Suç duyurusunda bulunmanın masrafı ne kadar olur?

Savcıligida suç duyurusunda bulunmayi dusunuyorum calistigim kurumu vermedigim istifayi sgk ve mebe verdikleri icin. Mudafi talep etmemeyi dusunuyorum maddi gucum olmadigi icin. Dava ve mahkeme masrafi ne kadar olur? İş mahkemesine. Versem ne kadar olur ek olarak onuda merak ediyorum. İs mahkemesine nasil basvuru yapilir ?

Talha Cubukci
T
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Senin adına vermişlerse hem işe dönüş hem de evrakta sahtecilikten dava edebilirsin

Cemil Bayaslan
C

Masraf? Maddi olanagim yok sonucta issizim artik. Dava masrafi cikmasin?

Talha Cubukci
T

Evrak konusu cumhuriyet savcisina dimi?

Talha Cubukci
T

Maddi imkanın yoksa baro sana bir avukat tayin eder ama dava masrafı çok tutmaz. Ben avukat değilim sadece evrakta sahteciliği de unutma diye hatırlatmak istedim avukat arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir ama dava masrafı pek bir şey tutmaz.

Cemil Bayaslan
C

Tayinde etse ucretsiz deil anladigim kadariyla avukat.

Talha Cubukci
T

Hayir ücretsiz diye biliyorum

Cemil Bayaslan 1 yıl

Maddi imkânın yoksa ücretsiz avukat veriliyor. Kardeşimden biliyorum.

Birsen Eskioğlu 1 yıl

Herkes farkli seyler soyluyor. Supheli durumundaysan 1sefere mahsus ifade icin veriliyor diyen var, bence bana eninde sonunda avukat konusu ucret getirir riske girmeyip mudafi talebinde bulunmadan yapmayi dusunuyorum

Talha Cubukci 1 yıl

Soru kime

Talha Cubukci 1 yıl

Bilen biri varsa yani

Güven Kit 1 yıl

Cemil bey adli yardımdan bahsetmiş adli yardımda vekalet ücreti ödenmez ancak dava masrafları mahkeme kendisine sunulan adli yardım talebini kabul etmezse başvurucu üzerinde kalır. Barolar adli yardımı maddi açıdan çok zor durumda olanlara veriyor ve genellikle çalışan ya da çalışabilecek durumda olan kişilere verilmiyor. Avukatlık ücretini ne zannediyorsunuz bilmiyorum ama atla deve değil. Tabiki davanızı kendiniz takip edebilirsiniz bu durumda da dilekçe yazımı konusunda bir avukattan destek almanız faydalı olur.

Ajda Tanrıtanır
A

Bu atla deve değil yorumu talihsiz bir yorum olmuş. Miktarın durumundan once kişinin odeyebilicek durumu olup olmadigi önemlidir. Ve yeni bir bilgi geldi galiba mahkeme süreç sonrası kabul yada red durumuna dondugunde iş gene demek uzerine kalabiliyor ucret müştekinin. Bu durumda mudafi talep etmememin yine mantıklı bir karar olduğu teyid oluyor. İşten usulsuz atildigim icin acicam davayi zaten evrakta sahtecilikle sozlesmemin feshi. İşsiz kalmisken nereden karsilanacak.

Talha Cubukci 1 yıl

Sorununuz için herhangi bir avukatla görüşüp ücret sordunuz mu Talha bey? Kişinin durumu yeterli olmadığı için adli yardım var. Adli yardım koşullarını taşımıyorsanız vekalet ücreti ödeyebilecek durumdasınızdır. Kaldı ki özellikle iş davalarında çoğu meslektaşımız işçilerin durumunu bildiği için ücretini yargılama sonunda kazanılan paradan tahsil eder ya da taksitlendirme yoluyla müvekkiline yardımcı olur. Peşin hükümlü olmanın kimseye faydası olduğunu düşünmüyorum.

Ajda Tanrıtanır 1 yıl

Işten atildim anlattigim şekilde dava konusuda bu olacak ve gelirim yok su an yeni bir işe girene dek. Sen calisabilcek durumdasin demelerinin ne onemi var ki. Borclandiktan sonra. Neyin pesin hukmu onu anlamadim? Sen önünü kiş tut birak yinede yaz gelsinin bir zarari yok. Onun disindaki hersey risk olabilir :)benim mantigima gore elimde pesin param varsa birsey alirim yoksada beklerim almam taksit falan bilmem

Talha Cubukci 1 yıl

Tam olarak bundan bahsediyorum. Yaşadığınız şehirde mutlaka size yardımcı olacak bir avukat bulursunuz. Kendiniz de dosyanızı takip edebilirsiniz ama iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Adli yardım konusunda da şansınızı deneyin belli olmaz, belki bulunduğunuz yerdeki baro yardımcı olur.

Ajda Tanrıtanır 1 yıl

Kesin bilgilere gore hareket edicem herkes farklı seyler söylüyor ajda hanım.

Talha Cubukci 1 yıl