Emekli birinin borcu emekli maaşından tahsil edilebilir mi?

Emekli öğretmen olan bir kişiden 15.000, TL. Alacağım var. Elimde 15.000 TL. Lik senette mevcut. Fakat alacağımı tahsil edemiyorum. Senedi icraya koydum emekli maaşına icra olmuyormuş. Üzerinde de herhangi birşey yok. Alacağımı nasıl tahsil edebilirim. Emekli maaşından tahsil edebilmenin bir yolu var mı?

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

Bir avukata danışmanız daha sağlıklı olur

D

devlet dışında kimse alamaz o da vergi borcu olacak niye dersen kişilik hakkı bütün parasını aldın neyle yaşayacak o gidip devlete yoksulluk maaşı isteyecek devlet maaş göründü için vermez ve AHİM DOLAYI devletler cezalandırır verği borcunu bile 72 aya talep edip böldürüyor BORÇLU .

C

Maaşın hepsini istemiyorum.

M

Taksitle alamazmiyiz

M

KİŞİ KENDİ İSTEĞIYLE AVK TALEP EDERSE AYLIĞIMDAN 250 TL KESİN DERSE OLUR YOKSA UĞRAŞMAYIN

C

Tefeciye sat

R

Ben bu kanunları anlamıyorum. Emekliler her türlü sahtekarlığı yapacak o zaman. Adam her ay 2500.00 TL. Maaşını alıyor. Ben alacağımı tahsil edemiyorum.

M

Mehmet Abaklı dosyan açık kalsin 1 yıl içerisinde mutlaka bir haciz talebi arabası olur evi olur haciz koy ayrıca fiili haciz yaptır kendin git evinde lüks sayılacak eşya varsa haczettir o da mi olma di bekle sabret zaman herşeyin ilacıdır ilerde varislerin den alirsin kimsenin hakkı kimsede kalmaz eğer hakkın sa seni bulur

M

Borçlu kişinin üzerine herhangi bir mal yoksa neye haciz koyacak bir yıl sonra ne değişecek.

Oktay Bastık 6 yıl

Borçlunun üzerinde kayıtlı herhangi bir mal yoksa hiçbir şekilde birşey alamazsın haciz yapamazsın 8 yıldan beri alamıyorum. Avukata verdim hiçbir şey yapamıyorum Borçlunun inisiyatifine kalmış kanun borçludan taraf.

O