Çocuğu çoklu besin alerjisi olan anneler 1 yaş aşısından sonra neler oluyor?

Kızlar sorum 1 yaş aşısı ile alakalı:( hastane Ortamında yapılacak aşı ama şimdiden uykularım kaçıyor, alerji alevlenecek bağırsak florası bozulacak vs diye ödüm kopuyor, hiç içimden geçilmiyor yaptırmak ama bir yanım da yaptır ya kızamık mikrobu kapatda bir yerden diyorum. Kafam çok karışık anlaya anlayacağınız. Çoklu besin alerjisi olan anneler beni aşı sonrası neler bekliyor sizler ne yaşamıştınız?

S
2 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Ne alerjisi var bebeğinizin Bukdt etki edeceğini düşünüyorsunuz bizim süt ürünleri alerjimiz var onunlamı alakalı diye Merak ettim

H

Aşıların hiç birini yaptirmadim birdaha koruyuculugunada inanmıyorum iyibi şey olsaydı böyle alerji yapmazdi bukadar eziyet cekmezdik

S

sevinc hanım olur mu oyle sey aşıların koruyuculuğu tabikide war siz yaptirmamis olabilrsiniz ama öyle demeyin aşıların ne kadar önemli oldugu suriyeli watandaslarn ülkemize geldiginde anlamis olmaniz gerekirdi aşılar sayesinde görülme sıklığı neredeeyse yok edilmiş olan hastalıklar aşılanmayan kişilerde görülme olasılığının nekadar fazla oldugunu araştırın ilerki yaşlarda bu mikroplara yakalanan insanlarn ne kadar büyük sorunlar yasadığını arastirin bana sorarsaniz aşı konusunu birkez daha düşünün sewgiler

Yakup Çokal 2 yıl

Çok araştırdım oyüzden aşı yapmıyoruz tabi yanetkilerini yaşadıktan sonra geçolsada suriyelilere gelirsek kaç masum çocuğun olduğunu biliyormusunus asidenen denekten sonra o Suriyeli masum çocukların bende asisizim tabi o hamilelikte yapılan bana kabusu yaşatan tetenin saymazsak neyse bence siz doğru kaynaklardan bi araştırın derim asilari ulkemizde bir çok dr prf asiya karsi

Sevinç Vatan 2 yıl

Ben arastirm ve zaten bu işin içindeyim ben hemşireyim kimseyi yanlış yonlendirmenizi istemem sizin özel problemlerimiz olabilir ama bu şahsi bu durumdur...

Yakup Çokal 2 yıl

zaten bu tepkiyi ilk sagilikcilar veriyor nedense aşıları yaptırma diyende bi prf Tbi çocuk dr neyse herkez bildiği gibi yapsın tabi herkes kendinden mesul

Sevinç Vatan 2 yıl

Bizim doktorumuzda en son katildigi seminerde aşıların ne kadar önem taşıdığını baskıladğını söyledi ilk tepki sağlıkcılardan cunmu saglikcilar işin icinde we neyin ne oldugunu gayet iyi biliyor amacim sizi elestirmek yada bilgiçlik taslamak degil yanlis anlasilmasin kesinlikle ama dedigim gibi aşıların önemi büyük şifa ile kalın..

Yakup Çokal 2 yıl

Yumurta alerjisi olanlarda sikinti oluyor 1 yas asisi. Biz 16 aylik olduk hala yaptirmadik doktor simdilik kalsin dedi.

Ş

Bizim yumurta akina alerjimiz vardi kanda cikmisti deri tepkimiz vsde vardi.. Ancak cok sukur 1yasina gelmeden yumurta beyazini yiyor hale gelmistik hastanede yapildi asisi cok sukur bi sorun olmadi hafif atesle atlattik hepsi bu darisi sizlere olsun ina

E

Hastane ortamında yaptırdık 1yas aşısında yumurta akı war önce aşıyı deri testi yapıldı dokunmayınca 1er saat arayla gözetim altında yapıldı 3saat hastanede kaldık elhamdülillah bı sıkıntı olmadı bende çok stresliydim sızın gibi. 1hafta sonrasında bir ateşlendi 4gun düşürmediği serum takıldı hastaneye alındı ben aşıdan olduğunu düşünüyorum

M

Bizde aşıdan sonra 2 3 gün ishal oldu. Son bir buçuk aydırda öksürük başladı hafif bronşit dedi doktor ilaçlar fayda etmedi şimdide alerjiye bağlı astım olabilir diye alerjiye sevketti doktor. Zaten aşı yapılacağı zaman muayne esnasında doktor 5 yaş gibi anca geçer alerjisi dedi birde fazla beklenti içine girmeyin zaten alerjik bünyeli çocuk alerjisi geçse ya astım, polen alerjisi, alerjik rinit olur dedi. Bugün 2 doz hava verdiler çok zor. Hangi doktora giderseniz hepsi aşıları yaptırma taraftarı. Bilseydim aşıların etkisini yaptırmazdım. Bizde her aşı tepki verdi ve alerjimizide tetikledi. Çok geçmiş olsun

