Vestel televizyonumun ekranın ortasında çizgi var, garantisi bitti

Arkadaşlar Vestel marka televizyonumun ortasında gördüğünüz gibi bir çizgi oluşmuş durumda. Yazın da aynı durumdan dolayı servisi çağırmış ve tamir ettirmiştim ama bir kaç ay içinde tekrar aynı sorun oluştu ve bana tv 'nin garantisinin bittiği söylendi ve tv fiyatını aşan bir fiyat istediler. Yani demem gereken şu ki herhangi bir hak talep edebilir miyim sonuçta aynı sorunu hal etmemiş gözüküyorlar. Yolu yordamı bilen arkadaşlar yardımcı olsa çok sevinirim.

com-9otucq097xbj0swox00x.jpg
F
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

Ilk problemi garanti dahilinde yaptirdiysaniz ve nuksettiyse garanti bittigi icin ucret talep edebilirler. Yok hayır ucretli bir sekilde yaptirdiysaniz zaten tamir edilen parca uzerine en az bir yil garanti vermek zorundalar. Bende de ayni sorun oldu, garanti devam ediyordu, kavga döğüş yeni tv aldim.

U

İlk problemi garanti dahilinde yaptırdım. Yani başka bir sorun olsa Tamam derim de aynı sorun olması zoruma gitti demek ki adamakıllı yapmamislar.

Fayık Yancı 6 yıl

Vallahi benim de yapamadilar, tv hazir diye getirdiler actim 3 gun sonra gene ayni sorunla karsilastim. Sonra ben epey olay cikardim hatta isi tehdite bile getirdim. Cunku salak yerine koymaya kalktilar beni. Sonra gittim yeni tv aldim. Daha dogrusu vermek zorunda kaldilar. Genelleme yapamam tabiki ama servisler cogu zaman cakallik yapiyor..

Umut Yarısı 6 yıl

Parça değişimi yapıldıysa en az 6 ay garanti vermek zorundalar galiba elinizde belgeler bulunuyor mu

Doğukan Aytaç 6 yıl

belge yok ama müşteri hizmetlerinde kayıtlar mevcut

Fayık Yancı 6 yıl

Şansınızı deneyin kabul etmezlerse isteyin kanıtlarla birlikte tüketici hakem heyetine başvurup para iadesi isteyin

Doğukan Aytaç 6 yıl

Ben bütün beyaz eşyalarımı Vestel’den aldım bir sene içinde 3 buzdolabı değişti son değişen buZdolabımın sonrada bir parçası değişti ve hala buz yapmaya devam ediyor. Çamaşır makinam yürüyor ve çok ses çıkardığı için bir parçası değişti son olarak bulaşık makinamın açma kapama düğmesi çalışmıyor. Artık servis aramak istemiyorum hepsinden nefret ettim daha bir yıllık hepsi aldığıma alacağıma pişman oldum

B

Benım de vestel televızyonum var. Aynı sıkıntı bende de vardı. Eskısını alıp yenı tv verdıler ancak bır ay gecmeden bunda da cıktı aynı sorun:/ vestel

H

Nasıl ya? Garanti varken yaptırdığında garanti bitse dahi o tamir edilen şey tekrar sorun çıkarırsa garantisi oluyor diye biliyorum. Düzgün anlatamadım ama tamir edilen şeyin tekrar belli süre garantisi olması lazım.

M

Vesteli bilmem ama yan ürünü olan Regal çok iyi buzdolabı ve çamaşır makinesi gayet güzeldi. Bir sorun olduğunda vestel gelip yapıyor bence tekrar para istemeden yapmaları lazım. Buzdolabı kapağı çatlamıştı garanti kapsamında yaptılar. Yeni kapağında ayrıca garantisi vardı. Yani tamir ettiklerinde tekrar garanti oluyor diye biliyorum iyice bi soruşturun. Olmadı çirkeflik yapın.

M

Televizyonum yok mutluyum teşekkürler

F

Bende de bu var ama hiç açmadım

com-7bor9ymyw4h9vvedkgt7.jpg

Eser Alpoğlu 6 yıl

Pikselin patlamış. Yi bi tamirciye götürürsen yapar. Ama mahalleseki televizyoncular yapamaz

Ö

Normal tamirciler yapabilir mi

Fayık Yancı 6 yıl

Normaller yapamaz. Servisler filan yapabilir. Küçük bir işlem aslında tanıdık olsa daha güzel hallolur. Yoksa herkes komple ekran değişmesi lazım der. Arkadaşımın başına geldiğinden biliyorum bende.

Özgür Açıkdeniz 6 yıl

Tamam teşekkür ettim bakalım servisle görüştüm duruma göre hareket edecem

Fayık Yancı 6 yıl

Benimde 1.55 boyda kayınvalidem kendi boyunda çok güzel bir Samsung tv almıştı garantisinin bitmesine iki gün kala gördüm ben Tvyi böyle ortadan çatladı gözüm kaldıydı garantiye girmedi yenisini aldılar pişman değilim birdahaki gidip yapacağım

Ö

Yorum yapıp yardımcı olmaya çalışan bütün Arkadaşlara teşekkür ederim.

F

Panelin flexlerden birisi ısıdan dolayı yanmış olabilir panel tamiri yapan bir yer bulup oraya götürün muhtemelen cüzi bir tutara hallederler.

C
Tv giti hadi yenisini almaya bir daha vestelmi kapısından geçmem yerli ve mili he milletin anasını belediniz yazıklar olsun
P