Üst solunum yolu enfeksiyonuna doğal ne iyi gelir?

Yardımınıza ihtiyacım var. Kızım 6 aylık daha bir hafta önce idrar yolu enfeksiyonu sebebiyle 10 gün antibiyotik kullandık. Dün hastalandı. Bugün doktora gittik. Üst solunum yolu enfeksiyonu teşhisiyle doktor bir antibiyotik daha verdi. Daha bir hafta önce kullandık dedim olsun bişey olmaz dedi. Bu sefer kullanmak istemiyorum. Ek gıdaya yeni geçiyoruz. Yoğurt suyu ve ıhlamur dışında ne verebilirim. Kızım aşısız bu arada.

Özlem Atılgan
Ö
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Elma kabuğunu beş dakka kaynatıp ilitip verebilirsiniz ben 6 aylıktan once de vermiştim kizima. İyi geliyordu öksürüğe hiriltiya

Emine Karadeli
E

Sarımsak pişir yedir doğal antibiotik

Nihal Recai
N

Nasıl pişirmeliyim suda haşlama olur mu acaba

Özlem Atılgan 11 ay

Yarim çay bardağı süte üç dört diş koyun sadece bir taşım kaynasın sütü de içirin

Nihal Recai 11 ay

Süt/laktoz alerjisinin olup olmadığını bilmediğimiz ve ek gıdaya henüz geçmediği için tehlikeli bir yol olmaz mı? Sarımsak hangi aydan sonra veriliyor tam bilmiyorum da fırın çalışırken tabanına bir baş sarımsağı soymadan bırakın. Bi 20 dk içinde yumuşar. Siz bol bol tüketin. Süt ile bebeğe de geçer inşallah. Allah şifa versin.

Merve Anik 11 ay

Siz soğan-bal tüketin. Sarımsak tüketin. Bebeginize de papatya çayı icirin. Günde iki sefer... Siz de papatya çayı için. Bol bol emzirin.

Seher Bulet
S

Papatya çayı enfeksiyona iyi mi geliyor seher hanım?

Hatice Özçakmak 11 ay

Papatya çayı idrar yolları enfeksiyonu için önerilir genelde.

Merve Anik 11 ay

Papatyayı kaynamış suya koyup buğu gibi buharını çekince sinüsleri çok güzel boşaltıyor. İbrahim Saraçoğlu'nun bir tavsiyesinden denedik biz de. Üst solunum yollarına da çok iyi geliyor. Tavsiye ederim.

Selma Alerik 11 ay

Papatya enfeksiyonu atar vücuttan. Bu idrar yolları için de, gözlerdeki arpacık gibi, ya da iltihaba bağlı capaklanmalar için de, aklınıza gelebilecek enfeksiyonlar için geçerli hamdolsun. Aynı zamanda bebeği rahatlatır ve uyumasina da yardım eder biiznillah.

Seher Bulet 11 ay

Bunları öğrendiğim çok iyi oldu teşekkür ederim. Bizim köyde papatya çok olur kurutsam nasıl muhafaza edebilirim acaba ?

Hatice Özçakmak 11 ay

Allah razı olsun hepinizden

Özlem Atılgan
Ö

Çocuğunuza hiçbir şey yedirip icirmeyin siz bol bol soğan sarımsak yiyin süt ile çocuğa geçer. Daha 6 aylık bu söylenenlere belki dokunabilir, bebeğin alerjisi olabilir dikkat edin. Gecmis olsun .

Nurcan Beşeli
N