Hava Harp Okulu öğrencisinin günü nasıl geçer?

Hava Harp Okulu öğrencisinin günü nasıl geçer?
Hava Harp Okulunda gün saat 06:00’da başlar. Kahvaltıdan sonra, yedi akademik ve askeri ders saati vardır. Bir ders saati 45 dakikadır. Akademik derslerden sonra Harbiyeliler spor yapabilir, eğitsel kol faaliyetlerine ve spor branşlarında takım faaliyetlerine katılabilirler. Cumartesi ve Pazar günleri Harbiyeliler izinli olarak birlik dışına çıkabilirler.

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
7
7 CEVAP

Akademik dersler neler ?

Ö

@ kimya biyoloji matematik dil anlatım edebiyat gibi dersler

Ahmet Kepekci 3 yıl

http://www.hho.edu.tr/Akademik/Dekanlik/ElektronikMuhendisligi/bolumdersleri.php buradan bakabilirsiniz

Ali Uyğun 3 yıl

Ali Uyğun @ kardeşim aöl okuyorum mezun olduktan sonra hamyo ya girebilirmiyim

Ahmet Kepekci 3 yıl

Ali Uyğun dersler zor mu sence?

Ömer ŞentüRk 3 yıl

Evet

Ali Uyğun 3 yıl

Hamyo olur ama HHO olamaz diye anımsıyorum kesin bilgi değil. Başvuru kılavuzunu okursan orada yazar. Şuan açamadım biraz yoğunum.

A

@başvuru kılavuzunu nerden bulabilirim

Ahmet Kepekci 3 yıl

Kardeşim sen boşver

Ali Uyğun 3 yıl

Ali Uyğun @ haydeeeeeeeeeee

Ahmet Kepekci 3 yıl

Ali Uyğun @ şu adayın türkiye cumhuriyeti vatandaşı olması 20 yaşını bitirmemiş olması diye başlıyan listeyi diyorsan ben o nu 6 yaşımdan beri okuyorum orda lise ve dengi okul diyor ama aöl demyior aöl lise ve dengi okul mu diye yazdım birşey çıkmadı

Ahmet Kepekci 3 yıl

Başvuru kılavuzu ondan başka birşey değildir. Bana başvuru kılavuzunu nerden bulabilirim dersen o cevabı alman gayet normal. Ben sana düşüncemi söyledim sonrada orada yazabileceğini söyledim kesin bir bilgim olmadığını da söyledim.

Ali Uyğun 3 yıl

Kho 180 geçen çağırılır yazıyor doğrumu bu ?

F

Belli olmuyor o ama yüksek ihtimal çağırılmaz bence

Ali Uyğun 3 yıl

Tek merak ettiğim var Harp okullarnda ve Polis okullarında içtiğin sigaranın sayısına karışıyorlarmı ve sinir için sinir hapı sakinleştirici kullanmak başına iş açıyormu ?

D

Devamlı olarak kullanman gereken bir ilaç olmaması lazım.

A

Herkez başka bişey söylüyo bu konuda. Zaten polislik en sinirli çileli meslektir... Bakırköy akıl hastanesi kurucusu türkiyeye psikiyatriyi getiren mazhar osmanın bi sözü vardır . 'bana karakollarda 5 yıl görev yapmış bi polis getirin muayene etmeden deli raporunu koyayım' ... Polislerin yüzde 80 i içiyo sinir haplarından. Kesin bilgiye dayalımı konuşuyosun tahminmi ?

D

bi dünya sinir stres yüzünden alkolik olmuş polis memuru varken hiç alkol içmeyen biri olarak sinir haplarından içen birimi daha verimsizdir ??? yok böyle bi şeriat

D