Ginseng kullanmak zararlı mı?

Ginseng kullanmak zararlı mı?
M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

Neye karşı kullanmanız gerekiyormuş? Ayrıca alternatifi de vardır sanırım. Normalde zararlı olduğunu duymadım.

İ

Kimse yorum yapmadı!

M

Doğada bulunan hemen hemen hiç bir bitki zararlı değildir. Zaten hayvanları yada böcekleri takip ederekte zararlı olup olmadığını anlayabiliyoruz.
buradaki asıl sorun;
ginseng denilen bu bitki adeta gergedan boynuzu yada fil dişi gibi aşırı abartılıp büyük maaliyetlerle satılmasıdır.

buna da çözüm olarak ginseng ürününü ucuza maal etmek için kore yada uzak doğu ginseng ürünleri piyasaya sürülmüştür. Yani etkisi çok azdır.

bu nedenle konu ereksiyon sorunu ise aslında ginseng bu konuda aşırı abartılmıştır ve bahsedildiği kadarda işe yaramaz. Asıl sorun kandaki nitrik oksit (NO) azlığındandır çünkü...

eğer enerji verici olarak kullanılması düşünülüyorsada etkisi yine çok az olacaktır...
bence ona harcanacak parayla yerli ve işe yarar birçok bitki ve çay bulabilirsiniz...

M

Avrupada da asya ülkelerinden aliniyor. Nerden alinmasi lazimki etkisi olsun?

Zafer Hamamcı 2 yıl

En kaliteli kökler amerikan ginsengi olan türdür. Fakat bunun da fiyatı çok yüksektir. O kadar para vermek yerine "herbalife" firmasının "niteworks" adında kalp krizi geçirenlere özgü bir ürünü vardır. İçerisinde yüksek miktarda nitrik oksit içerir. Bu ürünü kullanmak daha mantıklı bence... Zaten viagranın formül geliştiricisi Dr. Lou Ignarro tarafından geliştirilmiş.

Mesut Mirkelan 2 yıl

mehmet ginseng 10 bin yıldır çinde alternatif Tıp da kullanılan bir bitkidir özelliği tüm doku ve hücrelere oksijen taşımasıdîr, ayrıca beyne giden oksijen miktarını artirarak alhzhmier hastalığına iyi geldiği klinik deneyilerle sabittir ve kronik yorgunluğu giderdiğide bilinmektedir.

H

Bu doğru ama mesut bey'başka bir şey söylemek istiyor. Belirlenen fiyatlar genellikle htiyaç duygusu sömürülerek fahiş rakamlara çıkıyor. Ayrıca dengi ya da benzeri ürünler varsa niya alayım? Bir problem daha var.... Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta hep derki,"Adam gibi beslenin, bu size yeter."

İ

Eğer kişi sağlikliysa ve hastalıklara karşı kendini korumak için doğal beslenmesi elbette yeterlidir fakat kişinin sağlığı bozuksa bitki ilaçları ile tedavi görmeli ve eş zamanlı da doğal beslenmeli, kaldıkj günümüzde goğal beslrnmek neredeyse imkansız son yapılan araştırmalar meyve ve sebzelerin besin değerlerinin % 50 ile % 90 arası düştüğünü gösteriyor, malum tarım ilaçları, GDOlu tohumlar, toprakları kimyasal gübrelemeler.

H

Bilirsiniz bitki ilaçlarını ilk üreten kişi İbn-i sinadır ve tarihte 100 yillar boyunca insanlar bu ilaçlarla tedavi olmuştur ve halen bazı ortadoğu ülkelerinde kullanılmaktadır

H

Fiyat konusuna gelecek olursak bitki ilaçları asla kimyasal ilaçlarla kıyaslanamaz, kimyasal ilaçlar üretilirken bir bitkinin sadece bir etken maddesi alınır ve tedavi sürecini kısaltma amaçlı kimyasal eklenir, oysaki bitkiler ortalama 15-20 çeşit etken madde içerir yani bir bitkiden 20 ilaç elde edilebilir ve yan etkileri vardır. Bitki ilaçları ise bir bitkinin tüm etken maddesi elde edilerek yağı ve özü damıtılarak üretilir. Bitki ilaçlarını aktardaki kurutulmuş bitkilerle kıyaslamakta yanlış olur çünkü bitlilerin etken maddesi %6 gibi oranlardadır, örneğin bir enginar kapsülünde 21 enginarın etken maddesi vardır. Yani bitki ilaçları pahalı değildır ve insanlara gerçek şifa icin gereklidir.

H

10 milyon emeklinin açlık sınırının altında ya da ona denk gelirinin olduğu gerçeğini düşünürsek insanımıza en iyi hizmetin ona en ucuz ama en yararlı en kolay yoldan ve basitçe elde edebileceği gıdayı ve beslenme yöntemlerini anlatmaktır. Kapitalizm sadece dini benimsemeyenler tarafından değil din maskesini kullananlar tarafından da yapılıyor.

İ

Kapitalizm acımaz. Her fırsatta kanınızı emmek için hazırdır.

İ

Sağlık olmayınca geri kalan hiç bir seyin degeri kalmiyor

H

Aslında sizinle aynı şeyi söylüyoruz, kısa süreli gercek tedavi devamindada doğal beslenmek, aksi taktirde bu şekilde insanlar ömur boyu ilaç kullanmaya mahküm oluyor

H

Yanı bende katılıyorum bırseyı cok abartmayın bu tur seyler soylendıgınde bende lımon dıyorum kılosu agacta 25 kurus manavda 3 lıra ozellık olarakta kalp damar bobrek vs. Sac sekıl verırsın faydası tartısılmaz gıseng yerınde lımon olarak dusunun abartmayın

V