Öğrenciye tokat atan öğretmeni kim cezalandıracak?

Merhaba arkadaşlar. Bugünki gönderim bilimle ilgili olmayacak. Bir sorunumla alakalı. Ben tenefüste iken bir öğretmen suçsuz yere bana tokat attı. Ama harbiden suçsuzum. Tokat atan hocanın yanında nöbetçi öğretmen vardı. Ona söyledim , "hadi git sınıfına, durma burada" diyerek bana kızarak beni sınıfıma gönderdi. Sonra müdüre gittim ve olayı anlattım %100 ben mağdur olmama rağmen "seni çağırırız konuşuruz" dediler ve çağırılmadan okul bitti. Yani müdür sessiz kaldı. Sonra aileme söyledim "hocadır, hakkıdır yapar" dedi. Sessiz kaldılar. Ve ben suçsuz yere sert bir tokat mağduru olarak ortada kaldım. Ve haksızlığımı şikayet edebileceğim hiç bir mercek yok. Sonra "öğrenciler niye okulu sevmiyor" tabikide sevmez. Yarın sigara içmeyen biri olarak ilk sigaramı gideceğim tuvalette içeceğim. Merak edenlere olayı anlatabilirim . (Sigara içmedim, tavsiyeleriniz sayesinde )

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
22
22 CEVAP

Kardeşim öncelikle sigara içme. Bugüne kadar içmemişsin ne güzel ağzına bile sürme. Olanlar ağırına gitmiş, bir terslik yapmak niyetindesin ama başka bir illegal yol seç kendine. Ama sigaradan uzak dur. Büyük bir hata çünkü.

M

Sigara içtiğinde tokat attığına pişman olmuyacak

M

Türk milletine gereken çelik gibi bir irade diyoruz sen saçma sapan işler peşindesin içsen nolcak tokat olayı zamandanmı silinecek? Olayı anlatırsan yardımcı olabilirim

A

Şimdi ben 5. dersten önce ki tenefüste tuvalete girmiştim. Tuvalette tek ben vardım. Tuvalette işimi hallettim. Ellerimi yıkıyordum. Sonra tuvalet birden iki tane sınıfın erkekleriyle doldu. Ama ben o iki sınıftanda değilim. İşte ışığı kapatmışlar salaklar. Kapıya yöneldim. Kapı kolunu tuttum tam açacakken kapı dış taraftan açıldı. Karşımda hoca'yı gördüm. Bana "siz ne biçim adamlarsınız lan" diye bağırarak yüzüme tokatı yapıştırdı. Başım o an döndü. Ve ilk 4 saat boyunca çok sızladı. Sonra koridorda hocama (kendisini bugüne kadar hiç tanımıyordum ve dersime hiç girmedi) "hocam ben suçsuzum, bana niye vurdunuz ?" dedim yanağımı tutmuş bir şekilde. Sonra o da bana "çekil karşımdan ayağımın altına alırım" diye bağırıp beni kovdu. Sonra zaten nöbetçi öğretmene söyledim o da takmadı .

Mete çetin 6 yıl

Hacı sen niye kendine zarar veriyon. Herifin lastiğini indir, arabasını çiz, yok yürüyerek gidiyorsa çıkışta su balonu at al öcünü .

Yiğit Ozkas 6 yıl

Ayrıca kendisi beden hocası. Ben 3.kattayım. Kendisinin alanı ilk kat .

Mete çetin 6 yıl

Arabasını anahtarlık ile çiz işaret bırak el resmi falan çiz

Muhammet Veyseli 6 yıl

Lisede tokat yediğim bir hocayı takip ettim evini buldum. Apartmana girip ayakkabısını buldum kapının önünde duruyordu. Aldım çaktırmadan dışardaki çöp kutusuna attım. İçim ancak öyle soğumuştu.

Mustafa Kahıgan 6 yıl

Bence git ve ''Bana neden vurdunuz? Ben bir şey yapmamıştım. Olayın aslı şuydu, sizi affetmeyeceğim. Lanetullahu aleyhim!'' de. Dalga geçmek için söylemiyorum, eğer dindar biriyse böyle yap, pişman olacaktır. Veya bunun yerine milli eğitim müdürlüğüne dilekçe yazarak hocanın uyarı cezası almasını sağlayabilirsin belki.

O

Ben böyle bir durum yüzünden şikayette bulunmaya gitmiştim milli eğitim müdürlüğüne. Eğer bulunduğun ilde ilçede varsa milli eğitim müdürlüğü git ve şikayette bulun dilekçe yaz. Hakkını ara peşini bırakma zaten çok üsteler ve ciddi olduğunu gösterirsen ürker ve herşeyi yapar seni vazgeçirmek için

M

Darp raporu alsaydın o zaman ... Yapabilegin hiçbir şey kalmamış

N

Kardeşim git BİMER'e ver gereğini yapılır.