S

Bizim 4 ay asimiz var korkuttunuz beni asilar alerjiyi tetikliyor derken

Alev Aydınalp 2 yıl

Yani alerjisi artiyor direnç kazanıyor her aşıda farklı tepki oldu bizde belki sizde olmayabilir

Selin Othan 2 yıl

selin bizdede aynı durum alerjik bronşit ten supelendiler 2doz Hawa werilir hırıltı kesilmiyor öksürük gastroenteroloji ye goturcem

Minik Eginm 2 yıl

2.ay asisindan sonra inek sütü alerjisinden suphe edildi ama alerji testi yapilmadi kesin sonuc degil diye sadece kakada gizli kan ve tüm batim usg yapilddi

Alev Aydınalp 2 yıl

Bizimde tepkiler 2 ay aşısında sonra oldu 5 buçuk ayda fark ettik kan ve deri testinde cikti

Selin Othan 2 yıl

AŞI BİYOLOJİK SAVAŞ SİLAHI MI? KORKUNÇ GERÇEKLER
Aşıların denetlenmediğini belirten beyin ve sinir cerrahı Dr. Russell Blaylock, "Ani Bebek ölümlerinin yüzde 70′i Difteri, Tetanos, Boğmaca aşısının takip eden 3 hafta içinde gerçekleşiyor. Havaleler aşılarla bağlantılı, aşı olduktan hemen sonra olması gerekmiyor. Haftalar, aylar, hatta bir yıl sonra bile gerçeklesebilir" dedi. Finlandiya’lı eski Sağlık Bakanı Dr. Rauni Kilde'nin dediği gibi gizli örgütlerin biyolojik silahı olmakla birlikte, aşı tacirlerinin en büyük vurgunu olduğu ortaya çıkmış durumda.
Nöroşirürji (beyin ve sinir cerrahi) uzmanı Dr. Russell Blaylock’dan çarpıcı konuşma:
Eğer bağışıklık sistemini uyarırsan, bugün otizmin çıktığı gibi, hamileyken aşıladığın kadının çocuğu 20 yıl sonra şizofreni çıkacak.
Aşılar Çin’de üretiliyor ve ABD’de iki yılda bir kontrol edilirken, üretici Çin’de bu 13 yılda 1 ve FDA gidip kendi kontrol edemiyor. Üretici firmadan bir görevli dışarı çıkıp 'burada her şey yolunda' diyor 13 yılda 1. (Amerika’yı yok etmeye yemin etmiş komünist ülke Çin’den bahsediyoruz)
Ani Bebek ölümlerinin yüzde 70′i Difteri, Tetanos, Boğmaca aşısını takip eden 3 hafta içinde gerçekleşiyor.
Havaleler aşılarla bağlantılı, aşı olduktan hemen sonra olması gerekmiyor. Haftalar, aylar, hatta bir yıl sonra bile gerçekleşebilir.
CANLI VİRÜS İÇEREN AŞILARIN TEHLİKELERİ:
- Bağışıklığı bastırıyor (KKK ve HIB)
- Hayat boyunca vücutta kalabiliyor. Kızamık virüsü yaşlıların %20 beyin ve %45 diğer dokularında bulundu.
- Astım, çocuklarda şeker hastalığı ve otoimun ve nörolojik hastalıklarla bağlantılı
1970′den sonra her çocuk felci vakasının Oral Çocuk Felci aşısı kaynaklı olduğu ortaya çıktı.
Nijerya’da çocuk felci salgını yaygınlaştırıldı bu oral çocuk felci aşısıyla. “Şimdi etrafındaki ülkelere Nijerya’da çocuk felci salgını var, aşı olmazlarsa size bulaştıracaklar” dediler.
Komşular Nijerya’yı savaşla tehdit etti. Nijerya’da aşı yaptırmayanları hapse attılar. Zorla aşı yaptılar. ABD de olacak olan bu eğer aşılar zorunlu hale gelirse. Çocuğunuzu elinizden alıp zorla aşı vurduracaklar. Oysa ABD’de canlı çocuk felci aşısı yasak.
Bush ve ailesinin Merck’le olan yakın bağları nedeniyle siz bugün Merck’i aşı çocuğunuza zarar verdi diye mahkemeye veremiyorsunuz.
EN ZARARLI AŞI HANGİSİ?
Hepatit B aşısı üretilmiş sinir sistemini mahveden en zararlı aşı.
Ben çocukluğumda bütün hastalıkları geçirdim, etrafımda, sınıfımda bu hastalıklardan sorun yasayan hiç kimseyi görmedim. Eğer dedikleri gibi bu kadar ölümcül olsaydı, benim zamanımda aşıları yoktu, sokaklar ölülerle dolu olurdu.
Hastalığı geçirdiğinde ömür boyu bağışıklık kazanıyorsun. Öte yandan aşıyı olunca. 4 yıl aşının korumadığını anladıklarında bu sefer de pekiştirme dozlar vurmaya başladılar. Ama onlar ilk aşı kadar bile koruma sağlamıyordu. 2 yılda onların koruyuculuğu da.
