Kredi notumu nasıl yükseltebilirim?

Bankacı olan ya da bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Arkadaşlar oğlumun sağlık sorunu nedeniyle kredi çekmem gerekiyor. Ancak gördüğünüz üzere durum bu kadar vahim.
Kredi notumu en geç 2 ay içerisinde en kötü 1000 puana çıkarma şansım var mı varsa nasıl olur ?
Saygı ve sevgilerimle..

com-xhwz5lqjrdlmqhrr5ftr.jpg
F
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
20
20 CEVAP

KRedi karti kullanip duzenli olarak ödemelisin ve ayrica 1-2 binlik krediler cekip onlarida öde. Ama bu sekilde kredi vermeyeceklerinicin kredi karti kullanmaya basla

B

Çok farklı değişkenlerin etkisi oluyor notun üzerinde. Ancak en belirleyici olan yükümlülüklerini(kredi kartı borcu, fatura, kredi ödemeleri vb.) yerine getirme performansın. Bu belirli bir düzen içinde hareket ettikçe notun da iyi bir hal alıyor. O yüzden kısa vadede(2 ayda) bahsettiğin yükseltme zor gibi gözüküyor.

Bankacı değilim ama fazlasıyla findeks notu inceledim. Performansa göre gelişimlerini takip ettiğim oldu. Bu bilgileri tecrübelerime dayanarak veriyorum.

Bu durumda sana önerim ise Findekse bağlı kalmadan gidip bankalarla konuşman. Belki daha yüksek bir faiz haddinden (riskli müşteri olduğun için) kredi ayarlama şansın olabilir.

M

Göktuğ Atay

Bildiğim kadarı ile yeni başvuracağınız kredi, kredi kartları düşürecek. Düzenli ödemeler ise arttıracak.

Ö

Aynen krediyi ödenmemis sayip puani dusurecekler odedikce puani arttiracak

Batuhan Sabine 2 yıl

Kredi kartlarınız var ise asgeri değil toplam borçları yatırın. Ama findeks notuna bağlı kalmayın. Bankadan gidip puaniniza ve kredi cekememe nedeninize bakın. Bankalar artik varlık sirketlerinin borçlarını dahi sisteme eklediler. Mesela benim findeks notum 1860 ama 2009 dan varlık şirketine borç çıktı diye geçen hafta kredi alamadım. Borcu yatırdım bakalım takrar demeyeceğim. Inşallah halledersiniz..

B

Benim meblâğ büyük değildi fazla uğraşmadım. 9600 den 2800 e düşürdüler. Sanırım ödeme yapacaklara fazla indirim yapmıyorlar. 40.000 tl borcu olanları 2000 tl ye kapattıklarını öğrendim. Dedigim2 gibi artık bankalar da gördüklerinden ellerinde koz daha çok olmuş. Maas haczi, banka hesapları bloke herşey yapabiliyorlar..

Barbaros Özbora 2 yıl

varlik sirketleri derken?

Burak Cebic 2 yıl

Bankalar tahsil edilemeyen alacaklarını bu şirketlere %10-20 gibi bir meblağa satıyorlar. Bunlarda 1 liraya aldıkları dosyaları 500 liraya tahsil etmek için uğraşıyorlar. Yasal tefeci diyebiliriz.

Barbaros Özbora 2 yıl

hacizlik felan olursan yada ödeyemeyenler icin gecerli yani bu

Burak Cebic 2 yıl

2009 da üniversite döneminde finans bank go card almıştım. 750 TL limiti vardı sanırım.. Öğrencilik halleri ödemedim tabikide sonra asker vs. Girdi araya dedim ki bi kredi karti borcum vardı benim onu bi ödeyip kapatayım.. Sonra aradım finans bank ı borcun yok dediler.. Yani benden başka kimsenin bilmediği borcumu ödenme gibi bi durumu söz konusu dahi olamazdı.. İyi madem dedim aradan zaman geçti iskillenip tekrar bankayı, genel merkeze kadar aradım varlık yönetim şirketini devretmisler.. Borç 2.800 e falan fırlamışti kredi notumu epey düşürdü 1.300 lerde falan

Akın Sonturk 2 yıl

Yeni kredi başvurusu, kredi kartı alışı 30-60 puan aralığında notunuzu düşürüyor. Yapabileceğiniz şuan için borçlarınız varsa kapatın ve 2 ay içinde bankada mevduat tutun. 2 ay için net bir şey söyleyemem ama 6 aylık süre içinde hesabınızda mevduat bulundurduğunuz sürece kredi notunuz kredi verecekleri derecede yükselecektir.

A

Yanılıyorsun, mevduat tutmak kredi notunu etkilemez. Kkb sisteminde bankalar diğer bankalardaki mevduatları göremezler. Tek artısı mevduat olan bankada teminatlı kredi & kredi kartı vb. Kullanabilmek olur.

