Özel hastanede çalışıp yüksek lisans yapılabilir mi?

Merhaba arkadaslar özel hastanede çalışıp yüksek lisans yapılabilir mi (hemşirelik alanıyla ilgili)

S
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
12
12 CEVAP

Neden yapılmasın, yeterki 4 dönemde dersleri, 2 dönemde de tezi verebilin...

B

Inşallah öyle olur

Sibel Çakirgöz 2 yıl

özelde hemşireleri maalesef ki çok fazla çalıştırıyorlar. Bir çok hemşire arkadaşım var bundan muzdarip. Tabi çalışma saatlerini ayarlayabilme imkanınız varsa yapılabilir.

T

.
Köklü bir hastane olursa ıyı olur ; bazı özel hastaneler sıkıntı çıkarabiliyor ders saatine uygun çalışma saatini ayarlayabilme konusunda ..

E

Zamanı ayarladik diyelim dersler, nöbet vs yürütülebilir mi acaba onu bilemiyrm

Sibel Çakirgöz 2 yıl

. Yapan tanıdıklarım var. Bu senin bünyene bağlı. Ben intern'lük dönemimde bile nöbetten çıkınca derse girmem gerekiyordu ; ama bünyeme ağır geliyordu , bayılacak gibi oluyordum. Tamamen senınle alakalı yani.

Emir EfeMete 2 yıl

Bakalım artık cokta dayanıklı biri degilim ama

Sibel Çakirgöz 2 yıl

Bir yerden başlamak lazim

Sibel Çakirgöz 2 yıl

. Bir süre sonra alışılır elbet ; başarılar ...

Emir EfeMete 2 yıl

Sağlık meslek lisesinden sonra lisansı çalışarak bitirdim, gerçekten istiyorsanız ve hastaneniz de buna az buçuk elverişliyse neden olmasın

E

Büyük başarı gerçekten

Sibel Çakirgöz 2 yıl

Bende özelde yeni baslaycgm

Sibel Çakirgöz 2 yıl

Fazlaca korkuyla ama

Sibel Çakirgöz 2 yıl

İsteyin ve pes etmeyin gerisi gelecektir

Elif Özmenn 2 yıl

Ben yapiyorum Sibel Çakirgöz

S

Yapmalimiyim peki

S

Itiraf edeyim cok cok yorucuydu. 24 nobetinden cikip derse gidiyordum aksam 6 ya kadar ders devam ediyordu benim uyumam saat aksam 8 i buluyordu. Ama güzel kesinlikle firsatin varsa yapmalısın. Cok sukur ders donemim bitti simdi tez donemindeyim. Sibel Çakirgöz

S

Olur olur bal gibi olur

M

Umarim

Sibel Çakirgöz 2 yıl

Kendim yapacağım için biliyorum

Mustafa Irgat 2 yıl

Ya çok ozendim şimdi darısı benim başima Sultan Basaran

S

İnşallah canim Sibel Çakirgöz

S

Mrb Siz azimli ve kararlı olun. Rahatlıkla yapabilirsiniz. Gün gelir faydasını görürsünüz. Bol şanslar. Rabbim gönlünüze göre versin.

K

Merhaba ben de bir şey sormak istiyorum ben beslenme ve diyetetik öğrencisiyim 3.sınıfa geçtim bizim sınavlarımız iki yılda bir oluyor bu sene sınava gireceğiz insallah ama bizim için en zor dönem 3.sınif bu yuzden bu sene kpss ye pek agirlik vermem ama yinede çalisirim en azindan bir puanim olsun ama bu benim atanmama yetmez tabikide okulu bitirdikten bir sene sonra kpssye bir daha anca girebilirim ama ben akademisyenliği çok istiyorum ayni zamanda hastanede danisanlarimada yardimci olmak istiyorum. Bu yuzden hem kpss hemde alesle yds yi iyi yapmam gerekiyor sizce bu üç sinavi ayni anda götürülebilir mi ve hem hastanede çalisip hem de akademik olarak ilerlenilebilir mi yani hem diyetisyen olarak calisip hemde akademisyen olabilr miyim

Melek Dönerer 2 yıl

Mrb melek hanım. Öncelikle bence Kpss olayı için henüz erken. Yine ders çalışın ama tamamen ağırlık vermeyin. Ders notlarınızın yüksek olması büyük avantaj olacaktır. Seneye Ales sınavnada zaman ayırınız. En çok ne olmak istiyorsanız ona karar verin. Mesela Hastanede zor olur derseniz diyetisyenlik üzerine işyeri açıp gerekli şartları yerine getirerek akademik kariyer yapabilirsiniz. Siz azimli olun inanın zamanla birçok şeyi basarırsınız. Bol şanlar.

Kasım Baykurtan 2 yıl

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için .

Melek Dönerer 2 yıl

Rica ederim. Yolunuz açık atiniz aydınlık olsun.

Kasım Baykurtan 2 yıl

Teşekkürler amin insallah Kasım Baykurtan

Sibel Çakirgöz 2 yıl

özel hastane de çalışıyorsanız yüksek lisansı da özel de yapın rahat olur

E