İptal ettiğim ve hiç kullanmadığım internet yüzünden icra geldi ne yapabilirim?

Önemli!
2012 de bir internet başvurusu yapmıştım. O zaman YALIN İNTERNET olarak bilinen telefonsuz internet bağlanmak istedim. Yani kampanya da telefon +internet 59 TL yazıyordu başvurdum. Bekledim ama 15 gün boyunca gelip baglamadilar. Gittim başvurdum gelmediği için 1 haftaya geleceğiz dediler yine gelmediler. Bu sefer gittim iptal başvurusu nda bulundum. Kadın bana iptal edildiğini söyledi herhangi bir belge vermedi. 2016 Ekim ve 2017 Mayıs aylarında hiç bağlanmayan İnternetin borçları haciz olarak geldi. Kullanım bedeli 0 bayt olarak görünüyor. Ayrıca iptal başvurularım sistemde görünüyor. Ama İnternetin ayrı telefonun ayrı faturası çıkartılmış icra olarak maaş kesintisi yaptılar önce internet için o kadar itiraz etmeme rağmen. Şimdi de telefon için maaş haczi ve icra başlayacağını mecbur bunu ödemem gerektiğini söylediler. Gecikmiş itiraz ve normal itiraz dilekçelerini yazdım ama bir sonuç çıkmadı. BU DURUMDA HEM BU İLLETTEN KURTULMAK İÇİN. HEMDE KARŞI DAVA OLARAK TAZMİNAT DAVASI AÇMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM. BİLGİLİ KİŞİLERDEN HEM özelDEN HEMDE BU YORUMUN ALTINA CEVAP BEKLİYORUM. TEŞEKKÜR EDERİM.

Burhan Çelikli
B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
3
3 CEVAP

Tüketici heyetine başvur onlar hallediyor

Orhan Asılı
O

İş icraya düştüğü için tüketici heyeti bakmıyor dediler.

Burhan Çelikli 1 yıl

Tüketici mahkemesine dava açacaksın ozaman kullanmadığın bişeyden mağdur edemezler yasal haklarını kullan

Orhan Asılı 1 yıl

Aşamaları yaparmısin iz rica etsem savcılıktan başvuru mu yapılması gerekiyor? Ayrıca avukat tutmalımiyiz tutacak durum söz konusu değil ise ne yapmamız lazım?

Burhan Çelikli 1 yıl

Menfi tespit talebiniz ve tazminat talebiniz varsa bir avukatla anlaşmanız hak kaybına uğramanızı engelleyecektir.

Merve Hesenli
M

Teşekkür ederim.

Burhan Çelikli 1 yıl

Superonline aynisi bana yapti avukata verdi banka hesabima bloke koydu. Olay birebir ayni

Ümit Yalgı
Ü

Ne yaptınız siz peki ?

Burhan Çelikli 1 yıl

Banka hesabım onemliydi mecbur odedik avukata durumu anlattım beni ilgilendirmez borcunu ode dedi

Ümit Yalgı 1 yıl

Avukata superonline bana nerde hizmet vermiş belgelerini sordunmu dedim me yazıkki adaleti temsil eden insanlar 400 lira para kazanmak icin suca ortak oluyorlar

Ümit Yalgı 1 yıl