Komşunun köpeği havlıyor bizi rahatsız ediyor hukuken ne yapabiliriz?

Merhaba komşumuz Apartmanı'nın Bahçesinde köpek besliyor köpek yoldan geçen herkese gece gündüz havlıyor biz de ne içeride ne de balkonda konuştuklarımızı ya da tv yi dahi duyamıyoruz. Ne yapabiliriz? Teşekkürler

E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
12
12 CEVAP

Merhaba, belediyenin beyaz masa birimine iletiniz durumu..

M

Ilginize çok teşekkürler

E

Köpeği çaktırmadan zehirleyin

T

Boyle dusunmeniz cok yanlis dogru degil bu tavriniz once bence sizin zihniniz zehirlenmis kendinize gelin once

Firat Kesdi 6 yıl

Senem hanım köpek sahipli olabilir ama rahatsız olan insanlar, o yüzden başvurmakta fayda var, en azından yönlendirme yapabilirler...

M

Tayfun
Adam bunalmış köpekten kurtulmak istiyor. Şakada olsa zehirlemek gibi tavsiyede bulunursak onun kafasına yatarsa sen vebal alırsın. Dinimizde kültürümüzde hayvanlara kötü davranmaya yer yoktur. Hukukta vicdanda da yoktur. Adam izinsiz besliyorsa ver dilekçeyi alsınlar barınağa götürsünler.

S

Hayvana zarar vermek aklımdan dahi geçmez sürekli havlamasin yeter bana

E

Benim sürekli havlayan köpeğim olsa komşularım rahatsız olacak diye çekinir sıkılır rahat oturamam evde. Adamlar çok genişmiş. Sert ikaz yapmak lazım. O hayvan iyi güzel ama bizde insanız. Evde hasta olur yaşlı çocuk olur git götür köye barınağa besle kardeşim demek lazım

S

Iki ayakli havlayan kopeklerden korkmayip da dort ayakli kopekerden mi korkuyorsunuz? Taciz etmezseniz bir sey yapmaz, oldurmez, gece sokakta yalniz gezerseniz tecavuz etmez.

A

Sen 7/24 burnunun dibinde bağıran bir köpekle yasadınmi da boş boş konuşuyorsun. Ben de cinnet geçirmek üzereyim ve sanırım yakında hem köpeği hem sahibini vururum. Adalet yoksa bir şekilde sağlanır. Mal benim mülk benim keyfimin kahyasimisin diyen deyyuslarda bir şekilde cezasını çekmeli.

Yasin tugrul 4 yıl

Yoldan kimseyi gecirmeyin olsun bitsin

S

Hukukçu değilim ama evde köpek baktığım için zamanında çok araştırdım çip ve bakımları tam ise ve belediyeye kaydedilmiş ise aile ferdi olarak geçiyor. site yönetiminin en başında evcil hayvan bakılamaz diye aldığı bir karar olsa bile emsal kazanılmış dava var. 2.si ise köpek çok çok havlıyor diye site yönetiminin dava açması üzerine hakimin köpek bu havlar konuşacak hali yokya diyerek ret davası var. Biliyorsunuz emsal davalar önemli. Sonuç olarak bende köpek bakmama rağmen kimseyi rahatsiz etmeye hakkimiz yok allahtan ne bir havlama olayımız var nede site sakinlerini rahatsız etme olayımız. Size önerim eğer köpek sahibini tanıyorsanız elektronik tasma almasını önermeniz olur. Sadece 1 veya 2 kere havlar ondan sonra havlamayı keser.

F

Medeni Kanun Madde: 737-Herkes, taşınmaz mülkiyetinden doğan yetkilerini kullanırken ve özellikle işletme faaliyetini sürdürürken komşularını olumsuz şekilde etkileyecek taşkınlıktan kaçınmakla yükümlüdür.
özellikle taşınmazın durumuna, niteliğine ve yerel âdete göre komşular arasında hoş görülebilecek dereceyi aşan duman, buğu, kurum, toz, koku çıkartarak, GÜRÜLTÜ veya sarsıntı yaparak rahatsızlık vermek yasaktır.
Yerel âdete uygun ve kaçınılmaz taşkınlıklardan doğan denkleştirmeye ilişkin haklar saklıdır.

M

asliye hukuk mahkemesinde köpeğin tahliyesi için dava açmanız gerekir

F