Seyehat sağlık sigortasında 90 gün sınırı varsa sorun çıkıyormuş vizede doğru mu?

arkadaşlar bu sağlık seyehat sigortasında 90 gün ibaresi sorunu varmış galiba. Bu sorunla karşılaşan oldu mu? Sorunu kısaca açıklayım, sigortanın üstünde bu sigorta 90 gün artarda yurtdışı seyehatlerinde geçerlidir daha sonra geçerliliğini kaybeder gibi bir madde varsa sorun çıkıyomuş. Böyle bişeyi yaşayan oldu mu?

F
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

sen biraz süreyi uzat istersen ben öyle yapmıştım geliş tarihinden 1-2 gün fazla olsun. Zaten fazla para tutmaz. Ama sağlık süresi senin bitiş tarihinden 7 gün sonra da geçerli diye biliyorum .

H

sağlık raporunda şu kadar zaman geçerlidir die bişe yazmıo ki bizim: S

I

bizim sigorta zaten 5 aylık ama sigortada bir madde var orada bu sigorta herhangi bir yurtdışı seyehatinde 90 günden sonra geçerliliğini kaybeder diyo

F

yazıyo 15. maddeyi oku

F

netten araştırdın mı birde seyahat acentalarına sor olmadı erasmus hocalarına bu konuda bilgim yok

H

hadi yaaaa bi sorun olur mu dersin yaa

I

ya fatih sen alırken demedin mi 5 aylık die

I

sağol bakacaz artık yarın sabah 9da gidecez ankaraya sigortada bişeyi değiştirme şansımız yok saol

F

ya sigorta zaten 5 aylık ama o madde farklı bi şey

F

Ben HDI adlı şirkette yaptırmıştım en ucuzu oydu. Fakat 6 aylık sigortada 3ay sonunda türkiyeye giriş yapma zorunluluğuvardı. Aksi taktirde 3 ay sonunda geçerliliği bitiyordu. Budurum konsolosluk için önemli değil. Sadece verecekleri vize uzunluğunda olması yeterli. Ayrıca varsa ailenizin tapu ve ruhsat fotokopisini götürün. Benkendi adıma olan hesabıma 10000 tl aktarıp hesap cüzdanımı götürmüştüm. Belgelerimin çoğunda imzam bile yoktu 5günde çıktı vizem. Anlayacağınız bir miktar varlık göstermenizyeterli. O kel herkese bağırıp çağırırken ben tapuları verdim teşekkür etti 2 dk da işlemim bitti.

E

sağolasın içimi rahatlattı bu yazı tapu falan götürüyorum zaten inşallah

F