Aleyna Tilki'nin bu kadar çok konuşulmasına ne diyorsunuz?

Aleyna Tilki bu aralar çok konuşulmaya başladı bende bir iki cümle yazayım. Pedofili vb saçma salak muhabbetlere girmeyeceğim haddim de değil ama amatör bir müzisyen olarak benim de söyleyeceklerim var.

Arkadaşlar müzik, sinema, resim, tiyatro, bale vb bütün sanatlar kapitalist sistemin ürettiği "popüler kültür" altında ezilmekte, ölmekte. Şimdi bakıyorum da ülkemizde mükemmel müzisyenler var ve bunlar tanınmıyor, bilinmiyor. Ve hala "kıskanmayın, Aleyna'yı destekleyin, gençlerin önünün açılmasında destek olun" diyip yalandan duyarlılık kasmaktansa gidin bir albüm alın, konsere gidin.

Pedofili muhabbetinede gelince, içinizde bastırdığınız duyguları kusmanın bir anlamı yok! Son olarakta buradaki kitlenin büyük bir çoğunluğu, evlilik programlarının kaldırılmasına çok sevinip, hala gündemini Aleyna ile dolduruyorsa burda da bir samimiyetsizlik vardır. İyi geceler...

com-egklzec12y70hmbrixkj.jpg
B
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
20
20 CEVAP

Vaziyet alın burası karışabilir.

M

Hocam ne ortalığı karıştırmak derdim ne de birine sataşmak

Baran Right 3 yıl

Yok siz değil zaten. Bi tanesi bugün az daha intahar edecektide öyle tipler var gelip size şarlayabilir yani ayık olun bence:)

Metin Saran 3 yıl

takmaya gerek mi var. Her kesimin trollü var maalesef...

Baran Right 3 yıl

Hilda bak senden bahsediyorlar

Abdullah Ömüratak 3 yıl

Hilada da kim? Ben kimseden bahsetmedim kardeşim niye ortalığı karıştırıyorsun

Metin Saran 3 yıl

Hayatımı etkilemeyen şeyleri takmıyorum güzel oluyor. Kafa rahat.

A

aynen bende öyle yok kim hangi takımdan ayrılmış evlilik programları mı kapatılıyormuş aleynayı 30 yaşında adamla mı görmüşler banane

Utku Turunç 3 yıl

Bide Instagram a arka planda boktan pop sarkilari calarken klublarlarda gonderi atiyorlar.. Yaw arkadas zevkler renkler tartisilmaz da muzik ayni 2 dugme ile yapılıyor, soyleyen farklı, sozler gene o biçim.. Bir zamanlar abim baglama caldimi ailecek ya oynar ya aglardik. Bi gitar calardik kim daha iyi solo atacak kim daha hizli caliyor diye kiz dusurme dertsiz sanat kasardik. Simdi arabam var bak muzik de dinliyorum hem de pop beynimi muzikle yormuyorum oyle ses olsun, ordan da yedigimin fotosunu atarim, ordan da kitap okuyo gibi yapar foto atarim, arada sporda foto... Hop dm den kiz yazdi oglan yazdi gorebilmek duyabilmek anlatabilmek icin.. Bos kafalar bombos insanlar. Eskiden erdemle hayatta kalma çilesi varmis. Simdi sictigi boku bile paylasmak icin adam sicmaya gidiyor sicmasi gerektigi icin degil

Ç

Hadi ben de şu gönderiden yararlanayım Bana birkaç tane türk sanatçı tavsiye edebilir misiniz?

T

Tarkan. Yeni albüm çıkardı.

Alihan Türken 3 yıl

XD

Alihan Türken 3 yıl

Biraz daha değişik olsa

Tolga Kesdi 3 yıl

Eyvah kaçın

Alihan Türken 3 yıl

gadsgdsa

Alihan Türken 3 yıl

Müzik sektörünü ensturman müziğinden arındırıp, tamamen elektronik altyapılarla oluşturup, sadece solist odaklı bir pop müzik kültürünü dayatmaları da cabası ayrıcada.

M

Bir de djlerin yıllarını verip attıkları o sololar yok mu? Tam bir emek ve müzik işi...

Baran Right 3 yıl

Eskiden DJ dediğimiz adamlar Tiesto'nun Traffic adlı parçası gibi şeyler üretirlerdi. Şimdi şarkının bass'ını arttıran DJ diyor kendine.

Alihan Türken 3 yıl

Evet çok sağlam dj lerde yok değil. Ama müzik ensturmanla daha mı güzel sanki ne.

Metin Saran 3 yıl

Evet öyle ama hepsinin yeri ayrı. Şimdi bir Club'a gittiğinde Zeki Müren dinleyemiyorsun. Mecburen ritmi hızlandırılmış basslı şarkılar dinliyorsun.

