Doğal yoldan kan ve demir değerleri nasıl yükseltilir?

Selamün aleykum hanimlar 9 aylık kızımın kan değerleri sınırda dogalyollar ile kan ve demir değerlerini yükseltmek için neler önerirsiniz Allah razı olsun

Sevde Kaşıkçı
S
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Bu kür hakkında çok güzel şeyler duydum. Çok iyi sonuçlar alıyorlar. Deneyebilirsiniz:

Kansızlığa İyi Gelen İncir Kürü:
* Yarım litre su,
* 8-9 adet incir.
Kaynamakta olan yarım litre suyun içine, 8-9 adet inciri atın ve kabın ağzını kapatarak 7 dakika kısık ateşte kaynatın. Sonra ocağın altını kapatın ve karışımın ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra karışımı süzün(Günde 2 veya 3 kez, öğünlerden 15 dakika önce, aç karnına 1 bardak bu karışımdan için. (yarım litreyi 2 veya 3 e bölüyorsunuz. Her seferde yarım litre içmiyorsunuz.)

Seher Bulet
S

seher hanım kızım 9 aylık onun için bu ölçü ne olmali

Sevde Kaşıkçı 9 ay

Herhalde günde 2 kez bir kaç çay kasığı yeterli olur, diye tahmin ediyorum. Ama aynı zamanda bu kürü siz uygulayıp süt ile de kızınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

Seher Bulet 9 ay

Allah razı olsun

Sevde Kaşıkçı 9 ay

Kansızlık belirtisi gösterdi mi peki? Benim kürtaj sonrasi kanım 11 e düşmüştü. Ben her gün pancar yedim. Cig bazende firinda pişirerek. Ve 2 hafta sonra kan değerim 15.5 olmuştu. Arada yerim hiç kansızlık sorunum olmuyor. Şimdi bebeğim 7.5 aylık ve suyundan veriyorum çok seviyor. Kan ilacini kullanmadimona. Düşünmüyorum da acikcasi.

S Ebru Seri
S

Bildigimiz şeker pancarımı?

Esma Pekmezci 9 ay

Kan değerleri sınırda tahlil yaptık kan ilacı kullan dedi bende vermemek izin sizlere danisayim dedim S Ebru Seri. Şeker pancarimi kızıma suyunu nasıl vereceğim hiç bilmiyorum anlatirmisiniz

Sevde Kaşıkçı 9 ay

Evet bildiğimiz kırmızı şeker pancarı. Cam rendede rendeleyebilirsiniz. Haslayip ezebilirsiniz.

S Ebru Seri 9 ay

Bu tursusunu yaltigimiz zeytinyahli tukettigimiz kipkirmizi olan pancar mi?

Umre Amine 9 ay

Aynen evet. Çok severim meyveden bile daha çok severim. Karaciğeri de tertemiz yapıyor biraz havucla karıştırıp tüketirsek tam Detoks.. İlaç kullanmak zorunda kalırsam probiyotikli yoğurt ve pancara yüklenirim.

S Ebru Seri 9 ay

Ve aleykum selam.. Keçiboynuzu özünü verebilirsiniz. Bunu da süt ve süt ürünleri ile birlikte değil çünkü demir emilimini engelliyor C vitamini ile birlikte verilebilir. Keçiboynuzu özü soğuk sıkım olmalı. Demir en çok kuru kayısı, kuru üzüm, karaciğer, hurma, badem, fındık, yumurta vs çok bulunuyor bunlardan verip sizde yerseniz sutunuzden de geçmiş olur bebeğinize:) meyve büyük ihtimal yiyordur sevdiği meyvenin üstüne keçiboynuzu tozunu ve ve üzüm çekirdeği tozunu ekleyerek verebilirsiniz. Şifa olsun:)

Emel Sadioğlu
E

Emel Sadioğlu adaşım maalesef kızımın yedikleri sinirli alerjisi var o ve bende diyetteyim kırmızı pancar veriyorum elma ile karışık rendeleyerek ve bende tüketiyorum pancar üzüm de ben tüketmeye çalışıyorum pekmez şeker oranı yüksek diye biraz tereddüt ediyorum ama onu da veriyorum keçiboynuzu ald soğuk sıkım aslında kuru üzümü var çektirmek çok mantıklı hiç aklıma gelmedi Allah razı olsun. Alerjisi var diye hayvansal herşey yasak şuan için turuncgilleride vermeye çok korkuyorum

Sevde Kaşıkçı
S