Gizli telefon görüşmesi kaydı için ne yapılabilir?

Merhabalar,dayım babamla telefonda tartışırlarken konuşmayı gizlice kaydedip babamı mahkemeye verdi.Biz bu durumda ne yapabiliriz,ne gibi haklarımız var? Acil cevaplarsanız çok sevinirim.
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

gizlice kaydettiği için mahkeye verin..

O

Bildiğim kadarıyla ses kaydında şantaj olarak değerlendiriliyor buyuzden yasak olduğunu duymusdum

Eco Yavan 2 yıl

Emrah, Video ve ses kaydı izinsiz almak yasaktır. Santaj'da büyük suçtur. Çok büyük suçtur, hayatını hapishanelerden kurtaramaz bir insan şantaj yaparsa. Hele hele şantaj cinsel icerikliyse o hayat söner Allah korusun. Ve Ortaca Altınoğlu doğru söylüyor, lütfen bilip bilmeden konuşmayın. Telefonu masanın üstüne koyup şahısın ses kaydını almak suçtur öyle bir dünya yok. Şahit ile olur bu işler.

Güneş Çaglar 2 yıl

ses kayıdı kesinlikle kabul edilmiyor. Yazılı olanlar mesajlar kabul ediliyor. Ondan birşey çıkmaz. Akraba birde tövbe ne günlere kaldık AKBABA bunlar .

Banu Papatya 2 yıl

Şahsi telini aradığı için özel hayatın gizliliğini ihlal suçu oluşmaz. Aramayı yapan kimse ve ne sıklıkta aradıysa ona bakılır. O da kabahatler kanununa göre 1 ayın biraz üzerinde bir ceza olur. Babanız aradıysa sıkıntı babanıza kalır. Doğrudan küfür var mı yok mu o kayıt edilmiş mi? Önemli olano. Babanız aradıysa saat kaçta aramış bunları da yazarsanız destek olmaya çalışalım...

A

Birşey sorabilirmiyim telefona gelen mesajlar silindiyse davalık bir durumda tekrar geri gelebilirmi

D

Gelir bu zaten operatörün online servislerinden görünüyordur

Köse Kocaağa 2 yıl

Avukatla görüştüm gelemiyeceğini söyledi

Dilek Akosmann 2 yıl

Özel hayatın gizliliği ne aykiri

E

Artık özel hayatın gizliliği diye birşey kalmadı. Anayasa mahkemesinde emsal karar ver. Bilgininize

P