F

Hiç okulda samimi olduğun bir hocan varmı varsa onla paylaş

H

okul bitince sen de adamı döv... Ciddiyim...

lise bitti, 3 tane hocamı kuytuda haşat ettim. Gıklarını çıkartamadılar. Şikayetçi olamadılar kanıtlayamayacaklarını biliyorlar çünkü.
Neden? Okul yönetimi hakkımı savunmadı, ailem hakkımı savunmadı diye. Neden? Mağdur olarak yaşamak istemiyorum diye.

intikam soğuk yenir. Git bi salona, kick boks ya da boks çalış. Evine vs... Giderken bi kuytuda indir.

R

Okçuyum zaten bu yazda spor salonuna gitmeyi planlıyorum .

Mete çetin 6 yıl

okçuysan kolların yeterince geniştir. Sağlıklı yumruk atma üzerine bi iki ders al. İyi vurmak için değil. Lif zedelenmesi olmasın diye

Recep Yahsi 6 yıl

BİMER'e yaz, hocaya soruşturma açılır. Ayrıca suçlu da olsan dayak atamaz. Disipline gidersin. Yönetmeliğe göre cezan neyse verilir. Arkasını bırakma derim.

M

Rehberlik öğretmeni yokmu onlar bu konuda hassas ve yardımcı olurlar

C

Vede müdüre git şikayet etmek için nereye gitmem gerekiyo diye sor ilçe eğitim müdürlüğünemi yoksa il eğitim müdürlüğünemi gideyim yada bimeremi yazayım de ilgi alaka değişir

C

Tokatın cezasını kendine zarar vererek mi karşılamayı düşünüyorsun? İki-üç gereksiz için buna değer mi?

Y

https://www.ombudsman.gov.tr/ Senin adresin burası.

M

Türkiye'nin en özverili çalışan kurumlarından bir tanesi, emin ol.

Matthew Yantiri 6 yıl

Bak ne diyorlar: Okul, hastane, valilik, belediye gibi butun kamu idareleri ile yasadigin sorunlar icin bize basvurabilirsin.

Matthew Yantiri 6 yıl

Matthew Yantiri Ama bu kurumun yaptırım yetkisi yok. Yalnızca, kuruma tavsiye veriyor.

Mustafa Grünberg 6 yıl

Mustafa Bengi Evet, öyle fakat orta yol bulunmadan dosya kapatılmıyor.

Matthew Yantiri 6 yıl

Avrupai devletlerin bile kıskandığıT. C. kurumu

Matthew Yantiri 6 yıl

Sen tokat yemişsin hocanın biri kafamda bardak kırıp tekme tokat daldı şikayet ettim okul benim hakkımda soruşturma başlattı okuldan atılacaktım sonra şikayetimi geri çektim de kınama verdiler sene sonunda kaldırdılar ama sakın öyle ben haklıyım deme okul birleşir sana karşı okuldan ayrılmak zorunda kaldım sırf bu olay yüzünden sineye çek sonuçta öğretmenliği beceremeyen bir adamla muhattap olmuşsun

B

Önerileriniz için teşekkür ederim. Adaleti yasal olarak değil, kendim sağlamayı düşünüyorum. Yani suç bir şeyler yapacağım. Şuan arabasını gözetliyorum. 2-3 hafta sonra gözlemlerim sonucu arabayı spreyleyip, spreyin ortasını anahtarla kazıyacağım .

M

La yaparsan resmini atarmisin

Berke Gokbayrak 6 yıl

Cikmaz kalemle ciz

Berke Gokbayrak 6 yıl

Ben de senin gibiydim otoriteye karşı koyuyosan sonuçlarını göze alacaksın ben okuldan atıldım ama mutluyum en azından

Mazlum Girginler 6 yıl

yapma öyle şeyler.

M

Niye

Mete çetin 6 yıl

başın derde girer, gören olur kameraya çeker... Sonra birken derdin 5 olur.

Melody Aytas 6 yıl

git biraz oyun oyna. Sinirini at geçer. Merak etme.

Melody Aytas 6 yıl

Yav bunun geçerimi var hakkını aramak varken öylece içine mi atsın

Berke Gokbayrak 6 yıl

internet üzerinden bimere yazın şikayetinizi onlar ilgilenirler arkadaşım

M

Direk bimere şikayet et. Yapılanın arakasında dur. Maaş kesilmesinden sürgüne kadar yolu var. Şahsen arkadaşım bu sekilde sikayet ettiğinde hocanın 3 aylığı kesilmişti.

İ

Kardeş polise sakın şikayet etme senin hakkındadır disiplin soruşturması açılıyor

B

Bimere basvur kesin çözüm

E

Türk dediğin kin tutar. Öcünü al

A