Fatura ödeme merkezinden ödediğimiz fatura ödenmemiş?

Merhaba
Babam ev faturalarını maaşından otomatik ödüyor. Bunu yaptığı ay, doğalgaz haricinde diğer faturalar ödenmiş. Doğalgaz neden ödenmemiş bilmiyoruz. Babam Fatura ödeme merkezinden 222 TL doğalgaz faturasını yatırmış ve makbuzunu da almış. Aradan aylar geçti babam 6 aylığına şehir dışına çıktı. Faturalarda 1 adet ödenmemiş doğalgaz faturası olduğunu öğrendim. Ama "Odemeyi yaptıysanız bu faturayı dikkate almayınız." yazıyordu. Babama sordum ödedim dedi. Ben de önemsemedim. Dün bizim doğalgaz mühürlendi. Sonradan öğrendik ki Fatura ödeme merkezindeki çalışan kişi ödememiş. Arıyoruz açmıyor. Dükkanın sahibininde bundan haberi yok bugun biz soyledik. Ama dukkan kapanalı aylar oluyor. Şikâyetçi olsak bir sonuca varir miyiz? Ya da başka ne yapabiliriz?

P
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
23
23 CEVAP

Fatura odeme merkezlerim cogu odemiyo cep yapiyo parayi merkezlere gidip ödeyin

S

internet bankacılığı ile kolay kolay ödersiniz oturduğunuz yerden

G

belge varsaa elinizde sikayet edin dolandirildik fln deyin

S

Makbuz var

P

grupta avukat daha iyi bilir yada adliyeye gidip danisin

Semih Schwind 3 yıl

Gecmis olsun gitti o para

S

Bir avukat tanıdığı olan varsa etiketleyebilir mi

P

Gec oldu sabah uplariz fln yarin daha ii olur iyi cvplar kardes

Semih Schwind 3 yıl

Tesekkur ederim

Pera Ergüll 3 yıl

Ben bu otomatik ödeme işlerine hiç güvenemediğim için her zaman elden veya netten bireysel ödeme taraftarıyım

C

Makbuz varsa tabii ki şikayetçi olabilirsiniz ve doğalgazın açılmasını da sağlayabilirsiniz. Fatura ödeme merkezi dediginiz yer neresi tam olarak?

B

Fatura ödeme merkezlerinin kurumlarla resmi bağlantısı yok o yüzden şikayetçi olabilirsiniz Pera Ergüll

M

özel fatura ödeme merkezleri böyle 3 kağıtlar yapıyorlar. Faturaların resmi geçerliliği yok. Dikkat edin.

Ç

Dün kayınpederimin mahkemesi vardı bu yüzden adamcağız faturaları ödüyor geçen bayramda hop telefonlar kapandı bir gitti dükkanın yerinde yeller esiyor adam tam bulunduğumuz bölgede 1 trilyonu alıp kaçtı mağdur olan çok ama sonuç yok mahkemede büyük ihtimalle birşey yapmayacak

M

ev arkadaşım su faturalarını özerl fatura merkezine ödemiş. Suyu kestiler. Sonra sular idaresine gittim. Faturaların resmi geçerliliği olmadığını söylediler. Bankaya yatırıyorlarmış. Sonra banka o paraları işletiyormuş. Kimi hesaba aktarıyormuş kimiside aktarmıyormuş.

Ç

Fatura ödeme merkezlerinde POS kullananlari tercih edin.
Her şey online dir.
Benimde is yerimde faturamatik e bağli bir pos var.

Iceride teminatimiz var. Iceride bakiyemiz var. Odedigimiz paralar o bakiyeden dusuyor. Bakiye yetersiz ise fatura yatiramiyoruz.

Akbil gibi dusunun..

Sizin yatirdiginiz firmanin unvani nedir?

3 yildir onbinlerce fatura yatirmisizdir. 1 kisi faturam düşmemis, vs sikayetiyle gelmedi.

A

Canım çok geçmiş olsun.

