Cumhurbaşkanına hakaret suçu cezası nedir?

Merhaba cumhurbaşkanına hakaret ten işlem gören varmı seneye dava günü vermişler lütfen yorum yapacak olanlar küfür yapmadan açıklama yapabilir mi herkesin başına gelir bazen böyle şeyler ???????????? boş muhabbete gerek yok ????????????????
M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Silivri soğuktur

U

Cumhurbaşkanına hakaret suçu, uygulamada eleştiri niteliğindeki söz ve davranışların da hakaret olarak cezalandırılmasına neden olduğundan ceza hukukunun genel ilkelerine aykırı bir düzenlemedir. Genel hakaret suçu, tüm kamu görevlilerinin de dahil olduğu herkes için TCK md. 125’de düzenlenmiş olduğundan TCK md. 299’da ayrıca Cumhurbaşkanına hakaret suçuna özel bir suç şeklinde yer verilmesi hukuka aykırıdır.

Cumhurbaşkanına hakaret suçu nedeniyle kovuşturma yapılması Adalet Bakanlığı’nın iznine tabidir. Https://barandogan. Av. Tr/blog/ceza-hukuku/cumhurbaskanina-hakaret-sucu-cezasi-nedir. Html

Y

Ben de aynı konudan iki ay önce ifade vermeye gittim henüz bir soruşturma açılmadı açılırmı bilmiyorum.

P

Poyraz Candeğer acilip acilmayacagini nasil ogrenecegiz

Sen Ibrahimbas 3 yıl

uyap tan belli oluyor

Mustafa Akşamı 3 yıl

Para cezası olabilir hapis cezasına olabilir ikisinide hazırlanın

S

Sözlerim eleştiri niteliğindedir, tarafsız bir şekilde değerlendirildiğinde hakaret unsuru olmadığı aşikardır. Hatta iddia makamı adli makamları gereksiz yere meşgul etmekte dava başına para almaya çalışmaktadır diye ifade verin.

Ceza alsanız bile "hagb" olur en fazla para cezası olur.

K