1 yaşındaki oğlum kanlı ishal oldu havuç yedirdim ondan olabilir mi?

Biraz panik haldeyim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 yaşındaki oğlum 5-6 gündür aşırı olmamakla birlikte ishal. Diş dönemlerinde oluyor diye önemsemedim. Ve pişik oldu.
8 dişi var her çıktığında bu belirtiler olduğundan bir şey yapmadım.

Bir saat önce kanlı ishale yakın kaka yaptı. Damla şeklinde değil baya fazla. Alerjisi yok. Aşısız.

Ben gazlı içecek tükettim ondan mı? Havuç ilk aylar dokunurdu pişik yapardı. Uzun zamandır vermiyordum bugün kırmızı havuç yedirdim ondan mı bilemiyorum. Ama hemen aynı gün etkisi çıkar mı?

D
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Cikar, hemen aninda da olabilir 3 gun icinde de tepki verir. Genelde cildinki ilk anlarda tepki verir pisik ya da barsak tepkisi daha gec olabilir. Alerjisi yok demissiniz ama bunlar da alerji sonucu zaten. Viruse bagli kanli ishal degilse dediklerinizdendir. Bir kaka tahlili gonderebilirseniz hastaneye kafaniz rahat olur. Ihtimal verdiklerinizi kesip bir iki kaka sonrasi bakin en kotu, hala olacak mi diye

F

Evet aklımda kaka tahlili. Ama randevu sistemi biraz farklı burda. Gastr gideceğim o da 2 hafta sürer.
Daha önce olmamıştı mesela hiç. Yani havucu kessem, takip etsem birdaha olmazsa budur diyebilir miyim? Yoksa alerji kendini saklayan bir şey değil. Bağırsak sorunu mudur?
Hiç takviye almadı şimdiye dek. Maflor ya da biogai kullansam?

D

Yurt dışındayım. Yakın yerler yok. Kaka da hemen verilmeli. Gidip hast beklicem kaka yapmasını. Şimdi onu araştırıyordum gastr gitmeden halledebilir miyim diye. Çocuk dr na mı gidiliyor?

Dilan İlleez 1 yıl

Çok eski bir postta bir bayan pancar yedirmişti çocuğa. Bezinde Kan gördüm diye aynı korkuyu yaşadı. Pancardan sebep olduğu ortaya çıkmıştı. Havuçtandır diye düşünüyorum.

F

Ya inş ondandır. Deminden beri 1 hafta içinde neler yedi diye tek tek gün hesaplıyorum. Ama havuç bugün yedi hemen etki eder mi? Öğlen yedi.

Dilan İlleez 1 yıl

Ben kendim ilk pancar yedigimde anne benim bobreklerim bitmis dedim. Kucuk tuvalrt kipkirmiziydi. Ölecegimi bile dusunmustum yetiskinde bile 2 3 saate etkiledigine göre bebekte daha cabuk cikar.

Erdem Sasmaz 1 yıl

Dilan İlleez eder tabi. Çocukların sindirim sistemi bizden çok daha hızlı çalışıyor. Bi de kırmızı havuç yemiş. Takibini yapın. İnş devam etmez.

Fatma Yirsutimur 1 yıl

Benim oğlumda yakın bir zaman da kanlı bir şekilde kakasını yapmıştı tahlil yaptırdık adenovirüs virüs diye bir şey çıkmıştı.. De bol sıvı tüketsin dedi.. Bende öle yaptım birde gümüş suyu kullandım.. 2 güne geçti

S

Neden kaynaklıymış o virüs? Gümüş suyum var ama kullanmıyordum. Siz nasıl kullandınız?

Dilan İlleez 1 yıl

Ve kabız olmadığı halde ıkınarak yapıyordu..

Sümeyye Aytoğan 1 yıl

Hiç ıkınma yok. Başka belirti de yok.

Dilan İlleez 1 yıl

Keyfi nasıl? Ateş falan var mı.

Sümeyye Aytoğan 1 yıl

Belki de bir yerden mikrop kapmıştır. Dr. Muz bulaşıcı olduğunu söyledi 7 ile 10 gün sürer demişti probiyotik tüketsin bol sıvı alsın dedi.. Ben bol sıvı ve güçlü suyu verdim..

Sümeyye Aytoğan 1 yıl

Havuç, kırmızı pancar hatta pamuk şeker bile yapiyor

Y

Yaa inş havuçtur. Bir daha vermicem. Peki emziriyorjm kendim tüketebilir miyim?

Dilan İlleez 1 yıl

Kendinizde bi sakınca yoktur diye biliyorum, bende emziroyorum geçenlerde kırmızı havuç tükettim, hatta pancarda kansızlıga iyi geldiği için bulunca alıp içmeyi dusunuyorum

Yasemin Elmas 1 yıl

Bi daha vermemenize gerek bi durum yok kim yerse yesin ayni oluyor siz gercekten kan olduguna emin misiniz cok benziyor çünkü kanlı gaitaya ama zararli oldugu icin degil icindeki etken maddeden öyle çıkıyor dışkısı ben olsam takip ederim bebegimi bir sure vermem daha sonra normale döndükten sonra diskisi gene verir denerim havuctan mi diye

Sündüs Rana 1 yıl

Bende kirmizi havuc olduğunu dusunuyorum çünkü bİzde pancar gibi kirmizi boyar maddeli yiyecekler yedigimizde gaita degil idrar bile renk degistirebiliyor ayni gun içinde çıkar ama iciniz rahat etsin diye yaptırın tahlil istiyorsaniz siz kendi gaitanızıda takip edin havucu yediyseniZ gorceksiniz

S