Hacizli araba nasıl satılır?

Hayırlı günler. Bir tanıdığım arabasını satmak istiyor borcundan dolayı. Ama başka borçlarindan dolayı arabaya haciz koyulmuş. Fakat arabayı satan kişi hipotek koydurmuş. Şimdi sormak istediğim şu hipotek koyduran kişi noterde arabanın hipotegini kaldirsa sonra hemen başka birine satış yapılsa olur mu ? Yoksa sonradan gelen diğer iki icradan dolayı satış gerçekleşmez mı ? Nasıl bir yol izlemeliyiz ?
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Haciz ipotek borç vs varsa devir olmaz

O

Orhan Kesbiç ipoteği koyan şahıs satış sırasında kaldıracak ipoteği. Merak ettiğimiz hemen satış yapılsa gerçekleşirmi yoksa diğer iki icra devreye mı girer hemen

Aytaç Kayrancıoğlu 4 gün

Aytaç Kayrancıoğlu Araç zaten hacizli şu anda ipoteği kaldırsan da satamazsın aracı

Orhan Kesbiç 4 gün

rehinden kalkarsa diğer hacizler yüzünden satış yapamazsın. Diğer haciz sahiplerinden biri satışa götürebilir dosyayı. Rehinden satış yolunu deneyin.

A

Şuan rehin haciz lerden önce koyulduğu için öncelikli. Rehinli iken satıp satış gerçekleştikten sonra rehni kaldırırsanız sorun kalmaz.

F

Ferhat Çınar rehinli iken başka birine satabilir miyiz yani nasıl bir yol izlenmeli yoksa rehin koyan kişiye mi satabiliriz sadece ?

Aytaç Kayrancıoğlu 3 gün

Aytaç Kayrancıoğlu karşı taraf rehinli iken almayı kabul ederse evet satsbilirsiniz

Ferhat Çınar 3 gün

Kanunda bir madde var 6 ay yada senesi dolan bir hacizse işlem. Yapilmadigi taktirde o madde ile ilgili dilekçe verip kalkıyor diye biliyorum

G

Gökhan Algin dilekçe nereye ve nasıl veriliyor

Naz çavdar 3 gün

i. İ.k md 106-110

Emrah Öztürk 3 gün

tasınırlarda tam 6 ay ama tekrar koyabılır ısde

Havva Taşhann 3 gün

Hipotek nedir?

R

hiper ipotek yani????

Umut Midikbaş 3 gün

İpoteği kaldırırsanız. Satış yapabilir. Açık konuşuyorum. Alacak bir paralı birisini yada enayi olacak. İcra daki borçlar nd kadar. Atıyorum. 100.000 TL araba 50.000 TL değer. Arabayı vatandaş aldı. O borcuda üstlenmiş oluyor. Satan kişi borçtan Kurtuluşa eriyor mu. Hayır. Alan kişi babayiğit bir insan sa öderse o zaman biter. Onun haricinde araba nın değeri kadar borç adamı ds bağlar.

A