İspanya vize başvurusu için aileden istenen evrakların listesi

vize başvurusuyla alakalı aileden istenen evraklar hakkında tam bilgisi olan var mı? Maaş bodrosu ve masraflarını karşılayacağına dair yazılan dilekçe yeterli olmaz mı?
banka hesap hareketleri, mülkiyet ve tapularının asılları ve fotokopileri falan gerekiyormu kesin? Yarın vize randevum var, bu eksiklerden dolayı geri çevirirler mi?
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, acil

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

maaş bodrusu istiyorlar, masraflarını karşılayacağına dair yazılan dilekçe zaten okulnun sana verdiği o yetiyor.. Bankada kesin para göstermen lazım, mulkiyet tapularının tum fotokopilerini götür bunlar yeterli..

M

teşekkür ederim, bankada göstericeğim miktarın ne kadar olması? Gerektiği konusunda bi bilgi varmı peki? Bide tüm tapular mı gercekten?

M

ben 10.000 tl göstermiştim.. Yooo tapuları gösterme zorunluluğun yok. Sadece senin için daha iyi olur. Maddi durumunun iyi olduğunu anlarlar vizeyi kolaylaştırır. Ben sadece ev ve bahçe tabusunu göstermiştim yetti..

M

anladım bilgiler için çok teşekkürler:)

M

rica ederim, nereye gidiyosun ?

M

alicante

M

güzel yer

M

bişey daha var aslında vize başvuru formunu konsoloslukta mı vericekler orda mı doldurucaz? Yoksa doldurup mu götürücez, eger öyleyse nerden bulabilirim bi türlü bulamadım?

M

onlar veriyo gerçi ben önceden bulup doldurmustum ama bulamayanlar için orda vermişlerdi onlara..

M

vfs nin sitesinde yok?

M

valla ben nerden aldığımı hatırlamıyom ama bakayım bi bnm dosyalardan silmemişsem sana yollayım

M

peki son sorum: Eğitim için özel talep formu doldurulacak demişler, bu tam olarak nedir? Okuldan bize verilen vize mektubu sanırım bu dimi?

M

sen ankaraya gidiyosun herhalde ?

M

evet

M

ben istanbuldan aldım, istanbulda istemiyolar bunu.. Benim arkadaşımda daha önce sormustu bana.. Bilgim yok o konuda..

M

tamam tüm bilgiler için teşekkürler

M

rica ederim..

M