde dahil istemiyor ama silik durumdayız. Siyasette bu mevzu yok. Sokakta da yok çünkü ohal var. Entegre etmeye çalışıyorlar ve zaman geçiyor. İyice yerleşiyorlar belli bir süreden sonra ki uzun süre değil 4-5 sene sonra çok şey kaybedecek bu ülke ve olan bizim geleceğimize olacak

Aziz Bilği 3 yıl

Ben şahsen küçük çocukları ve kadınları tehlike olarak görmüyorum 18 yaş üstü erkekler defolup ösoya katılmalı

Furkan Topak 3 yıl

Küçük çocukların çoğu Türkçe konuşuyor zamanla Arapça'nın etkisi de üzerlerinden gider esas tehlike o plajlarda kadınları taciz eden Suriyeli sürüngenler

Furkan Topak 3 yıl

Çepeçevreledikleri felan yok zaten içerideler.

com-57amrw51wc2qrtxra4ux.jpg

C

Sanki Türkiye'de üsleri yokta sadece etrafımızdalar... Kardeş biz Nato'nun Doğudaki öncü gücüyüz. Sevseniz de sevmeseniz de böyle.

Ç

İran'a eski günlerdeki gibi muhtacız. Perslere nefret duyanın ben..

B

Perslere nefret duyarız o farklı konu.

Fırat Efdal 3 yıl

Ama pers ülkesi artık kalktı. O yüzden İran'la bölgesel ortaklık gerek.

Fırat Efdal 3 yıl

Akp ve ondan önce ki menemenderesler sağolsun.

F

Ne yazılır ki buna aq

M

Suriyelilerin üremesi yasaklanmalı yada yollanmalılar yada ürememek şartıyla köpek gibi çalıştırılmalılar bir nevi yahudiler gibi muamele görmeliler, güneydoğu sınırında ki terör gruplarına çok sert hamleler yapılmalı, insanlara Türklüğü ve vatan sevgisini aşılamalı, hoşgörü ve medeniyeti öğretirsek ancak ülke oluruz.

E

Abd zaten Türkiye'nin de içinde. Bu harita yanlış

S