Almanya için vize başvurusunda davet mektubunun orjinali mi isteniyor?

Arkadaslar merhaba konsoloslugu aradim fakat mesgul .... Vize basvurusunda davet mektubunun orjinalimi isteniyor? Birde hesapta erasmusun verdigi hibeden haric para göstermem gerekiyir mu ?

Gizem Ybş
G
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Orjinalini görmek istiyorlar diye hatırlıyorum fakat tam net değil aklımda Hesap işine gelince de eğer baban/annen noterden tahhüt verirse hesaba para eklemen gerekmiyor.

H Utku Karagözler
H

ben renkli fotokopisini verdim bisey demediler. Hesap isleri içinde noter taahutnamesi ve kesinlikle hibe haricinde anne babanin bordrosu veya hesap hareketi felan istiyorlar. Eksik evrak olarak sorun çıkarmışlardı. Mutlaka onlarida temin et

Erdem Sarıçobanoğlu
E

Noter taahhütnasi nasıl oluyor kardeşim kısaca açıklarmısın ??

Hikmet Vurcu 6 ay

babanla birlikte notere gidiyorsun baban senin adına masraflarının karşılaşacağına dair sana kefil oluyor. Noter gerekli bir taahutname hazırlıyor baban imzaliyor bunu. Noterede onaylatiyorsun.

Erdem Sarıçobanoğlu 6 ay

Anne veya baba olması şart mı? Herhangi biri olamaz mı?

İlyas Azram 6 ay

ben babama soylemistim o bana almıştı. Annede olur sanırım kimin geliri varsa o mantıklı. Ama yine sor sen

Erdem Sarıçobanoğlu 6 ay

birinci derece akraba olabiliyor. Ancak miktar da yazması lazım. Zira aylık 700 küsür euro eline para geçeceğine dair belgeler olması lazım. Hiben 400 euro ise ebeveynin aradaki fark x kalacağın ay kadar para vereceğini mutlaka taahhüt namede belirtsin.

Bilhan Agir 6 ay

Siyah beyaz fotokobi kabul ediliyor. Diğer konu ise almanya 720 € aylık belirtmiş. Erasmus hibesi 400€ olduğu için kalan 320 € karşılayan ebeveynlerinden maaş bodrosu ve taahhüdü gerekiyor. Hesapta para göstermen bir işe yaramaz o yüzden.

Kader Yüceler
K

Çok soru soruyorum biliyorum ama pasaport peki ben iki aylik staj yapacagim 1 yillik alsam olurmu? Bu arada cevaplar icin hepinize sonsuz tesekkurler ))

Gizem Ybş
G

Almanya'da 6 aydan uzun istiyor diye biliyorum. Yani bir yıl sorun olmaz. Ama zaten para ödemeyeceksin. Alabilirsen iki yıllık al. Defter bedeli 87.5 sabit. Kaç yıllık alırsan al aynı para.

H Utku Karagözler 6 ay

Senin aldığın pasaport 25 yaşına kadar geçerli olacak.

Kader Yüceler 6 ay

Ben 29 yaşındayım. Yok öyle bir şey.

H Utku Karagözler 6 ay

Hürşah Utku Kaya bir arkadasim 3 yıllığına 450 tl vermis ama o nasil oluyor M

Gizem Ybş 6 ay

ogrenciler icin 25 yasina kadar gecerli harc vermeyeceksin. Mesela benim 2020 ekim sonuna kadar yaziyor. Ogrenci belgenle başvuracaksın sadece defter ucreti vereceksin 87.5 tl onuda kaldirmadilarsa sor bi öğrenci yim ben vermezsem olmazmi de tabiki ogrenci belgen olsun yanında

Erdem Sarıçobanoğlu 6 ay

Ayrıca bende pdf cıktısı verdim davet mektubunu

Muharrem Şırgan
M

Tekrar merhaba! Bu ogrenci belgesinin almanca tercumesi isteniyor anladigim kadariyla yeminli tercuman olmasi gerekli degilmmi? Birde baska hangi evraklarin almancasi isteniyor yardimci olabilecek varmi acaba

Gizem Ybş
G

Ogrenci belgesinin almancasina gerek yok. Sadece taahutnamenin almancasini verdim. Birde karsi okulun davet mektubu benim almanca gelmisti.

Erdem Sarıçobanoğlu 6 ay

Davet ingilizcede oluyor.

Muharrem Şırgan 6 ay

Tahhütnameyize ingilizce verdim ben. Shengen icin

Muharrem Şırgan 6 ay

Öğrenci belgesini okuldan ıngilızce alabilirsin veriyorlar, almanca tercümeye de gerek zaten ing yeterli.

Kader Yüceler 6 ay