Mahkemeye gitmeden şikayetten vazgeçtiğimi nasıl bildirebilirim?

Esimin ailesi ve benim ailem birbirlerini darp etti ve gidip ailemden sikayetci olmuslar. Onların yüzünden yuvam yıkılıyordu Neyseki Allahtan eşim evine dönüp ben sikayetci olmucam mahkemede dedi ama kaynanam olucak. Ve ben esim mahkemeye katilmak istemiyoruz cunku tekrar iki aile adliye koridorlarinda kavga etcekler olan gene bize olcak. Esim mahkemeye gitmeden sikayetci olmadigini nasil belirtir. Simdiden tesekkür ediyorum.

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Şikayetçi olup olmama durumu zaten olay esnasında gelen polislere beyan edilir. O aşamada olmadıysa sonrasında bir işlem yapmasına gerek yok. Dosya kapsamında bilgisine başvurulmak için mahkemeye çağrılırsa bir avukata başvurun. Yazılacak bir dilekçe ile dosyadan vareste tutulmayı talep etsin. Tekrar geçmiş olsun. Başka bir husus var mıdır?

D

Çok teşekkür ederim avukata başvurmak için o kadar kötü zamanimiza denk geldiki bu olay maddi durumumuz buna müsait degil nasıl olucak bilmiyorum sikayetci olmuslar ama esim pisman oldu sikeyetinden vazgececek. Ama mahkemede ayni olaylar olucak diye korkyyoruz cikmak istemiyoruz

M

Eşiniz daha önce şikayetçi olmuşsa ve dosya savcılığa intikal etmişse bulunduğunuz il adliyesine giderek dosyanın içine şikayetten vazgeçme beyanı koydurunuz.

Doğukan Vursun 6 yıl

Tamam çok tesekkur ederim Allah razı olsun sizden vazgecme beyanin suresi varmi olay 1 hafta oldu

Murat Pektaş 6 yıl

Meltem Damla Güney süresi yoktur hanfendi.

Doğukan Vursun 6 yıl

Çok teşekkür ediorum

Murat Pektaş 6 yıl

Adli Yardım talebinde bulunursanız size avukat sağlanacaktır zaten.

Naz AyDın 6 yıl

Sikayetten vazgeçme beyanı yazılı verin

A

hakime e-mail atin

M