1 yaşında çocuk için iştah açıcı şurup ve doğal tavsiyeler

S. A arkadaşlar 1 yaşında oğlum var sizden fikir almak istiyorum oğlum çok ıstahsiz hiç birşey yemiyor zorla verincede tükürüyor inanin nspicagimi şaşırdım acaba ıstah açıcı surup varmıdır aslında ilaç kullanmak istemiyorum ama oğlum zayıf ve böyle olunca da ilaç alırsam daha iyi olur diye düşündüm. .

A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
11
11 CEVAP

21 gün aynı saatte rahman suresi okumak faydalı bu konuda. Ayrıca hacamatın da faydası var.

H

Hacamat 1 ay oldu yaptirdim ama Rahman süresini de okuturum inşallah

A

Kansızlık ve d vitamini eksikligi de iştahsızlıga neden oluyor. Bunlara baktırdınız mı hiç?

H

Aylar önce baktirmistim o zaman yoktu

A

Emziriyormusınuz

T

Evet ama öyle çok emmiyor düşkün değil

A

Çok emmemekten kasıt ne süre olarak mı çok emmiyo sık sık emmek istemiyor diyemi

Tuğba Tülay 2 yıl

1 yaşında iştahsız olması çok normal aslında. Anne sütü alıyor olması size az gelse de yetiyor ki talep etmiyor. Bir zamanlar çok kafaya takan bir anne olarak 1,5 yaştan hatta 2 yaşına doğru iştah açılıyor gözlemlediğim kadarıyla. Şurup tarzı şeyler vermeyin lütfen, fayda verirken zarar vermiş olursunuz, siz önüne koyun, yemezse kendiniz yedirmeye çalışın yemiyorsa zorlamayın, zamanla geçecek emin olun. Anne için her ne kadar yıpratıcı olsa da 2-3 kaşık bile yese bu kadarı yetiyor demek diyip rahat olmakta fayda var, bol bol emzirmeye çalışın teklif edin, aç olsa durmaz emin olun. Bir de yemediği için gerildiğinizi hissedince de zorlaşıyor işler, ne kadar rahat olunursa o kadar iyi.

H

Oğlum 28 aylık ve sadece 11,5 kilo. Aralıktan beri hiç kilo almamıs. Hemşire öyle dedi ama arada 12 kilo olmustu yani onu da vermiş. Kilosu normal sınırda dediler. Cocukta ve bebekte kilodan önemli olan motor becerileri ve boyuymuş. Boy uzaması durursa eğer o zaman aksiyon alıyorlar. Ben takılmıyorum artık. Çok şükür sürekli hasta olan bir cocuk değil. Sağlığı yerinde olsun kiloya takılmayın

M

Idrar yolu enfeksiyonu istahsizlik yapar. Baktirin bence. Saglik sorunu yoksa da cok takilmayin. Biz anneler sirf yesin diye fitratini bozuyoruz cocuklarin. Kizim da oyleydi. Markette onu bunu isteyip aglayan cocuklara imrenirdim dusunun. Simdi yasitlarindan geliskin. Allah buyutuyor. Simdiki aklim olsa hiiic zorlamaz kendimi de uzmezdim.

A

Bence iştah açıcı şurup vermeyin, bir yandan iyi yapayım derken başka yönden ilacın Yan etkilerine maruz bırakırsınız. hediye hanıma katılıyorum. Benim de 22aylik kızım Şuan 10 kilo bile değil yemesi iyi ama kilo alımı 5 . aydan sonra durdu resmen. Eğer sık sık hasta olmuyor mızmız lanmiyorsa mide kapasitesi yeterli ki istemiyordur.

H

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için evet suan gozlemledigim kadarıyla doğduğundan beri iştahlı bir bebek değildi suan rahatsızlığı yok ama 8 dişimiz patlamak üzere belki ondan dir belki sicaktandir evet kendimi açıkçası biraz olsun üzüyorum yemiyor diye ama şükür sağlıklı ilaç zaten hastalandiginda bile artık bilinclenince kullanmıyorum soğan suyu çörek otu yağı hayatımızı kurtarıyor

A