Java mı yoksa kotlin mi öğrenmeliyim?

Merhaba arkadaslar java dilini ogrenmeye baslaycam ama javayimi yoksa kotlinimi ogreneyim bilmiyorum.
Bana bir fikir verebilirmisiniz?

Erzen Irek
E
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

ikisinide öğren Java ile başla

Ömer Zdmr
Ö

Android için ise kotlin ama web, masaüstü ve diğer framework'lerin kullanımı için soruyorsanız en azından şimdilik Java'da kalın.

Aykut Yakalar
A

Hocam bende sizi yakalamışken sorayim. Swift 5 çıktıktan sonra swift4 bilenler yeniden öğrenmek zorunda kalicak öğrenmek icin 5 i bekleyin diyorlar siz ne onerirsiniz?

Mehmet Yağmur 8 ay

Hocam javadan kotline geçiş hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Java bilen biri için kolay olur mu geçiş süreci?

Emrullah Pink 8 ay

Mehmet Yağmur Sonu yok bu işin 5'e de 6'yı bekleyin diyecekler Ben 1 versiyonundan beridir kitabını yazıp okulda ve firmalarda dersini veriyorum. Her yeni versiyonda birşeyler ekleniyor ve değişiyor ama bu değişim %100 değil %3, %5 oranında.

Aykut Yakalar 8 ay

Emrullah Pink Java'dan da, C#'tan da, hatta C++'tan bile kotlin'e geçilebilir. Ama kotlin'e en yakın dil Swift. Swift bilen birisinin kotline geçmesi hepsinden daha kolay.

Aykut Yakalar 8 ay

Aykut Yakalar Eğitim de Javadan gidiyorlar şu anlık... Artık mantığını anladıktan sonra geçicez hocam... Çok teşekkürler

Emrullah Pink 8 ay

Yaşanmış örneğe bakalım... Apple kaç senedir Objective C'ye desteğini sunuyor, swift gelmesine rağmen... Android'in Java desteği sürer... Google ani karar almadığı sürece bu böyle gider.. Ama yavaş yavaş geliştiriciler kotline doğru hareket etcekler... Çünkü artık Android'in resmi dili! Ama henüz erken

Ömer Zdmr
Ö

Abi hic baslama javaya: D cok zor sjjs dersin nerden bulaştık

Bedirhan Hussain
B