-bash: Add-apt-repository: Command not found hatası

Merhaba, vps sunucuma ffmpeg desteği eklemek için bir how to daki ( http://www.faqforge.com/linux/how-to-install-ffmpeg-on-ubuntu-14-04/)
sudo add-apt-repository ppa: Mc3man/trusty-media
komutunu kullandım
-bash: Add-apt-repository: Command not found
hatası verdi sorun nedir?

Omer Durukal
O
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
2
2 CEVAP

apt-add-repository, add-apt-repository değil.

Tolga Yorumcu
T

değişen birşey yok

Omer Durukal 8 gün

uname -a yazar mısın bir?

Tolga Yorumcu 8 gün

Ya da cat /etc/issue

Tolga Yorumcu 8 gün

hangi bilgi lazım

Omer Durukal 8 gün

birinciiçin: 2.6.32-042stab120.6 #1 SMP Thu Oct 27 16:59:03 MSK 2016 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Omer Durukal 8 gün

Bu dosyayı yüklemek ve kullanmak için Ubuntu'da software-properties-common ve python-software-properties paketlerinin kurulu olması gerekir. Sistemde masaüstü yoksa beraberinde bayağı bir paket kurulabilir (bağımlılık olarak başkaca neler kurulur emin değilim).

Gokhan Grünberg
G

Gokhan Grünberg beni çekirdekteki stab düşündürdü. Sanırım bu Debian ya da türevi değil.

Tolga Yorumcu 8 gün

Ubuntu 15.10 da tekrar içinde geliyormuş ffmpeg onda da vestacp kurarken hata alıyorum ama olmaz 15.10 kurup vestayı çözeceğim... Centos önerirmisiniz ffmpeg vs desteği dahili mi geliyor.. Ya da ne önerirsiniz video yayını destekli siteler için..

Omer Durukal 8 gün

Hello omer, for "add-apt-repository" command to work you have to have "software-properties-common" installed on the system: apt-get install software-properties-common If you have any questions feel free to ask. Have a nice day.

Omer Durukal 8 gün

Bu eklediğiniz PPA deposu VLC'nin güncel sürümünü ve H265 desteğini Ubuntu 14.04 tabanlı sistemlere eklemek için gerekiyor. Farklı sürümlere bu PPA deposunu eklememeye dikkat ediniz. Ayrıca ffmpeg Ubuntu'nun (16.04) universe deposunda, bu depo etkin değilse etkinleştirerek kurabilirsiniz.

Gokhan Grünberg 8 gün

yükledim ama clipbucket kurulumdagördüğü ffmpeg i ve MP4Box u görmüyor şimdi... Şöle bişy demiş biri ne yapmam gerekiyor anlamadım "Problem solved. Turns out the server had shell_exec disabled and clipbucket uses that. Thanks for your he" http://discourse.clipbucket.com/t/ffmpeg-mp4box-and-php-cli-all-report-not-found/722

Omer Durukal 8 gün