Alihan Türken 3 yıl

Genelleme hatasına düştüm. Örneğin lp gibi bir grupla yapanlara ya da İlter Kurcala ile çalışanlara saygım sonsuz ama hala -çok afedersiniz- son ses müzik kafa, mixler, kafa becerenlere asla

Baran Right 3 yıl

Ben daha kim oldugunu bilmiyorum.

S

Ben de yaşını yeni öğrendim

Nihal Seğmen 3 yıl

Hay Aleyna Tilki kadar başınıza dolu yağsın emi. En son dayanamadım müzisyen bir arkadaş sordum. Kim bu kardeşim diye. "Gülben Ergen o karga sesi ile müzik yapıyorsa, bunun en azından sesi var" cevabını aldım. Sesi varsa yolu açık demektir. Daha çok gündem olur, daha çok kafamızı şişirir belli ki.

A

Öncelikle müzisyen arkadaşınız çok iyi akdeniz akşamları çalıyor diye tahmin ediyorum, onun dışında bi sesin olur Queen gibi bir grubun olur bir de sesin olur Kolpa gibi bir grubun olur.

Baran Right 3 yıl

Tekrar paylaşalım o zaman daha fazla kişi görsün, bazı şeyleri çok küçümsüyorsunuz.

http://filoji.com/aleyna-tilkinin-sen-olsan-bari-klibi-bilincalti-pedofili-ogeler-mi-iceriyor/

Y

Saçma. Yazıda kasıtlı olarak yönlendirme var, düşünce istenilen yere yönlendiriliyor.

Bora Kucukkisa 3 yıl

Yazı bazı noktalar hariç iyi

Umut Agra 3 yıl

Geçende ben paylaştım. Baya linç ettiler beni neyse ki sana bişey yapmamışlar

Metin Saran 3 yıl

İsterse etsinler Klibin ne olduğu ortada.

Yasin Yardimci 3 yıl

tam olarak öyle değil popüler kültür şeysi işte yarın dahada düşer yaş ortalaması saçma sapan şeylere özendirmeler konu anlayacağın karışık biraz.

Serkan Evrenuz 3 yıl

İzlemedim hiç, izlemeyi de düşünmüyorum, teşekkürler.

N

Bende izlemedim, izlemeyi düşünmüyorum fakat bu konuda Aleyna Tilki ile uğraşamazsınız. Yanlış adres. Öyle bir derdiniz varsa klip yapımcısı kimse onu ifşa edin. Ciddiyseniz bu konuda müracat klip yapımcısıdır.

A

Sistemde hata yok, insanlarda hata var. Yok kapitalist sistem müzik piyasasını ele geçirmişte falan filan, yok öyle bir şey. İnsanlar neyden hoşlanıyorlarsa satılan şey deo, gayet de mantıklı bir şey. Bizim aptal insanımızın dedikodu yapmayı ve bunu senelerce sürdürmeyi sevdiğini biliyorlar, o yüzden bunu reklam olarak kullanıyorlar. Ama bu zaten normal bir şey, "kahrolsun kapitalist sistem" modunda bir şey değil. Üstün bir güç gelseydi ve bir günde bütün piyasayı metal müziğe ya da klasik müziğe çevirseydi, insanlarn piyasada onlar var diye onları dinleyeceğini mi sanıyorsunuz? Kapitalist sistem köle yapmaz, siz kapitalist sistemin kölesi olursunuz. Zeki insanlar tarafından kandırılmak gayet doğal bir süreç. Tuzaklara kanmayacak kadar zeki olduğunuz sürece sizi etkilemez.

B

Aynen..

Adam Turkun 3 yıl

kapitalist misin sen

Uğur Harnupdalı 3 yıl

Ben karma ekonomiciyim.. Ama liberal şeyleri desteklerim arada

Adam Turkun 3 yıl

hem dediğin gibi ama kapitalist sistemde istediği şekilde yönlendirir. Hem kazanır hem kazandırır ama gerçekçiliği samimiyeti öldür. Mesela insanlar direk biz bunu istiyoruz demezler. Ama bakarlar ki ilgi görüyor hayatına özenirler destek vermeye başlarlar.

Serkan Evrenuz 3 yıl

Kapitalist sistem gibi işleyebilcek alternatif bir sistem yok maalesef..

Adam Turkun 3 yıl

Bu kizin simdiki sarkilarini dinlemiyorum ama gesi baglarini bir de ondan dinlemenizi tavsiye ederim

G

Bence bunun yerine kardaşlar moğollar kurtalan ekspres üç hürel gibi gruplar dinlenmeli. Bunlar 20 yıl sonra bile hatırlanmaz.

H

Üzerine ne konuşuldu bea.