Onur Kazıcı 2 yıl

bende bilgi edinirim burdan

B

Sadece asgari tutari odeyerek 500 puan geldiğini biliyorum.

S

o nasil oluyo ne kadar zamanda

Burak Cebic 2 yıl

3 ayda bir odeme yapardim ben 600 den 1100 e çıkmışti puan.

Serhat Serkan 2 yıl

kac ay gibi bi surede ekstradan vadeli hesabiniz yafa krediniz varmi

Burak Cebic 2 yıl

Odedikten 1 hafta sonra puanim artmisti. Ardından kredi de verdiler kredi karti da. Halen puanlarim yerlerde

Serhat Serkan 2 yıl

3 ayda bir derken orasinida anlamadim desem 3 ay asgari odeyip 3 ay sonra toplumu oduyordunuz

Burak Cebic 2 yıl

Kredi kartı ve kredileriniz dışında eğer kredili mevduat hesabınız var ise, bunun faizini de her ayın 1 inde düzenli olarak yatırmalısınız.Örneğin kmh den 1000 TL kullandınız, 1 Nisan'da gelen faiz 50 TL ise bunu gecikmeye girmemek için mutlaka yatırın. Çoğu kişi bunu bilmediği için KKB puanı bu sebeple de düşebiliyor.
Bunun dışında 500 den 1000 puana hemen yükselmez. Tüm borçlar düzenli ödenir ise ortalama 1 yıl gibi bir sürede KKB puanınız kredi çekebilecek düzeye gelebilir.
Sicil affı bilmem ne tarzı çıkan haberler hikayeden ibarettir. Bankalar kendi sisteminde ne görüyor ise değerlendirmeyi ona göre yaparlar.

E

Sicil affı çıksa bile hiç bir banka kendini riske atmaz. Kendi içinde tuttukları sistemleri muhakkak var olduğunu ve oradan kendi derecelendirmelerini yaptıklarını düşünüyorum.

Batuhan Sabine 2 yıl

Öyle zaten. Her bankanın KKB sistemi var. Müşterilerin tüm ödemeleri görünür.

Eylem Eral 2 yıl

Sadece kredi kartı kullandığım şekli ile kredi notu aşağıdadır. Dediğim gibi 1-2 ayda yükseleceğini düşünmüyorum

com-c7sajlnskyt80k44hnvj.jpg

B

Bu not durumu ile çok kolay kredi çekebilirsiniz

Akın Sonturk 2 yıl

Kredi kartınız varsa faturalarınızı otamatik ödeme talimatı vererek kredi kartı ile ödeyin

M

imkansız 1000 puan yapman

Ç

şirket için aktif kredi aldığımız için biliyorum

Ç

1000 çıkarman için bir sene boyunca düzenli en az 750 tllik kredi veya kredi kartı ödemen

Ç

Kyk nın öğrenci kredisi bile etkiliyor

Ç

1000 Tl lik kredi alıcaksınız kefil göstererek onuda sonraki ay ödeyip böyle böyle 6 7 ayda istenen seviyeye anca gelir

Ç

Sürekli kredi başvurusu yaparsanız her başvuruda 50 puan sistem siliyor

Ç

Yanılıyorsun, her başvuru puan silmez. Başvuru sayıları kkb de ayrıca loglanır. Sadece onaylanan ve kullanılan krediler notu etkiler.

Onur Kazıcı 2 yıl

Onur Kazıcı hayır red edilenlerde etkiliyor. Bddk da çalışan finansçı arkadaşım var

Çağrıbey Kuncak 2 yıl

Başvuru yapılırsa demişsin ama. Her başvuru red veya onay olarak sonuçlanmıyor ki? Benim arkadaşım yok, kendim bankacıyım.

Onur Kazıcı 2 yıl

Ben yuzlerce kez basvuru yapiyorum. Halen de yapıyorum belki arada dalginliga gelip verirler diye. Puanim su an sifir olmali senin soylemene bakilirsa.

Serhat Serkan 2 yıl

Serhat Serkan şuan kaç puan

Çağrıbey Kuncak 2 yıl

3 tane Fatura ödeme talimatı ver. Bir tane vadeli hesap açıp üç beş kuruş içine koy kredi kartlarını da en az %51 ödemeye başla yükselişi gör

Y

Herkese tek tek teşekkür ederim. Çok sağolun. Öyleyse kredi kartı borcumu sıfırlayıp hesapta para tutalım. Sonra iki ay bekleyelim.

F

Elinizde yüklü miktar para varsa bir hesaba yatırın o zaman yükseliyor diye biliyorum

S

Mümkün değil

B