Varşova'da lehçe bilmeyen birinin iş bulma olasılığı var mı?

Herkese merhaba. Varşova da okumak amacım. Aylık bir öğrencinin ortalama ne kadar bir gideri olmakta ve lehçe bilmeyen birinin iş bulma imkanı nasıldır yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

Çağın Susatan
Ç
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
5
5 CEVAP

Harcadigin para senin giderlerine bagli. Ben wroclawdayim. Harcadigim aylik parayi soyleyince insanlar inanmiyor

Emre Dinc
E

Benim merak ettiğim asgarı olarak standart yaşam giderleri ne kadar tutabilir, içki veya sigara kullanmıyorum. Mesela yurtta kalıyorum diyelim yeme içme ve ulaşım ile beraber...

Çağın Susatan 2 ay

Aynen 1000 gider. Ben 600 eve veriyorum hersey dahil. 200 aylik ortak alisveris yapiyorum ev arkadasimla. Aylik ulasim 40 zl denk geliyor. Geri kalani abur cubur falan gidiyor.

Emre Dinc 2 ay

Emre Kayaoğlu aylik mi haftalik mi 200zl kanka ayıptır sorması?

Burak Hepşen 2 ay

Benim maximum 1400 civari oluyor spor alkol dahil

Burak Hepşen 2 ay

Burak Hepşen aylık yazmış ya kanka sen şimdi diyorsun nasıl ben haftalık yapıyorum 200, ekonomi kanka ekonomi. Gerçi arkadaşlar belli ki bölüşüyor 200 ona düşüyor

Ersin Soral 2 ay

Varsova icin ortalama 1300-1500 arasi derim ben... 1500 rahat hatta... Kendi adima...

Özgür Kesler
Ö

Kardeşim her hafta club yok bar dolanırsan 2000 bin zloti bile yetmez açıkcası. Ama yok kendi halimde bir adamım dersen evet 1000 zlotiye bile yaşayan var yurtta kalmak gayedesiyle. Ki yaşayan arkadaşlarda yazmış zaten. Ama sen mekan mekan dolanırsan 2 bile zor yani. Evde kalırsan keza öyle yetmez. İş konusuna gelincede kardeşlik dil yoksa gerçekten çok zor bulmak. Ama arayıp nasibini kovalamak senin elinde tabi.

Ersin Soral
E

Anladım 1000 zloty yetebilir gibi yurtta kalınırsa anladığım

Çağın Susatan 2 ay

masrafların çoğu konaklamaya gidiyor. Devlet ünisi yurdu 450 lira, özel yurtlar 700 lira civarı. Evde konaklama olursa oda başına 1000 lira civarı. 100 lira ulaşım 25 lira kontör. Kalanı nasıl yaşadığınızla ilgili. Market alışverişi bizden daha ucuz yani kendiniz pişirirseniz bize göre daha uygun. Dışarda 1 döner 12 13 lira. Ortalama menü yemek 25 30 lira. Öğrenciler genelde yurtta kalıp 1500 lira civarı harcıyorlar ama bol bol gezip eğleniyorlar

Çağrı Nazlı
Ç

O zaman tahminen 1000ile 1200 tl ile geçim sağlanabilir gibi gözüküyor

Çağın Susatan
Ç