Ş

Kahvede 30 kişi ben akp oy vermem verenin bilmem ne denirdi. O kişilerin sandığından hep oy akp çıkardı demem o ki herkes bu kızı eleştiriyor kınıyor da kızın her olduğu video milyon kez tiklaniyor

H

Tanınmayanlar bi şekilde kendini tanıtmaya çalışmalı..
Serbest piyasa sonuçta..
Serbest piyasa olmaması senin için daha mı iyi ?
Samimiyetsizlik olarak, sana katılıyorum..

A

Serbest piyasa olacak tabi ki ama bu serbestliğin önüne geçemeyeceğimiz gibi biraz da milletimiz sanat konusunda seçici olsa. Seçici olmayınca selfie çeken yeni çeri de Nasreddin hoca heykeli de Aleyna Tilki de dayatılır

Baran Right 3 yıl

Meyve veren ağaç taşlanır bu kız yanlış ülke de doğdu abartmıyorum ABD'de felan doğsaydı en az bi Justin Bieber kadar tanınırdı.

İ

Justin diyor ya... Biz kalitesiz, popüler kültür müziğini eleştiriyoruz tabi anlamak kapasite gerektirir

Baran Right 3 yıl

Benim yeterli kapasitem var kardeşim merak etme sen popüler kültür müziği burada kalitesiz sadece he kalitesiz olduğunu düşünüyorsan da dinlemek ve eleştirmek zorunda değilsin dünyanın sorunu derdi bi bu kalmış gibi kafa yoracak daha önemli konular var

İdris Karakoyun 3 yıl

Sanatçı toplumun aynasıdır. Sanat ilerlerse toplum ilerler bu tipleri "meyve veren ağaç" diyorsanız biraz gerçek müzik dinlemenizi öneririm

Baran Right 3 yıl

Meyve veren ağaç evet sözümün de arkasındayım ayrıyetten bu gerçek müzik değil mi? Sana göre olmayabilir ama bana göre gerçek müzik ve buna saygı göstermelisin herkesin gerçek müziği kendine herkes aynı şeyi sevse farklıların farklılıkların ne anlamı kalır ?

İdris Karakoyun 3 yıl

Dinleme ve beğenme kısmına tabiki saygı duymak zorundayım, ama buna kaliteli bir müzisyen demek saçmalığın danışkası olur.

Baran Right 3 yıl

Bahsettiğin şey çok doğru dostum. Ben bazen geleceğimle ilgili düşünürken (ne kadar bunu sevmesem bile) ulan diyorum ben ne yapacağım? Benim yapacağım şeylerin hiçbiri 21. yüzyıl bırak türkiyesini dünyasında bile değer görecek şeyler değil ki ?! Ne yapacağım toplumun suyuna mı gitmeye çalışacağım? Aska! Ben 3d tasarım, animasyon ve sinema ile ilgileniyorum ve şu son birkaç senedir kendimi mal gibi hissediyorum ortalığı gördükçe.

A

Dostum senin ilgilendiğin şey baya bi para getirisi olan bir meslek. Hakkıyla öğrenirsen güzel para var.

Metin Saran 3 yıl

Güzel diyorsun reiz böyle olduğunun farkındayım zaten ama ben şu fukara yaşantımda bile gayet mutlu hissettiğim anlar yaşayabilmiş biriyim. İşler boka sarmaya başladığında ruhumu besleyecek şeyin para olduğunu sanmıyorum. Kabul hayatımı idame ettirmek için bende yada başkasında birilerinin parya sahip olması gerek içinde bulunduğumuz düzende ama o idame ettirilen hayat bok gibiyse ben ne anladım böyle işten

Alican Naz 3 yıl

Ayrıca tüm problem bu zaten uğraştığım şeyin en gözde özelliğinin para kaynağı haline gelmiş olması

Alican Naz 3 yıl

Bence bir sanatçı para kazanmalı, kazanmalı ki daha iyi bir ekipman sağlasın kendine, daha iyisini üretsin. Ama sanatçı adı altındaki işe yaramaz çöpler para kazanıyor. Bu sefer bu sanatçı sanat mı yapar? İnsanın gururuna dokunur ya. Düşünsenize sen olmuşsun Moğollar, ama bi Kerimcan kadar tanınmıyorsun

Baran Right 3 yıl

Durum kötü yani hocam bir şey yapmalı ama ne bilmiyorum? Yapılacak bir şey var mı o konuda da şüpheliyim artık ..

Alican Naz 3 yıl

Populer kultur deyip gecmeyin cogu yabanci unlu sanatcilar genelde yetenekli ve ses performansi ortalamanin uzerinde ama bu kizda ne ses vasat sahne performansi ve hareketleri tam amatorce ve facia nasil meshur olmus anlamadim gitti

Z

Bunların facia olmasına rağmen parlaması olmuyor mu popüler kültür?

Baran Right 3 yıl

burada aleyna tilki dikkat çekmek için kullanılmış normalde şahıs gidin albüm alın diyor ilginç

O