Kredi notumu nasıl yükseltebilirim?

Bankacı olan ya da bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Arkadaşlar oğlumun sağlık sorunu nedeniyle kredi çekmem gerekiyor. Ancak gördüğünüz üzere durum bu kadar vahim.
Kredi notumu en geç 2 ay içerisinde en kötü 1000 puana çıkarma şansım var mı varsa nasıl olur ?
Saygı ve sevgilerimle..

com-xhwz5lqjrdlmqhrr5ftr.jpg
Fatih Ogut
F
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
20
20 CEVAP

KRedi karti kullanip duzenli olarak ödemelisin ve ayrica 1-2 binlik krediler cekip onlarida öde. Ama bu sekilde kredi vermeyeceklerinicin kredi karti kullanmaya basla

Batuhan Sabine
B

Çok farklı değişkenlerin etkisi oluyor notun üzerinde. Ancak en belirleyici olan yükümlülüklerini(kredi kartı borcu, fatura, kredi ödemeleri vb.) yerine getirme performansın. Bu belirli bir düzen içinde hareket ettikçe notun da iyi bir hal alıyor. O yüzden kısa vadede(2 ayda) bahsettiğin yükseltme zor gibi gözüküyor.

Bankacı değilim ama fazlasıyla findeks notu inceledim. Performansa göre gelişimlerini takip ettiğim oldu. Bu bilgileri tecrübelerime dayanarak veriyorum.

Bu durumda sana önerim ise Findekse bağlı kalmadan gidip bankalarla konuşman. Belki daha yüksek bir faiz haddinden (riskli müşteri olduğun için) kredi ayarlama şansın olabilir.

Mert Kazancık
M

Göktuğ Atay

Bildiğim kadarı ile yeni başvuracağınız kredi, kredi kartları düşürecek. Düzenli ödemeler ise arttıracak.

Özgür Menteş
Ö

Aynen krediyi ödenmemis sayip puani dusurecekler odedikce puani arttiracak

Batuhan Sabine 7 ay

Kredi kartlarınız var ise asgeri değil toplam borçları yatırın. Ama findeks notuna bağlı kalmayın. Bankadan gidip puaniniza ve kredi cekememe nedeninize bakın. Bankalar artik varlık sirketlerinin borçlarını dahi sisteme eklediler. Mesela benim findeks notum 1860 ama 2009 dan varlık şirketine borç çıktı diye geçen hafta kredi alamadım. Borcu yatırdım bakalım takrar demeyeceğim. Inşallah halledersiniz..

Barbaros Daşkıran
B

Benim meblâğ büyük değildi fazla uğraşmadım. 9600 den 2800 e düşürdüler. Sanırım ödeme yapacaklara fazla indirim yapmıyorlar. 40.000 tl borcu olanları 2000 tl ye kapattıklarını öğrendim. Dedigim2 gibi artık bankalar da gördüklerinden ellerinde koz daha çok olmuş. Maas haczi, banka hesapları bloke herşey yapabiliyorlar..

Barbaros Daşkıran 7 ay

varlik sirketleri derken?

Burak Cebic 7 ay

Bankalar tahsil edilemeyen alacaklarını bu şirketlere %10-20 gibi bir meblağa satıyorlar. Bunlarda 1 liraya aldıkları dosyaları 500 liraya tahsil etmek için uğraşıyorlar. Yasal tefeci diyebiliriz.

Barbaros Daşkıran 7 ay

hacizlik felan olursan yada ödeyemeyenler icin gecerli yani bu

Burak Cebic 7 ay

2009 da üniversite döneminde finans bank go card almıştım. 750 TL limiti vardı sanırım.. Öğrencilik halleri ödemedim tabikide sonra asker vs. Girdi araya dedim ki bi kredi karti borcum vardı benim onu bi ödeyip kapatayım.. Sonra aradım finans bank ı borcun yok dediler.. Yani benden başka kimsenin bilmediği borcumu ödenme gibi bi durumu söz konusu dahi olamazdı.. İyi madem dedim aradan zaman geçti iskillenip tekrar bankayı, genel merkeze kadar aradım varlık yönetim şirketini devretmisler.. Borç 2.800 e falan fırlamışti kredi notumu epey düşürdü 1.300 lerde falan

Akın Sonturk 7 ay

Yeni kredi başvurusu, kredi kartı alışı 30-60 puan aralığında notunuzu düşürüyor. Yapabileceğiniz şuan için borçlarınız varsa kapatın ve 2 ay içinde bankada mevduat tutun. 2 ay için net bir şey söyleyemem ama 6 aylık süre içinde hesabınızda mevduat bulundurduğunuz sürece kredi notunuz kredi verecekleri derecede yükselecektir.

Ahmet Okumuş
A

Yanılıyorsun, mevduat tutmak kredi notunu etkilemez. Kkb sisteminde bankalar diğer bankalardaki mevduatları göremezler. Tek artısı mevduat olan bankada teminatlı kredi & kredi kartı vb. Kullanabilmek olur.

