Ses kaydını yazıya çevirme programı var mı?

Arkadaşlar merhaba. Ses kaydını metine dönüştürebilecek bir program ya da uygulama var mıdır? Anlık konuşmayı dönüştürenler var fakat elimde uzun ders notları var ses kaydı şeklinde tek tek yazmak mümkün değil bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var acilll

B
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Hocam bende çok aramıştım. Yok maalesef en azından bedava yok. Birde Türkçe yok. İngilizce olsa voice to text diye aratinca cikiyor bir sürü program

Ö

Google ın vardı bildiğim

E

hocam bu tarz ses kayıtları genelde ucret karsılıgı yapılıyor gercekten cok zahmetlı bır ıs desıfre dıye gecıyor

G

Dikte programları var, çoğunlukla ücretli ama arattırdınız mı google 'dan hiç?

M

Başka bir telden klavye mikrofonunu açıp, ses kaydını da diğer telden açarak belki telefona yazdırabilirsiniz sürekli konuşarak yazıyorum ordan esinlendim

D

2 yıldır falan deşifre ile uğraşıyorum. Böyle bir program türkçede yok ne yazık. Ama yazı yazışını hızlandırabilecek. Dinlerken durdurma, geri alma, ileri alma gibi işlemleri wordden çıkmadan yapabileceğiniz programlar var.

E

Metin 2

S

En sağlıklısı iOs işletim sistemine sâhip bir cihazda sesli yazdırmak.
Eski bir iPad ya da iPhone bile olur.
Cihazınız yoksa ve bir arkadaşınızda varsa kendinize mail atmak üzere yazdırabilirsiniz.
Ya da ses dosyasını başka bir kaynaktan cihaza dinletip mail atarsınız.

E

Dostum harici bir tabletten yada telefondan googlenin sesli tercume ekranini ac tabletten pc ye dinlettir olsun bitsin )

S

iphone da var. Dikte den dinlet türkçe anlıyor ve yazyor. Sonrasında mesajı kendine mail atarsan bilgisayarda kullanabilirsin.

R

Diğer arkadaşlarım bahsetmiş, klavye mikrofonundan sesini metin gibi çeviriyor. İmla, noktalama ve ufak hataları düzeltmek sana kalmış.

E

Gorme engelliler okulunda kullandigimiz pahali bir alet var, kitabi koyuyorsunuz hem okuyor hem okudugunu mp3 olarak kaydediyor. Kabartma yazi olmayan kitaplari gorme engelli ogrenciler dinlesin diye. Yakinlarinizda boyle bir okul varsa rica edebilirsiniz. Benim calistigim gorme engelliler orta okuluydu.

Ş

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsm.speech2text

M

Pardon yanlış anlamışım hazır sesten bahsetmişsin. Bu uygulamayı bir yerde açıp konuşma metinlerini başka bir yerde açıp denesen belki biraz işe yarayabilir.

Murat Haydar 10 ay

Böyle bir program var başlangıç için pratik olmayabilir ama zamanla alışılır diye düşünüyorum. Aynı zamanda ingilizce çevirisini yapıyor ve çeviri oldukça başarılı. Google tabanlı bir deneyebilirsin. Cümle cümle okuyup işlem bittiğinde kopyalayıp not defteri vb uygulamalara kaydedebilir ve çıktısını alabilirsin.

M