Erasmus için konsolosluğahangi evraklar götürülmeli, toplamını yazabilir misiniz?

istanbuldaki konsolosluk için hangi evraklar götürülmeli, toplamını yazabilir misiniz?

C
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

national vize başvuru formu, pasaport ve 1.2.3.4 - 60. sayfa fotokopileri, öğrenci belgesi, erasmus öğrencisi olduğuna ve hibe alacağına dair belge, karşı okuldan gelen kabul mektubu, mali durumunu gösteren belgeler, seyahat sağlık sigortası.

G

eger 1 yıllık gideceksen listede bunlara ek olarak adli sicil raporu ve saglık raporu da vardı diye hatırlıyorum .

F

çooook sağolun ))

C

bi de otel rezervasyonu vardı simdi farkettim ... Onu da kesin yaptırmak gerekiyor en az 15 gunluk... http://booking.com/ iyidir..

F

eveti kalacağın yeri belirtmezsen geri çeviriyorlar, ya kalacağın yere ait kontratı ya da 15 günlük rezervasyonu belirten kağıdı götür kesin. Ayrıca yanında vize formuna uygun fotoğrafı orada ya da gitmeden yapıştırmayı unutma onun için bile sıra savıyorlar:)

G

hayır gerek yok, onlar da vize tarihi belli olmadığı için uçak biletini sormuyorlar

G

bir de vize formu hariç hepsinin fotokopisini götür öğrenci belgesi de dahil mi tam bilmiyorum ben orijinal götürmüştüm ayrıca içeriye girince camda asılı bir liste var ona göre sıralayarak vermeni istiyorlar küçük küçük şeyler bunlar ama canını orada sıkmamak için önceden haberin olsun:))

G

Tapu vs mutlaka götür ev varsa size ait ya da herhangi başka br mülk, fotokopileri çektir götür. Beni geri çevirdiler bu sebeple maaş bordrosu götürmüştüm sadece. Hesap hareketlerinin olduğu bi belge de götür annenin veya babanın, işe yarar. Ne kadar çok o kadar iyi

E

ben bugün gittim ve rezil bi gündü. Gelir beyan etmen gerekiyo. Ben bi kaç tapu, babamın hesap dökümünü ve kendi hesap dökümümü götürmüştüm. Bunlara ek olarak babamın şirket hesabının dökümünü ve nerden estiyse işyerinin vergi levhasının fotokopisini istediler. E bi de malum sağlık sigortası... Aman ha" 92 gün teminatlıdır" gibi bi ibare içermesin. Allianz ve anadolu sigortada yok bildiğim bunlarama Axa sigortada yazıyo. Allah yardımcın olsun!

C

Ben garantiden yaptırmıştım. 65 euroluk sigorta. Onda da 184 gün ibaresi var fakat bilgilendirme formu diye bir şey var, onu isteyince veriyorlar. Sonradan onu götürdüm aslında aynı sigorta olmasına rağmen gün ibaresi bulunmadığından kabul ettiler.

E

Allianz dan yaptırdım. 45 euro. Üstelik poliçesi de uygun konsolosluk için. Sıkıntı çıkmadı. Garantiden daha ucuz. Bi düşün yine de

C