Onur Kazıcı 7 ay

bende bilgi edinirim burdan

Burak Cebic
B

Sadece asgari tutari odeyerek 500 puan geldiğini biliyorum.

Serhat AktaşEker
S

o nasil oluyo ne kadar zamanda

Burak Cebic 7 ay

3 ayda bir odeme yapardim ben 600 den 1100 e çıkmışti puan.

Serhat AktaşEker 7 ay

kac ay gibi bi surede ekstradan vadeli hesabiniz yafa krediniz varmi

Burak Cebic 7 ay

Odedikten 1 hafta sonra puanim artmisti. Ardından kredi de verdiler kredi karti da. Halen puanlarim yerlerde

Serhat AktaşEker 7 ay

3 ayda bir derken orasinida anlamadim desem 3 ay asgari odeyip 3 ay sonra toplumu oduyordunuz

Burak Cebic 7 ay

Kredi kartı ve kredileriniz dışında eğer kredili mevduat hesabınız var ise, bunun faizini de her ayın 1 inde düzenli olarak yatırmalısınız.Örneğin kmh den 1000 TL kullandınız, 1 Nisan'da gelen faiz 50 TL ise bunu gecikmeye girmemek için mutlaka yatırın. Çoğu kişi bunu bilmediği için KKB puanı bu sebeple de düşebiliyor.
Bunun dışında 500 den 1000 puana hemen yükselmez. Tüm borçlar düzenli ödenir ise ortalama 1 yıl gibi bir sürede KKB puanınız kredi çekebilecek düzeye gelebilir.
Sicil affı bilmem ne tarzı çıkan haberler hikayeden ibarettir. Bankalar kendi sisteminde ne görüyor ise değerlendirmeyi ona göre yaparlar.

Eylem Eral
E

Sicil affı çıksa bile hiç bir banka kendini riske atmaz. Kendi içinde tuttukları sistemleri muhakkak var olduğunu ve oradan kendi derecelendirmelerini yaptıklarını düşünüyorum.

Batuhan Sabine 7 ay

Öyle zaten. Her bankanın KKB sistemi var. Müşterilerin tüm ödemeleri görünür.

Eylem Eral 7 ay

Sadece kredi kartı kullandığım şekli ile kredi notu aşağıdadır. Dediğim gibi 1-2 ayda yükseleceğini düşünmüyorum

com-c7sajlnskyt80k44hnvj.jpg

Batuhan Sabine
B

Bu not durumu ile çok kolay kredi çekebilirsiniz

Akın Sonturk 7 ay

Kredi kartınız varsa faturalarınızı otamatik ödeme talimatı vererek kredi kartı ile ödeyin

Mustafa Gülbaş
M

imkansız 1000 puan yapman

Çağrıbey Kuncak
Ç

şirket için aktif kredi aldığımız için biliyorum

Çağrıbey Kuncak
Ç

1000 çıkarman için bir sene boyunca düzenli en az 750 tllik kredi veya kredi kartı ödemen

Çağrıbey Kuncak
Ç

Kyk nın öğrenci kredisi bile etkiliyor

Çağrıbey Kuncak
Ç

1000 Tl lik kredi alıcaksınız kefil göstererek onuda sonraki ay ödeyip böyle böyle 6 7 ayda istenen seviyeye anca gelir

Çağrıbey Kuncak
Ç

Sürekli kredi başvurusu yaparsanız her başvuruda 50 puan sistem siliyor

Çağrıbey Kuncak
Ç

Yanılıyorsun, her başvuru puan silmez. Başvuru sayıları kkb de ayrıca loglanır. Sadece onaylanan ve kullanılan krediler notu etkiler.

Onur Kazıcı 7 ay

Onur Kazıcı hayır red edilenlerde etkiliyor. Bddk da çalışan finansçı arkadaşım var

Çağrıbey Kuncak 7 ay

Başvuru yapılırsa demişsin ama. Her başvuru red veya onay olarak sonuçlanmıyor ki? Benim arkadaşım yok, kendim bankacıyım.

Onur Kazıcı 7 ay

Ben yuzlerce kez basvuru yapiyorum. Halen de yapıyorum belki arada dalginliga gelip verirler diye. Puanim su an sifir olmali senin soylemene bakilirsa.

Serhat AktaşEker 7 ay

Serhat AktaşEker şuan kaç puan

Çağrıbey Kuncak 7 ay

3 tane Fatura ödeme talimatı ver. Bir tane vadeli hesap açıp üç beş kuruş içine koy kredi kartlarını da en az %51 ödemeye başla yükselişi gör

Yasin Gülmen
Y

Herkese tek tek teşekkür ederim. Çok sağolun. Öyleyse kredi kartı borcumu sıfırlayıp hesapta para tutalım. Sonra iki ay bekleyelim.

Fatih Ogut
F

Elinizde yüklü miktar para varsa bir hesaba yatırın o zaman yükseliyor diye biliyorum

Sena Gucuk
S

Mümkün değil

Burak Akben
B