Ev sahibi kira sözleşmesi yapmadı. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar bilgisi olan bana cvp yazsın. Oturduğumun eve ev sahibi kontratmı sözleşmemi diyorsunuz bilmiyorum o yok. Yani ev sahibi yapmadı.. Her ay kiramı düzgün bi şekilde hiç aksatmadan ödememe rağmen.. Ev sahibi evimi hemen boşaltın ve boşaltıncaya kadar 250 TL zamlı ödüceksiniz diye msj atmış.. Ben ne yapmalıyım böyle bi hakkı varmı?
T
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Bazen adalet bazende merhamet yanlış kararlar verir ama adalet merhameti daima gölgesinde bırakır haklıysan korkma hakimlerden avukattan önce. Rabbine sığın kardeşim ;)

M

Ev sahipi boyle yaparak kendi kuyusunu kazmis sen kira odemesen bile ev sahipi senden bi hak talep edemez kontrat veya sozlesmesi yoksa ustune gidip sikayette bulunabilirsiniz vergiden kaciyor ev kiranizin iki kat fiyatini soyleyin bu kirada oturuyorum ama devletten kaciriyor diyerek iyi gunler.

M

Bankayla mı elden mı ödüyorsun eğe banka ile ödüyorsan şikayet edersen evet vergi cezası alır ancak fiyatı fazla söylersen fazla gösterdiğim miktarında talep edebilir vergi cezasına gelince ödediği an hapis dahil ayrıca bir suç yoksa cezalar düşer ayruca banka ile ödeme yapmışsa bu sözleşmenin var olduğunu gösterir seni çıkarma konusunda da fesih ihbar sürelerinde senin beyanında dikkate alınacaktır en köyü parayı bankaya yatırdığın tarih bu açıdan kafasına göre çık diyemeyeceğim gibi zammı da kafasına göre belirtemez bankadan yatırdığın paraların ekstrelerinş al eğer taşınmaz için işgal sebebiyle kolluk çagırırsa ki bu tazminat ödemesi nede sebep olur ancak kollıkca evden atılmana engel olur dava ve hükümlerden bu çerçevede gelişir görüşüm budur

S

Elden alıyor.. Israrla hesap no su istiyoruz vermiyo..

Targıt Zengn 1 ay

Targıt Zengn şahidin var mı yada elden alınca makbuz vs birşey alıyormusun vermezse ödeme zorunluluğun yok görüşüm bu

Serkan Bütüner 1 ay

Hayır.. Makbuz falan vermiyo.. Üzüldüğüm bu kadar düzenli ödediğim kiramı. İyi niyetimi kötüye kullanması. Kendimi bildim bileli az bir emekli maaşıda alsam ev önemli olduğu için kiramı hiç aksatmam.. Şahidim ilk aylarda vardı onu tanıyan komşumuz götürüyordu sonra bizden almaya başladı. Serkan Bütüner

Targıt Zengn 1 ay

Yani bu çerçevede zammı ödemek ve çıkmak zorunda değilsiniz görüşüm bu

S