Ş

Başsavcılığa durumu net biçimde makbuz deliliyle(fatura merkezinin kaşesi ve ödemeyi alan kişinin adı, soyadı, imzası bulunmalı) birlikte yazacağınız dilekçe ile soruşturma dosyası açabilirsiniz. Bu dosya savcılıkça kabul edilirse ceza mahkemesi aşamasına geçilir. Ceza mahkemesi dosyası sona erdikten sonra da fatura alacağının tahsili için bir icra takibi başlatabilirsiniz, itiraz ederse de itirazın iptali davası açılarak zaten ceza mahkemesi kararı referans alınarak söz konusu alacak hukuken tahsil edilecektir.

A

Ceza mahkemelerinde azami süre 6 ay. Olay anından itibaren genelde takipsizlik veriliyor. Burda olay anı olarak fatura tarihi degil de ödenmeme nedeniyle kapanışı alırlar mı bilemiyorum.

Şirin Memiç 3 yıl

Tckm. 159'a mutlaka ilk olarak bakılacaktır ancakm. 158/1-h gereği serbest meslek sahibinin mesleğine güvenerek işlem yaptırılmış. Bu nitelikli hâl ileri sürülerek suç tipi hukuki alacak sebebine dayanmasına rağmen zorlanabilir.

Ali Alkış 3 yıl

Pera Ergüll inanın buralar zor yerler hukuki görüş bildirmek için. İki farklı avukattan yalnızca 10'ar dakikalık ücretsiz bilgi alabilirsiniz, önünüze gelen herhangi hukuk bürolarına girerek. Çok daha sağlıklı olacaktır.

Ali Alkış 3 yıl

Ceza davası olarak 6 ay söz konusudur. Ceza davası alacaklı için ekonomik olarak bir atı değer oluşturmaz yani zararı tazmin edilmez. Ama alacak davası olarak süre daha uzun biliyorum ve burda alacaklı kişinin zararının tazmini söz konusu olabilir. Burada ileri sürülen belge ve ifadelere göre olacaktır. Ki ben sadece bu konuda başına farklı bir konuda maddi zarar ve taksirle adam yaralama olmasına hatta zamanında başvuru yapmama rağmen takipsizlik kararı aldım. takipsizlige itiraz ettim. Sonucunu bugün adliye giderek öğrencim. Alacak davası için henüz başvuru yapmadım. Bilgisi olan varsa ben de yararlanmak isterim.

Şirin Memiç 3 yıl

Tesekurrlr dostm ilgin icin

Semih Schwind 3 yıl

O makbuzun hiç bir geçerliliği yok. Evde printer ile bastığın kağıt gibi. Bunlar internet bankacılığından yatırıp senden işlem ücreti alarak kar ediyorlar ama belli ki elemanlar parayı iç etmiş. 222 tl için mahkemeye gitsen daha çok para harcarsın. Siz bunu bir hayat tecrübesi olarak kabul edin. Parayı yatırın ve artık internet bankacılığı ile faturalarınızı yatırın.

H

Şirketi ve şirket sâhibini dava edebilirsiniz.
Ama iş uzar.
Onun yerine işyeri sâhibiyle sizi dava edicem diyerek anlaşmaya çalışın.
Suçu elemana atmak istiyor olabilirler.
Her hâlükârda muhattabınız işyeri sâhibi.

Bu arada geçmiş olsun.

E

Elinize hiçbir şey geçmez. Fatura ödeme merkezi yasal kurum değil, banka gibi değil. Ha yolda bana parayı verip, bunu doğalgaz için yatırır mısın demekle, ona vermen arasında fark yok

M

Fatura ödeme merkezinin bağlı bulunduğu şirketin genel müdürlüğünü ararsanız yardımcı olacaklardır.

F

Ödendi makbuzu varsa ödememesi imkansizki

S

Bu fatura ödeme merkezi dolandırıcılığına nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum

B

Pera Ergüll hangi firma oldugunu da belirtir misiniz?

A

Yil olmus 2017 hala elle fatura yatirmakmi kalmis gecmis olsun keske manuel olarak yatirsaymis

K