Wix aracılığı ile yapılan siteyi nasıl hızlandırırım?

Arkadaşlar merhaba, ben wix üzerinden blogum için domain vs. Alıp site açtım. Çok fazla da anlamıyorum aslında bu işlerden ama site çok yavaş yükleniyor. Hızlandırmak için ne yapmam lazım bilgisi olan var mı?

S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
7
7 CEVAP

Bence blog için wordpress daha güzel olabilir bir bakın isterseniz.
Bu arada kullandığınız tema, host sağlayıcısı da bir etkendir.

E

Blog dışında işimle ilgili bilgiler de olduğu için, site daha işlevsel olacaktı. Gerçekten çok uzak olduğum bir konu olduğu için soruyorum, host sağlayıcısı bu durumda wix oluyor değil mi? Onunla ilgili bir değişim istesem de yapamam sanırım? Tema için de epey düzenleme yaptım aslında başka bir yol yok mu hiç hızlandırmak için

Simge Kavrar 3 yıl

Wix'i tam bilmiyorum fakat onlar karşılıyordur büyük ihtimal. Biraz google'da araştırma yaparak gördüğünüz yöntemleri deneyebilirsiniz. Google ile yapılan bir şey vardı unuttum, site hızlandırma filan diye yazarsanız bir çok şeye ulaşırsınız bence onları deneyin derim.

Emrecan Dinler 3 yıl

Teşekkürler bir bakayım

Simge Kavrar 3 yıl

wix ücretsiz bir host sağlayıcısı normal koşullarda hızlı açılır muhtemel yüklediğiniz görsel boyutları yüksektir slider görselleri gün. Eğer domain mevcut ise benim hostingimde bir yer açıp wordpress kurabilirim hem daha düzgün görünür hemde daha hızlı olur.

M

Ücretli kısmından unlimited üyelik aldım aslında?

Simge Kavrar 3 yıl

Simge Kavrar o özelliği çok kötü değil kullanılabilir. Görsellerin boyutlarından kaynaklı bir sorun muhtemel isterseniz sitenizin adresini verin sorun neymiş bakayım

Mustafa Bergin 3 yıl

http://www.psikoblog.net/ daha düzenlemeyi bitirmedim gerçi, özellikle mobil kısmı çok kötü durumda

Simge Kavrar 3 yıl

Simge Kavrar bilgisayar başına geçiyorum şimdi muhtemel slider görselleri kaynaklı optimize edip gönderirim size görselleri tekrar yüklediğinizde sorun kalmaz

Mustafa Bergin 3 yıl

Şey zaten o görselleri kullanmayacağım, ne yapacağımı unutmamak için oraya koydum onu o zaman daha ufak boyutlu görseller seçeyim, sorun çözülür diyorsunuz değil mi? Başka da birşey yapamam galiba

Simge Kavrar 3 yıl

sitenizin anasayfasindaki görsel vs varsa bunu biraz azaltin, ve hangi paketi aldiniz, trafik kaç sizin aldığımız hostun?

M

Unlimited paket aldık, trafik dediğiniz ne bilmiyorum

Simge Kavrar 3 yıl

sitenizi atabilirmisiniz bana linkini

Metin Narter 3 yıl

http://www.psikoblog.net/

Simge Kavrar 3 yıl

siteniz zaten daha kurmadiniz sanirim yeni açılmış sadece, bi bakın bu siteyi wixle yaptim mobil ve normal webten kontrol edin, eğer memnunsaniz ayarlarini size göndereyim bu sitenin, http://www.mihenkozelsaglik.com/

Metin Narter 3 yıl

henüz bitirmedim kurulumıu evet. Yaptıkça arkadaşlarıma atıyorum fikir almak için hepsi çok yavaş diye geribildirim veriyor. O yüzden buraya sormak istedim

Simge Kavrar 3 yıl

Ben de wordpress oneririm. Wix kullanici dostu gorunse de, geri plandaki kodlari acisindan hantal bir cms.

B

1 senelik ücreti halihazırda ödediğim için değiştirmem şuan mümkün değil

Simge Kavrar 3 yıl

Odediginiz domain&hosting ucreti. Wix, hosting firmasinin size sagladigi ucretsiz bir uygulama sadece.

Beril Çambel 3 yıl

Merhaba,

Öncelikle sitenin yavaşlığı çok mantıksız, siteyi hantallaştıracak hiçbir şey yok çünkü. Ama zannediyorum ki kullandığın tasarımın orjinalinde daha fazla görsel vardı, çünkü açılırken kutuları geliyor kendisi sonradan yükleniyor.

Farklı bir sunucu ve tasarımda benzer bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum, şöyle ki, görseller yüklenirken onların boyutları önceden girilir ve yüklenirse site hızı gözle görülür artacaktır.

wix nasıldır bilmiyorum ancak, wordpress'te yapılan tasarımı indirip kendi sitene çekebiliyorsun, orada bu işlemi yapıp, html, css, php bilen bir dostundan kodları kontrol etmesi ve hantallığı almasını rica edersen hiçbir sorunun kalmayacaktır.

Son olarak, alan adını zaten almışsın, bu alan adına istediğin her yerden istediğin her şeyi yükleyebilirsin. O alan adını wix üzerinden editlemek zorunda değilsin.

Ek son; wordpress sadece kişisel blog tasarımları yapan bir site değil, birçok e-ticaret sitesi, haber sitesi word press tabanlıdır. Google'a wordpress temaları yazarsan istediğin tarzda bir şeyler "mutlaka" bulacaksındır.

H

Son paragrafta yazarın anlatmak istediği; Wordpress'te bir tema seçip, içini doldurursan, hiçbir para vermeden onu indirip, alan adına yükleyebilirsin. Hatta her yeni içeriği wordpressten yazıp, editleyip bu işlemi gerçekleştirebilirsin.

Hasret Urfioğlu 3 yıl

Hasret ne yalan söyleyeyim neredeyse hiç bişi anlamadım gerçekten baya cahil bi insanım bu konularda, zaten o yüzden herşeyi basitçe yapabiliyim diye wix kullandım.

Simge Kavrar 3 yıl

Şu an bir proje üzerinde çalıştığımdan birebir yardımcı olamayacağım ama çevrende varsa web tasarımdan anlayan biri bir çay içmelik sürede halledecektir, şöyle ki; wordpress'te görünüm temalarla sağlanıyor, Wordpress'e girip bir tema seçip siteni güzelce hazırla, ardından arkadaşının yanına git, o siteyi indirecek ve alan adına yükleyecek, senin hazırladığın site ücretsiz bir şekilde çalışacak. (www. İle başlayan kısmın parasını ödeyip almışsın zaten)

Hasret Urfioğlu 3 yıl

Mustafa Baş kanka yardımcı olabilir misin?

Buğra Abdülhayoğlu 3 yıl

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr

V

linke tıklayın altındaki eksikleri gidermeye çalışın..

Volkan Koruyucu 3 yıl

Teşekkürler

Simge Kavrar 3 yıl

bir yılı doldurduğunuzda göreceğim sizi wix gibi platformlar kullanmayın domain host biliyorsunuz madem alın kurun bi wordpress bi tema tanımlayın yıllık hostu yenileyerek güle güle kullanın

H