KIZAMIK AŞISINDAN ÖNCE KIZAMIK ÖLÜMLERİ ÇOK DÜŞMÜŞTÜ
Kızamık aşısı başlamadan önce kızamıktan ölüm vakaları yüzde 90 zaten düşmüştü. Hijyen, iyi beslenme, iyi bakımdı sorumlusu.
Kızamık aşısı sonucunda da ölüm oranları artmıştı. Ve fark ettiler ki çocuklar Çinko ve A vitamini yoksunluğu çekiyordu. Bunları verdiğinde ölüm oranları yine düştü.
ÇOCUK FELCİ ZATEN SORUN DEĞİLDİ
Çocuk felci salgını DTB aşısı başlayana kadar sorun teşkil etmemişti. Çocuk felci her daim vardı. Ama hiç bir dönemde DTB aşının başlamasıyla başlayan dönem gibi bir dönem yaşanmamıştı. Birden bire felce ve ölüme neden olması herkesi şaşırtmıştı. Çünkü o zamana kadar yaz gribi gibiydi.
GRİP AŞISI ÖLÜMLERİ ARTIRDI
2003 yılında çocuklara grip aşısının vurulmasına başlandıktan sonra 5 yaş altı gripten ölen çocukların rakamı 12′den 90’a çıktı.
2 yaş üstü grip aşısı canlı grip aşısı yüzde 33 etkili, zayıflatılmış grip aşısı yüzde 36 etkili. 2 yaş altı zayıflatılmış grip aşısı yüzde 0 etkili. Ama gel gör ki şimdi her yaşa vurulması öneriliyor.
PEKİ, YA DOKTOR VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU AŞIYI OLUYOR MU?
Doktor ve hemşirelerin yüzde 70′i “hayır” demiş. Sağlık çalışanlarının ise yüzde 62’si “hayır” demiş.
TETENOS AŞISI GÖRDÜĞÜM EN KOMİK AŞI
Tetanos aşısı gördüğüm en komik aşılardan biri. Tetanos kapma olasılığınız yolda bana çarpma olasılığınız kadar az. Kaldı ki şu anda camdan eli kesilmişlere bile Tetanos aşısı vurulmakta. Tetanos oksijensiz ortamda yaşamaz. Bu nedenle oksijenli suyla temizlik yapılır. Tetanos hayvanların dışkısının olduğu yerde yaşar. Evinizde cam kırığından Tetanos kapamazsınız.
Kızamıktan ölümlerde ateş düşürücülerin rolü… Eğer bundan endişe ediyorsanız ateş düşürücü vermeyiniz. Ölüm oranı yüzde 7′den yüzde 35′e yükselmiş ateş düşürücülerin etkisiyle. Bırakın ateş yükselsin, 40-41′i geçmedikçe sorun değil. Böylece kızamıktan ölümleri ciddi oranda düşürmüş olursunuz.
1984 kızamık salgını: %58 aşılı
1985 kızamık salgını: %99 aşılı
1986 kızamık salgını: %96 aşılı
1988 kızamık salgını: %69 aşılı
1989 kızamık salgını: %89 aşılı
1995 kızamık salgını: %56 aşılı
Kızamıkçık aşısı %55 kadında eklem iltihaplanmasına neden oluyor.
Doktorların %75′i kızamıkçık aşısı olmayı reddediyor.
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının ise yüzde 91′i reddediyor.
Hepatit B de en komik aşılardan biri. Vaka sayısı 25-64 yas grubunda 4.172 iken 0-4 yas aralığında 5.
Eğer yüksek risk taşıyan bir anneye sahip değilse bebek 18 yaşına kadar Hepatit virüsüyle karşılaşma olasılığı nerdeyse hiç yok.
Diğer konu Hepatit B aşısının koruyuculuğu 2 yıl. Yani doğumdan sonra vurulan Hepatit B aşısının 18 yaşına geldiğinde hiç bir etkisi yok.
14 yaş altında, Hepatit B Aşısına karşı yan etki geliştiren vaka sayısı 872 iken, hastalıkla karşılasan vaka sayısı 279.

Ü

Bana yapılan tetenoz aşısı daha karnimdayken beni ve yavrumu mahvetti 18 aylik oldu hala çekiyoruz malesef

Sevinç Vatan 2 yıl

Torunum 28 aylık ve aşılarını yaptırmıyoruz. Doğardoğmaz k vitamini aşısı mesela neden yapılır sonra karaciğer zarar görüyor hoop çocuk sarılık.. Hepatit neden yapılır.. Aliminyum, cıva, domuz maymun DNAsı olan aşılar neden vurulur..

S

Evet bu nedenleri sorgulamak lazım, çok haklısınız.

Ülker Bekaa 2 yıl

Keşke insanlar sürü misali olmasa, ben bile anneanne olarak o kadar çok araştırıyorum ki. Kar zarar hesabı yapılmalı. Körü körüne birşeylerin peşinden gidilmemeli..

Servet Kırmızıaslan 2 yıl